|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 629941
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۲۳:۲۵
در کنفرانس کمک کنندگان به سوریه در لندن؛
ظریف از «تنها راه حل پایان بحران سوریه» سخن گفت
محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که برای شرکت در کنفرانس سوریه به لندن سفر کرده است خواستار برقراری آتش بس در سوریه شد.
ظریف  ظریف از «تنها راه حل پایان بحران سوریه» سخن گفت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه در سخنانی در کنفرانس کمک کنندگان به سوریه در لندن، گفت وگو را تنها راه حل پایان بحران سوریه خواند.

 

محمد جواد ظریف در سخنانی گفت: ما گفت و گوها را تنها راه حل پایان بحران سوریه می دانیم و همواره از طرف های خارجی خواسته ایم تا در روند دیپلماتیک همکاری کنند.


وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در تمام گفت وگوهای ژنو، همواره خواستار آتش بس میان طرف های درگیر در سوریه بوده است.


ظریف با اشاره به کمک های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران به آوارگان سوری تصریح کرد: ما خود را به ادامه کمک های بشر دوستانه متعهد می دانیم.


وزیر امور خارجه ایران گفت: با توجه به ابعاد گسترده بحران سوریه باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.


کنفرانس کمک به مردم سوریه ومنطقه پیش ازظهر روز پنجشنبه با حضور رهبران و مقامات ارشد 60 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در لندن گشایش یافت.


دراجلاس کمک کنندگان به سوریه به میزبانی انگلیس، نمایندگان ارشد کشورهای آلمان، نروژ، کویت و سازمان ملل، سران و مقامات 60 کشور و دبیر کل سازمان ملل متحد حضور دارند.


درنشست لندن قرار است مساله جمع آوری کمک های بشردوستانه برای بیش از 13 میلیون تن که ازبحران انسانی درسوریه رنج می برند وهمچنین بیش از4 میلیون سوری که ازکشورشان گریخته اند ، بررسی شود.


همچنین مسائلی همچون ایجاد فضای بهتر آموزشی و ایجاد اشتغال برای 4 میلیون و 600 هزار آواره سوری در کشورهای همسایه در دستور کار این نشست می باشد. /ابرنا

 

 

444

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top