|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 645014
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۰۷:۱۰
بازار خودرو؛
شب عید هم کاری برای خودروسازان نکرد!
همچنان شاهد سایه انداختن غول رکود بر بازار خودرو هستیم که حالا حالاها هم قصد رفتن در سرش ندارد و به قولی لنگر انداخته است.
خودرو1  خود6 . بازار خودرو شب عید هم کاری برای خودروسازان نکرد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"،  در حالی که چیزی به پایان سال نمانده، قیمت برخی از خودروهای داخلی اندکی افزایش پیدا کرده که شاید زیان‌های به بار آمده در طول سال، با گران فروشی برخی از محصولات در ایام عید جبران شود، ولی همچنان شاهد سایه انداختن غول رکود بر بازار خودرو هستیم که حالا حالاها هم قصد رفتن در سرش ندارد و به قولی لنگر انداخته است.

 

حدودا از اول سال شاهد فرو رفتن صنعت خودروی کشور در رکودی بی سابقه هستیم که در پی قیمت بالای محصولات تولیدی و ناهماهنگ بودن آن با کیفیت و همچنین نبود نقدینگی کافی در دستان مردم شکل گرفته است که خودروسازان با تمام قوای داخلی و خارجی به مقاومت در برابر آن برخاستند، در این مدت خودروسازان خود را با وعده و وعیدها تا به اینجای کار رسانده‌اند تا شاید با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و فرا رسیدن ایام سفر، چرخ صنعت خودرویی کشور بار دیگر به گردش درآید و مردم به خرید خودرو برای انجام سفرهای نوروزی رغبت نشان دهند.

حال با تمام این تفاسیر و درحالی که کمتر از 10 روز دیگر به پایان سال مانده، همچنان شاهد رکود عمیق در کنار افزایش قیمتی محسوس در بازار خودرو هستیم که نمایشگاه داران به صراحت آن را بیان می‌کنند.

هرچند گفته شده که افزایش قیمت خودروهای داخلی به دلیل کاهش عرضه توسط خودروساز در بازار بوده است.

در حالی که چیزی به پایان سال نمانده، قیمت برخی از خودروهای داخلی اندکی افزایش پیدا کرده که شاید زیان‌های به بار آمده در طول سال، با گران فروشی برخی از محصولات در ایام عید جبران شود، ولی همچنان شاهد سایه انداختن غول رکود بر بازار خودرو هستیم که حالا حالاها هم قصد رفتن در سرش ندارد و به قولی لنگر انداخته است.

هرچند بخشی از مشتریان به اعتقاد ما دست نگه داشته‌اند تا با ورود خودروهای جدید به چرخه تولید، اقدام به خرید خودروهایی بروزتر و پیشرفته‌تر از فعلی‌ها کنند.

به گفته فعالان بازار خودرو، کاهش عرضه در بازار به دو عامل اصلی بستگی دارد که یکی از آن‌ها بحث افت تولید خودرو ناشی از رکود موجود است و دیگری هم به خاطر تکمیل تعهدات خودروسازان در قبال سفارش‌های ثبت شده است که تا پایان سال تلاش بر تکمیل آن‌ها دارند، به همین دلیل براساس گفته‌های فعالان بازار خودرو، خودروسازان ظرفیت تولیدی خود را در پایان سال کاهش داده‌اند یا محدود کرده‌اند که همین امر موجب بروز خلاء در بازار عرضه و نبود برخی خودروها برای عرضه شده و در پی آن موجب افزایش قیمت برخی خودروهای تولید داخل در نمایشگاه‌ها شده است.

هرچند فعالان بازار خودرو به رونق نسبی در بازار اشاره دارند، ولی آنچنان که به نظر می‌رسد، شاهد میزان مراجعه متفاوت مشتریان برای خرید خودرو در نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌ها هستیم که به هیچ وجه قابل مقایسه با سال‌های گذشته نبوده و با افت شدیدی مواجعه شده که اصلی‌ترین دلیل آن را می‌توان در کاهش قدرت خرید مشتریان جستجو کرد./صبحانه/110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top