|
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 10, 2020
کد خبر: 629945
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۲۳:۳۵
در حاشیه کنفرانس کمک کنندگان به سوریه؛
برنامه فشرده ظریف در لندن/ از دیدار با بان‌کی مون تا گفتگو با جان کری
ظریف در لندن با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل، وزیر خارجه سوئد، پادشاه اردن ، وزیر خارجه عراق ، رئیس جمهوری آذربایجان، نخست وزیر انگلیس، نخست وزیر ترکیه و وزیرخارجه آمریکا دیدار و گفت وگو داشته است.
ظریف برنامه فشرده ظریف در لندن/ از دیدار با بان‌کی مون تا گفتگو با جان کری
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد جواد ظریف وزیرخارجه ایران روز پنجشنبه در حاشیه کنفرانس کمک کنندگان به سوریه تاکنون دیدارهای فشرده ای با سران و وزیر خارجه شماری از کشورهای جهان از جمله با نخست وزیر انگلیس و جان کری داشته است.

 

ظریف تاکنون با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل، والستروم وزیر خارجه سوئد، ملک عبدالله پادشاه اردن ، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق ، حیدر علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس، داود اوغلو نخست وزیر ترکیه ، دیدار و گفت وگو داشته است.


مسایل دوجانبه، مسایل منطقه از جمله بحران سوریه از جمله محورهای گفت وگو ظریف با مقامات یاد شده بوده است.


ظریف همچنین با جان کری وزیر خارجه آمریکا دیدار و در خصوص روند اجرای برجام با وی گفت وگو داشت.


دراجلاس کمک کنندگان به سوریه به میزبانی انگلیس، نمایندگان کشورهای آلمان، نروژ، کویت و سازمان ملل، سران و مقامات 60 کشور و دبیر کل سازمان ملل متحد حضور دارند.


در نشست لندن قرار است مساله جمع آوری کمک های بشردوستانه برای بیش از 13 میلیون تن که از بحران انسانی در سوریه رنج می برند و همچنین بیش از 4 میلیون سوری که از کشورشان گریخته اند، بررسی شود.


تاکنون انگلیس، نروژ و آلمان به ترتیب یک میلیارد و دو میلیون دلار، یک میلیارد و 17 میلیون دلار و دو میلیارد و دو میلیون دلار کمک اضافی برای کمک به آسیب دیدگان جنگ سوریه متعهد شده اند.


همچنین مسائلی همچون ایجاد فضای بهتر آموزشی و ایجاد اشتغال برای 4 میلیون و 600 هزار آواره سوری در کشورهای همسایه در دستور کار این نشست می باشد. /ایرنا

 

 

444

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top