|
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 10, 2020
کد خبر: 629933
نظرات: 26
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۲۲:۱۸
المصری الیوم؛
واکنش شاه عربستان به خوانده شدن اشعاری با موضوع تهدید ایران
«در جشنواره "الجنادریه" یکی از نظاميان گارد ملی عربستان به خواندن قصیده ای در مدح عربستان و تهدید ایران خواند که «ملک سلمان» در حضور وزیر خارجه آلمان نسبت به آن واکنش نشان داد.»
ملک سلمان واکنش شاه عربستان به خوانده شدن اشعاری با موضوع تهدید ایران
به این مطلب امتیاز دهید
76% 24% بازدید

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حدود سه دهه پیش جشنواره‌ای با عنوان "الجنادریه" در نزدیکی ریاض برگزار شد که از آن موقع تاکنون این جشنواره در ماه‌ فوریه برگزار می‌شود و هر سال هم با حاشیه ای همراه است.

 

 

در این جشنواره شاه عربستان هم مشارکت کرده و مهمانان ویژه ای از جمله شاه بحرین که روابط خانوادگی و بسیار نزدیکی با آل سعود دارد نیز مشارکت کرده است.

 

 

"فرانک والتر اشتاین مایر" وزیر خارجه آلمان هم در این جشنواره حضور دارد و امسال آلمان غرفه ویژه‌ای با هدف معرفی فرهنگ و تمدن آلمان در الجنادریه برپا کرده است.

 

 

 

در این ارتباط روزنامه «المصری الیوم» گزارش داد: «در جشنواره "الجنادریه" یکی از نظاميان گارد ملی عربستان به خواندن یک قصیده در مدح عربستان و نکوهش و تهدید ایران خواند که «ملک سلمان» شاه عربستان نسبت به این اشعار واکنش نشان داد.»

 

 

 

 

 

 

المصری الیوم افزود: «بعد از آنکه خواننده قصیده به ابیات شعر مربوط به تهدید ایران رسید، شاه عربستان گریه می کند و مشارکت کنندگان هم تحت تاثیر این گریه شاه قرار می گیرند.» 

 

 

لازم به ذکر است که ناتوانی سعودی ها در مقابله عملی با ایران تا حدی رسیده که عربستان همه رسانه های عربی متحدان ریاض به اضافه توییتر را برای جنگ رسانه ای علیه ایران به خدمت گرفته است.

 

 

اشعاری که در جشنواره "الجنادریه" در حضور شاه عربستان خوانده شد مشتمل بر اهانت ها و تهدیدها علیه ایران و مقامات کشورمان بود. این اشعار بازتاب وسیعی در رسانه های عربی داشته و از آن استقبال بعمل آمده است.

 

 

لازم است که از اعراب سئوال کرد که تاکنون چند بیت شعر در تهدید و نکوهش رِژیم کودک کش اسراییل خوانده اند. رژیمی که نخست وزیرش دستور مستقیم به تخریب خانه ها و کشتار فلسطینی ها می دهد.

 

 

512

 

مشاهده نظرات

خاک بر سرت بچه نونول

پاسخ

۷

۰

گوگولی گریه نکن جوری هلاکت میکنیم که زیاد درد نکشی

پاسخ

۵

۰

اخییییییی! گریه نکن. زورت نمیرسه خو با بزرگترت در نیوفت

پاسخ

۱۸

۲

مگه عربستان گارد ملی داره؟

پاسخ

۲۹

۲

خاک بر چوکتون کنن آل سقوط

پاسخ

۳۸

۱

اینها خیلی وقته ... شعر می‌گن

پاسخ

۲

۰

حج را تحریم کنیم

پاسخ

۴

۱

مرگ بر آل یهود سعود جمود

پاسخ

۷۱

۱

مرگ بر آل جمود

پاسخ

۵۸

۲

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top