|
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 15, 2020
کد خبر: 629870
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۰
راهی برای ملاقات با حضرت حجت (عج)
برای یک شخص چگونه ممکن است که حضرت مهدی (عج) را ببیند؟
شب . ماه و بركه . امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف راهی برای ملاقات با حضرت حجت (عج)
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز،یکی از سوالات مطرح در خصوص حضرت ولیعصر (عجل الله فرجه الشریف) اینکه برای یک شخص یا یک فرد مؤمن چگونه ممکن است که حضرت مهدی (عج) را ببیند یا با او صحبت کند؟ چقدر دشوار است؟ (مراد این است آیا این کار مشکل است و اگر مشکل است دشوار بودن آن چقدر است؟

پاسخ:

دیدار و ملاقات با حضرت مهدی)عج) امری است ممکن و بارها اتفاق افتاده است. افراد نسبتاً زیادی از مؤمنین و ارادتمندان واقعی آن حضرت شرفیاب محضر مبارکشان شده اند.

آنچه که مهم است شناخت آن حضرت است البته دیدن و شناختن حضرت مهدی (عج) چندان هم مشکل نیست و تنها کافی است که انسان قلب خود را از غیر خدا، پاک نماید و محبت خداوند را بطور کامل در دل خود جای دهد، مواظب اعمال و رفتار خود باشد، اعضاء و جوارح خود را از حرام باز دارد، محبت واقعی آنحضرت را در دل خود جای دهد، به معنی واقعی عاشق آن حضرت شود؛ آنگاه این امکان وجود دارد که به ملاقات حضرت (عج) نائل شود. همانطور که از آغاز غیبت صغری تاکنون صدها نفر از عاشقان واقعی آن حضرت به محضرش شرفیاب شده اند.

 

مهم این است که انسان زمانی که به محضر حضرت مشرف می شود با لبخند رضایت حضرت روبرو باشد و بتواند از وجود نورانی وی بهره مند شود. البته به مقتضای بعضی روایات از جمله توقیع مبارک امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) به علی بن محمد سمری که فرموده: “هر کس قبل از خروج سفیانی و صحیحه آسمانی ادعای مشاهده کند دروغگو و افتراء زننده است[1]” باید توجه داشته باشیم که ادعای هر کس را نباید پذیرفت بلکه باید او را تکذیب کنیم و مقصود حضرت (عج) هم از این جمله جلوگیری از مدعیان دروغین است.

[1]بحارالأنوار ج 52 ص 152 باب 23.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top