|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 629825
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۶
تحقق سیاست‌های کلی محیط‌ زیست؛
برگزاری همایش "اسلام و محیط زیست" در قم
دانشگاه مفید با همکاری سازمان محیط‌ زیست و دیگر نهادهای حوزوی و دانشگاهی همایشی را تحت عنوان «اسلام و محیط‌ زیست» برگزار می کند.
اسلام و محیط زیست برگزاری همایش "اسلام و محیط زیست" در قم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، همایش «اسلام و محیط‌ زیست» باهدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های تفکر اسلامی و میراث ماندگار آن برای حفاظت، احیاء و توسعه محیط‌ زیست ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ در دانشگاه مفید برگزار می‌گردد.

 

در اطلاعیه دانشگاه مفید آمده است: رشد شتابان کشورهای مختلف در مسیر توسعه عامل مهمی در تخریب محیط‌زیست و کاهش دسترسی بشر به محیط‌ زیست سالم گردیده است به‌نحوی‌که محیط‌ زیست سالم به یکی از نیازها و حقوق بنیادین انسان‌ها در دوران معاصر مبدل شده است. جوامع معاصر برای بهره‌مندی از محیط‌ زیست سالم نیازمند حفاظت، احیاء و توسعه محیط‌ زیست می‌باشند. یکی از منابع مهم کشورهای اسلامی برای طراحی سیاست‌ها با ارزش‌های فرهنگی، سامانه‌های حقوقی، اقتصادی و حکمرانی معطوف به توسعه پایدار و حفظ محیط‌ زیست «اندیشه اسلامی» است.

 

در این میان، ابلاغ سیاست‌های کلی محیط‌ زیست توسط مقام معظم رهبری چشم‌انداز جدیدی را برای پیگیری مجدانه مسائل زیست‌محیطی در سطح کلان فراهم ساخته است. ازاین‌رو دانشگاه مفید با همکاری سازمان محیط‌زیست و دیگر نهادهای حوزوی و دانشگاهی قصد برگزاری پیش همایشی را تحت عنوان «اسلام و محیط‌زیست» در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ دارد.

 

هدف این پیش همایش شناسایی و ترغیب پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی به پژوهش در حوزه محیط‌زیست از منظر اسلام و جلب مشارکت ایشان برای همایش بین المللی «دین، فرهنگ و محیط‌زیست» است که توسط سازمان محیط‌زیست در اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

 

از محققان و اساتید حوزوی و دانشگاهی که درزمینه اسلام و محیط‌زیست اثری را فراهم آورده‌اند (کتاب، مقاله، پایان‌نامه، درس‌نامه، یا سایر پژوهش‌ها) دعوت می‌شود تا آثار خود را به کمیته علمی همایش ارسال نمایند تا در بخش‌های مختلف پیش همایش معرفی و موردبررسی قرار گیرد؛ و توسط پدیدآورنده ارائه می‌گردد.

ابنا/

 

222

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top