|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 630032
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۴
اقتصاد کلان؛
احتمال نهایی شدن پیمان پولی بین ایران و روسیه
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی از احتمال برقراری پیمان پولی میان ایران و روسیه در آینده نزدیک خبر داد.
ایران و روسیه احتمال نهایی شدن پیمان پولی بین ایران و روسیه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیـوز" رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی از احتمال برقراری پیمان پولی میان ایران و روسیه در آینده نزدیک خبر داد.

سید رضی حاجی آقا میری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره آخرین وضعیت صادرات کالاهای ایرانی به روسیه و موانع موجود در این زمینه گفت: کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی در حال حاضر به دنبال رفع موانع صادرکنندگان به روسیه است تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد بر طرف شود.

وی افزود: درمورد صادرات به روسیه دولت قول‌هایی داده است تا مشکلات مربوط به حمل و نقل و همچنین حضور صادرکنندگان ایرانی در نمایشگاه مسکو برای اردیبهشت سال آینده رفع شود و کمک‌هایی به صادرکنندگان انجام بگیرد.

حاجی آقا میری ادامه داد : اکنون با بررسی و جمع‌بندی مسائل مربوط به صادرات به روسیه و با کمک سازمان توسعه تجارت، وزارت کشاورزی و فعالان این حوزه بتوانیم مشکلات را حل کنیم و از آنجایی که بیشتر صادرات به روسیه شامل محصولات کشاورزی و مواد غذایی است وزارت جهاد کشاورزی بیشتر درگیر این مسائل است.

رییس کمیسیون توسعه صادرات همچنین درباره آخرین وضعیت پیمان پولی بین ایران و روسیه عنوان کرد: هنوز نتیجه نهایی برقراری پیمان پولی بین ایران و روسیه به طور دقیق مشخص نشده است اما خوش‌بینی و امیدواری‌هایی برای برقراری این پیمان پولی بین دو کشور در آینده نزدیک به وجود آمده است و در حال حاضر برخی بانک‌های روسیه در این زمینه برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند اما با بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که در واقع این بانک‌ها موسسه مالی اعتباری هستند برای همین منتظر هستیم که بانک‌های روسیه در این زمینه وارد شوند./110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top