کلینتون در این مناظره گفت: «یک گروه از کارشناسان امنیت ملی و نظامی بیانیه‌ بسیار نگران کننده‌ای درباره نظرات سناتور سندرز درباره سیاست خارجی و امنیت ملی منتشر کردند و به برخی از اظهارات او درباره این موضوعات اشاره کردند از قبیل دعوت کردن از ایران برای حضور نظامیانش در سوریه و قرار دادن آنها دقیقا در دروازه ورودی اسرائیل، درخواست از ایران و عربستان سعودی برای کار کردن با هم، ‌در حالی که آنها نمی‌توانند همدیگر را تحمل کنند و مشغول درگیری نیابتی هستند».

 

او افزود: «در نتیجه سوالاتی مطرح شده که باید به آنها پاسخ داده شود چون وقتی که روز سه شنبه شما مردم نیوهمپشایر برای رای دادن می‌آیید، شما هم برای رئیس‌جمهور و هم برای فرمانده کل قوا رای می‌دهید».

 

برنی سندرز اظهارات هیلاری کلینتون درباره ناتوانی و عدم صلاحیتش در موضوعات مرتبط با سیاست خارجی و امنیت ملی را به شدت رد کرد.

او گفت: «در موضوع ایران و همچنین عربستان سعودی باید بگویم بله این موضوع درست است که آنها از همدیگر متنفر هستند و این موضوع موضوع محرمانه‌ای نیست. اما جان کری که به نظر من دارد کار بسیار خوب و عالی انجام می‌دهد، تلاش کرده که حداقل آنها را در یک اتاق کنار هم بنشاند چون داعش تهدیدی برای هر دوی آنها است».