|
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, December 1, 2020
کد خبر: 645197
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۰
مظلومی؛
رحمتی می خواست سیدجلال را به استقلال بیاورد اما او نیامد / قرارداد امسالم با استقلال 700 میلیون تومان است با چند آپشن
سرمربی استقلال گفت: «جو بدی علیه بیگ زاده در ورزشگاه ها به راه افتاده بود که ترجیح دادم او از استقلال جدا شود.»
پرویز مظلومی رحمتی می خواست سیدجلال را به استقلال بیاورد اما او نیامد / قرارداد امسالم با استقلال 700 میلیون تومان است با چند آپشن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بازگشت پرویز مظلومی به نیمکت مربیگری استقلال در ابتدای فصل اتفاقی غیر منتظره بود که شاید خود پرویز هم تصور آن را نداشت.

 

پس از اتفاقاتی که که برای امیر قلعه نویی رخ داد کمتر کسی به ماندن وی روی آن نیمکت داغ اصرار داشت و در آن فضا باید کسی کار را در دست می گرفت که با زیر و بم استقلال آشنایی داشته باشد لذا با احضار مظلومی فصلی تازه در استقلال رقم خورد.

 

این مربی که می دانست برای ماندگاری روی آن نیمکت حق اشتباه ندارد با تغییراتی که در بدنه تیمش داد استقلال را هفته ها در صدر جدول نگه داشت و در جام حذفی نیز به فینال رسید تا سالی خوب را پشت سر بگذارد اما جدا از بعد نتیجه گیری، حواشی استقلال همواره او را به این سو و آنسو می کشاند؛ از بحث مشکلات مالی تا اختلافات زیر پوستی با مدیریت و بعضا برخی اطرافیان خود در کادر فنی، با این حال نتایج استقلال به گونه ای بود که اتوماتیک وار حاشیه ها را خنثی می کرد!

 

در این گفتگوی آخر سالی با مظلومی، به موضوعات مهم و بعضا مبهم استقلال 94 پرداختیم و البته به دنبال چرایی این بحث رفتیم که چرا این مربی حتی وقتی می برد منتقد دارد!

 

حرف های مظلومی را در زیر می خوانید:

 

من در سال 94 با باشگاه استقلال تعامل خوبی داشتم و بدون شک در هر مجموعه نقاط ضعف و قوتی وجود دارد که می بایست با تامل برطرف شود. همه باید یکصدا در خدمت تیم استقلال باشیم و خوشبختانه مدیریت، کادرفنی و کادرپزشکی و بازیکنان برای یک هدف تلاش می کنیم. امسال حمایت های خوبی از باشگاه استقلال شده است و بنده از عملکرد تیممان در سال 94 راضی هستم. الان تیم استقلال صدرنشین لیگ برتر است و از طرفی دیگر فینالیست جام حذفی شده است.

 

مهم ترین نکته برنامه های امسالم جوانگرایی در استقلال بود. البته نزدیک به 50 درصد از برنامه هایم در استقلال عملی شده است اما وقتی به عملکرد تیمم در سال 94 نگاه می کنم می بینم که ما 50 درصد از آنچه مورد نظرم بوده است جلوتر بوده ایم. این که در هر دو جام مدعی هستیم معنایش این است که کارها خوب پیش رفته و من از این وضع رضایت دارم.

 

* گفته بودم به استقلال برمی گردم!

من در دوره  قبلی که سرمربی استقلال شدم و دو سال در خدمت تیمم مورد علاقه ام بودم نتایج خوبی کسب کردیم. ما دربی ها را بردیم و در جام حذفی هم قهرمان شدیم و تا آخرین روزها مدعی قهرمانی در لیگ برتر بودیم که با اختلاف کمی نسبت به تیم قهرمان دوم شدیم. به نظر من عملکردم در دوره گذشته خوب بوده است. این درست است که قهرمان نشدم اما تیم باتجربه و خوبی داشتیم که نتایج مناسبی کسب کرد. البته مصدومیت های پیاپی در دوره گذشته گریبانگیرم مان شد اما در مجموع  نتایج مناسبی کسب کردیم.

