|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 645123
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۵
در تهران رخ داد؛
آشنایی در مترو با «قتل» به پایان رسید
پسر جوانی که با مرد پولداری در مترو آشنا شده بود، سرانجام با قتل مرد پولدار به دوستیش پایان داد.
دستگیری آشنایی در مترو با «قتل» به پایان رسید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس خوادث جام نیوز، دوازدهم اسفند مرد جوانی با حضور در شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران اعلام کرد طاهر برادر 40 ساله‌اش مفقود شده است و چند روز از وی خبری ندارد، مرد جوان در ادامه اظهاراتش به بازپرس گفت: طاهر مهندس معماری است و وضعیت مالی خوبی دارد، طاهر در منزل مجردی¬اش زندگی می¬کند، من به منزل وی نیز مراجعه کردم اما خبری از طاهر نبود.

 


با اعلام مفقودی طاهر، تحقیقات برای پیدا کردن وی توسط مأموران اداره پلیس آگاهی آغاز شد و در بررسی¬های اولیه کارآگاهان متوجه شدند همزمان با مفقودی طاهر، 2 میلیون تومان وجه نقد از حسابش برداشت شده است. در تحقیقات تکمیلی، 16 اسفند دختر 30 ساله‌ای که با کارت عابر بانک طاهر مقداری طلا خریداری کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

 

پس از تحقیقات از دختر جوان وی مدعی شد کارت عابر را از پسری به نام اکبر گرفته است. دختر جوان در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود 4 ماه از آشنایی من با اکبر می¬گذرد و با وی قصد ازدواج داشتم، اکبر این کارت را به من داد و گفت نزدیک عید است و برای خودم خرید کنم. من نیز با این کارت مقداری طلا خریدم و از سرقتی بودن آن خبری ندارم.

 


پس از اظهارات دختر جوان تلاش برای دستگیری اکبر آغاز شد و سرانجام وی 20 اسفند دستگیر و به اداره پلیس آگاهی منتقل شد. اکبر در ابتدای تحقیقات منکر آشنایی با طاهر بود اما در ادامه مجبور به گفتن حقیقت و افشای راز یک جنایت شد، وی درباره نحوه آشنایی با طاهر به مأموران گفت: سه ماه پیش با طاهر در مترو آشنا شدم و بعد از آشنایی ارتباطم با وی بیشتر شد. طاهر چندین بار در رابطه با کارش صحبت کرد و فهمیدم که وضعیت مالی خوبی دارد، من نیز که تازه از کار، بیکار شده بودم، وسوسه شدم و تصمیم گرفتم با طراحی نقشه‌ای از وی سرقت کنم.

 


اکبر30 ساله اظهاراتش به مأموران را اینگونه ادامه داد: شب حادثه نزدیک منزل طاهر منتظرش بودم تا اینکه وی با خودروی اپتیمایش وارد پارکینگ شد، من نیز از فرصت استفاده کردم و زمانیکه درب پارکینگ هنوز بسته نشده بود وارد ساختمان شدم و  با گذاشتن چاقو زیر گلوی طاهر با زور عابر بانک و رمزش را گرفتم.

 

همچنین آب میوه مسمومی را که درست کرده بودم به طاهر خوراندم و پس از بیهوش شدن طاهر دست و پایش را با چسب پلاستیکی بستم و  وی را درون صندوق عقب ماشینش انداختم. بعد از این ماجرا نیز کمی داخل خیابان پرسه زدم و در خیابان پیامبر مرکزی نزدیک به پاساژ کوروش، خودرو را پارک کردم و از آنجا گریختم.

 


با حضور مأموران در محل پارک خودرو، جسد طاهر کشف شد و مراتب این قتل به بازپرس کشیک قتل اطلاع داده شد. با حضور سجاد منافی آذر؛ بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران در محل کشف جسد و بررسی اولیه کارشناسان پزشکی قانونی مشخص شد حدود 8 روز از قتل طاهر می‌گذرد. سرانجام با دستور بازپرس پرونده، جسد طاهر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم نیز در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

قدس آنلاین/ 2022

کلیدواژه ها:
آشنایی  |  پایان  |  حوادث  |  دوست  |  پلیس  |  قتل  |  مترو  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top