|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 630479
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ - ۱۶:۱۶
شراب حرام نیست!
واکنش الازهر به فتاوای عجیب مفتی استرالیا
الازهر مصر در بیانیه‌ای به شدت از اندیشه‌ها و فتواهای فردی که خود را وابسته به الازهر مصر و مفتی استرالیا می‌نامد، انتقاد کرد.
الازهر واکنش الازهر به فتاوای عجیب مفتی استرالیا
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید
به گزارش سرویس دینی جام نیوز، الازهر مصر با صدور بیانیه‌ای نسبت به فتواها و سخنان مصطفی راشد از علمای این کشور به شدت انتقاد کرد.


در این بیانیه آمده است: فتواهای شاذ و اندیشه‌های عجیب مصطفی راشد که برخی رسانه‌های خبری، وی را منتسب به الازهر کرده و یا او را از مفتیان استرالیا می‌دانند، هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.


این بیانیه افزود: چنین فردی ضمن اینکه با الازهر مرتبط نیست، از سوی الازهر نیز به عنوان نماینده در استرالیا معرفی نشده است. ادعای مصطفی راشد در انتساب خود به الازهر افترا و کذب محض است.


الازهر با هشدار نسبت به تعامل با این فرد تصریح کرد: کسانی که با منسوب ساختن خود به الازهر، منبعی برای نشر سخنان باطل و افکار غلط خود تشکیل می‌دهند از الگوی اعتدالی الازهر به دور هستند.


الازهر با درخواست از رسانه‌ها مبنی بر نشر فتواهای صحیح از منابع مطلع و فراهم نساختن فرصت برای جولان دادن اینگونه افراد اظهار داشت که مصطفی راشد چهره اسلام را تخریب و مقام و منزلت علما را تنزّل داده است.


این بیانیه در پایان بر ضرورت ارتباط با الازهر برای اتخاذ فتواهای صحیح و نیافتادن در دام نظرات، اندیشه‌ها و فتواهای افراطی و برخواسته از دیدگاه‌های غربی تاکید کرد.


مصطفی راشد در فتواهای عجیبی مدعی شد که قرآن مستی را حرام می‌داند اما نوشیدن شراب به اندازه‌ای که مستی نیاورد مانعی ندارد. وی همچنین مدعی بود که نماز خواندن در کنار مرسی رییس جمهور سابق مصر منجر به بطلان نماز می‌شود. واجب نبودن حجاب و حرام نبودن گوشت خوک بخشی دیگر از فتواهای جنجالی این مفتی استرالیایی است.
 
 
 
222
 
کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top