|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 645020
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۲۳:۵۶
خاطرات آزادگان؛
وعده بعثی ها به مرحوم «ابوترابی»
ما آن روز فهمیدیم که آقای ابوترابی را از صبح به صلاح الدین هفده آورده ­اند و او ابتدا به اردوگاه کناری رفته و با اسرای آنجا صحبت کرده و طرف ظهر آمده است به قسمت ما.
ابوترابی وعده بعثی ها به مرحوم «ابوترابی»
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

سرویس مقاومت جام نیوز:

با همه دقتی که ما در حفاظت اطلاعات مان داشتیم، اما عراقی ها آخرش از طریق خبرچین ­هایشان، زمان دقیق شورش را فهمیدند. به همین خاطر هم، صبح آن روز درها را به روی ما باز نکردند و درون همان آسایشگاه حبس ­مان کردند.

 

طرف ظهر، از طریق بچه­هایی که از پنجره بیرون را نگاه می ­کردند، فهمیدیم حجت الاسلام ابوترابی را به داخل اردوگاه آورند. درآن شرایط این تنها و کارسازترین تدبیر عراقی­ها بود.

 

تمام اسرا وصف حجت الاسلام ابوترابی را شنیده بودند، و همه می ­دانستند که شخص ایشان نماینده حضرت امام بین اسرای ایرانی هستند، و برای همین هم دشمن، او را رییس و رهبر ما می ­دانست. اسرایی که از قبل توفیق بودن در کنار آقای ابوترابی را داشتند و می ­گفتند: این نامردا هرجا که خرابکاری می ­کنن و همه چیز رو می ­ریزن بهم، برای آروم کردن اسرا از حاج آقا ابوترابی استفاده می ­کنن.

 

ما آن روز فهمیدیم که آقای ابوترابی را از صبح به صلاح الدین هفده آورده ­اند و او ابتدا به اردوگاه کناری رفته و با اسرای آنجا صحبت کرده و طرف ظهر آمده است به قسمت ما.

 

از وقتی که خبر ورودش را شنیدیم، برای دیدنش لحظه شماری می ­کردیم. یکی، دو ساعت بعد این توفیق نصیب مان شد و حقا که از زیارت او و شنیدن صحبت­ های آرام بخشش، نیروی دوباره­ ای گرفتیم.

 

آن روز باتوجه به اطاعت پذیری اسرا از حضرت امام و نماینده ­های ایشان، آقای ابوترابی توانست شعله ­های برافروخته شده خشم اسرا را خاموش کند و از آن طرف، از عراقی­ ها هم قول بگیرد که دست از فشار آوردن­ های شدیدشان بردارند و در حد همان مقررات خشک خودشان، مراعات ما را بکنند. آنها هم که خود را از یک بلای حتمی  رها شده می ­دیدند، از خدا خواسته این شرط را قبول کردند.

 

راوی: آزاده محمدجواد سالاریان

 

 

سایت جامع آزادگان

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top