|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 645185
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۰
واکنش هاشمی به کوفی خواندن تهرانی ها
هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با سالنامه روزنامه آرمان به کوفی خواندن تهرانی ها در پی نتیجه انتخابات 94 واکنش نشان داد.
ر واکنش هاشمی به کوفی خواندن تهرانی ها
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بعد از انتخابات بعضی ها مردم تهران را «اهل کوفه» و «غرب زده» دانستند و آنها را از مردم بقیه شهرهای کشور جدا کردند. نظر شما چیست؟


- اولاً شعار «ما اهل کوفه نیستیم» پشتوانه تاریخی ندارد. یک بار در نمازجمعه توضیح دادم که کوفه یکی از بهترین شهرهای اسلامی بود. تا جایی که حضرت علی(ع) مقرّ حکومتشان را از مدینه به کوفه آوردند. اکثر مردم کوفه ایرانی بودند. آن موقع مرکز حکومت های ایران، نزدیکی های بغداد کنونی در مدائن بود که طاق کسری نماد آن است. در لشکر مختار زبان فارسی از عربی جدّی تر بود. با هر قیامی که امامزاده ها می کردند، مردم کوفه همراهی می کردند که البته اکثرشان شکست می خوردند. مردم دیگر سرزمین های اسلامی با حضرت علی(ع) به گونه ای رفتار می کردند که دلشان خون بود. مگر مردم مکه و مدینه با امام حسن(ع) و امام حسین(ع) خوب رفتار کرده بودند؟ حال اهل بیت پیامبر(ص) پس از رحلتشان در مدینه چگونه بود؟! مردم کوفه در هر قیامی خوب وارد می شوند. کوفه از شهرهای مهم اسلام بود و اشتباه است که مردم کوفه را بد بدانیم.

 

ثانیاً، حرف هایی که این روزها درباره مردم تهران می زنند، نشان از عصبانیت و استیصال آنهاست. همین مردم تهران بودند که 15 روز قبل از انتخابات، مراسم باشکوه راهپیمایی 22 بهمن را رقم زده بودند. این افراد چون فکر می کنند با رأی مردم تحقیر شدند، دارند از آنها انتقام می گیرند. در حالی که مردم بر اساس شناخت خود رأی دادند. در همه شهرهای ایران هم بعضی ها انتخاب شدند و خیلی ها انتخاب نشدند. حرف های آنها یک اشتباه تاریخی بود، چون اگر مردم تهران از کسی ناراضی باشند، دیگر نمی تواند در انتخابات رأی بیاورد. / پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی

 

2002

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top