|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 629802
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۵:۱۶
در نشست لندن؛
تلاش کشورهای کمک‌کننده به مردم سوریه برای تامین بودجه ٩ میلیارد دلاری
نمایندگان کشورهای کمک‌کننده به مردم سوریه از جمله ایران، با هدف برای تامین ٩ میلیارد دلار بودجه جهت کمک به آسیب‌دیدگان از جنگ داخلی این کشور در لندن گردهم آمدند.
دیوید کامرون و بان کی مون  تلاش کشورهای کمک‌کننده به مردم سوریه برای تامین بودجه ٩ میلیارد دلاری
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نمایندگان کشورهای کمک‌کننده به مردم سوریه از جمله ایران امروز پنجشنبه، ١٥ بهمن (٤ فوریه)در لندن گردهم آمدند.

 

ایران نیز به این نشست دعوت شده و وزیر خارجه جمهوری اسلامی در آن حضور دارد.

 

هدف از برگزاری این نشست تلاش برای تامین ٩ میلیارد دلار بودجه جهت کمک به آسیب‌دیدگان از جنگ داخلی سوریه است و رهبران، مقامات ارشد و نمایندگان حدود هفتاد کشور، از جمله دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و جان کری، وزیر خارجه آمریکا در آن شرکت دارند.

 

پیش از آغاز این اجلاس، شماری از وزیران خارجه شرکت کننده از جمله کری در یک نشست مشترک، به تبادل نظر پرداختند.

 

از سوی ایران، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، در این نشست حاضر است که شامگاه گذشته وارد لندن شد. به گزارش رسانه های خبری، نیکلاس هوپتون، کاردار بریتانیا در ایران و محمد حسن حبیب زاده، کاردار جمهوری اسلامی در بریتانیا، از ظریف در فرودگاه گتویک واقع در حومه لندن استقبال کردند.

 

از سال ٢٠٠٤ تاکنون، این نخستین سفر یک مقام ایرانی در این سطح به بریتانیاست. دعوت به شرکت در اجلاس لندن در پی حصول توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی و کشورهای گروه 1+5 - برجام - و لغو تحریم های بین المللی و یکجانبه علیه ایران صورت گرفته است.

 

ظریف گفته است که در حاشیه اجلاس لندن، با مقامات شرکت کننده در این اجلاس در مورد نحوه اجرای برجام نیز مذاکراتی خواهد شد.

 

به گزارش بی بی سی، یکی از اهداف اصلی اجلاس لندن تامین هزینه ایجاد اشتغال برای پناهجویان و ارائه تسهیلات آموزشی به کودکان پناهجوست.

 

بخش اعظم دو میلیارد دلار کمک مورد بحث در اجلاس لندن در اختیار سازمان ملل قرار خواهد گرفت اما حدود ١.٢ میلیارد آن برای کمک به کشورهای منطقه در نظر گرفته شده که میزبان چند میلیون پناهجوی سوری هستند.

 

تاکنون، اتحادیه اروپا پرداخت ٢.٢ میلیارد دلار در سال آینده و دولت بریتانیا پرداخت ١.٢ میلیارد دلار طی چهار سال آینده را تقبل کرده اند. در اجلاس کمک کنندگان به سوریه که سال گذشته در کویت برگزار شد، اتحادیه اروپا حدود ١.٣ میلیارد دلار را برعهده گرفته بود.

 

 

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top