 

اگر یادتان باشد قبل از آن که فصل گذشته به پایان برسد در مصاحبه ای گفتم که دوباره به استقلال برمی گردم. من می دانستم که استقلال دوباره  سراغم می آید زیرا کارنامه من در استقلال خوب بود. من سال های نه چندان دور در شرایط بسیار بدتری به استقلال برگشته بودم که اصلا با امسال قابل مقایسه نبود. من با منصور پورحیدری دو روز مانده به دربی به استقلال برگشتیم و شرایط تیممان در آن برهه کاملا متفاوت بود اما به تیم برگشتیم و کارمان را انجام دادیم. هدف ما خدمت و کمک به استقلال بود. من هر چیز دارم از استقلال است و تمام افتخاراتم را از استقلال دارم. همیشه برای کمک به استقلال آماده هستم. من برای دو روز یا یک ماه هم بشود به استقلال کمک می کنم و همیشه آماده خدمت به تیمم هستم.

 

* نمی دانم پورحیدری به من رای داد یا نه!

خیلی ها فکر می کنند که امسال من با حمایت پورحیدری به استقلال برگشتم در حالی که این طور نبود. اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال به جمع بندی رسیدند و مرا به عنوان سرمربی امسال استقلال انتخاب کردند. باور کنید تا امروز نمی دانم که منصورخان در هیئت مدیره به من رای داد یا به گزینه دیگری را انتخاب کرد.

 

قبول دارم که اگر باشگاه نفت تهران به علیرضا منصوریان رضایت می داد شاید الان منصوریان مربی استقلال بود اما یادمان نرود که هیچ گاه سرنوشت دست خودمان نبوده است. من زمانی که امیر قلعه نویی سرمربی استقلال بود در فصل گذشته گفتم که به استقلال برمی گردم. احساسم می گفت که دوباره به نیمکت استقلال برمی گردم و این مثل روز برایم روشن بود.

 

* لابی گری بلد نیستم

من دفعه گذشته  که سرمربی استقلال بودم پس از پایان قراردادم از استقلال جدا شدم. بحث برکناری نبود قراردادم تمام شد و از تیم جدا شدم. امسال هم که به استقلال آمدم هیچ شرط و شروطی برای باشگاه نگذاشتم. جای کسی نیامده ام. آقای قلعه نویی قراردادش تمام شده بود و طبیعتا می بایست از باشگاه استقلال جدا می شد. این که برخی می گویند مظلومی جای یک مربی اخراجی آمد حرف درستی نیست. زمانی که قرارداد یک مربی به پایان می رسد طبیعتا از تیم جدا می شود.

 

اصلا لابی گری بلد نیستم و به این طور کارها اعتقادی ندارم. من  دفعه گذشته هم که به استقلال آمدم همین طوری آمدم کسی مرا به هیئت مدیره باشگاه استقلال معرفی نکرد یا برایم پا پیش نگذاشت.

 

* من و منصورخان زندگی مان را برای استقلال گذاشته ایم

امسال با استقلال قرارداد سفید بستم و باشگاه مبلغی را به منظور قرارداد برایم درنظر گرفت. من یک کلام هم درباره مبلغ قرارداد صحبتی نکردم و در گذشته هم به عشق استقلال قراردادهایم را سفید امضا می کردم. اصلا در دوران بازیگری نمی دانستم که قرارداد یعنی چی؟ ما دنبال این چیزها نبودیم و فقط می خواستیم به عشق استقلال به میدان بروم. من زندگی ام را برای استقلال گذاشته ام. آقای پورحیدری زندگی اش را برای استقلال گذاشته است و هیچ گاه منتی بر سر کسی نگذاشته است.

 

من هم مثل منصورخان هیچ گاه برای کارکردن در استقلال بر سر کسی منتی نگذاشته ام. الان در جامعه هم همین طور است. آدم ها برای عشق شان از خیلی چیزها می گذرند و به روی خیلی از مسائل چشم پوشی می کنند. آدمی که معشوق دارد خودش را همه جوره فدا می کند.

 

من پرستیژ خودم را در زمان عقد قراردادها حفظ می کنم و دنبال مسائل حاشیه ای نمی روم. قرارداد امسالم با استقلال 700 میلیون تومان است و البته چند آپشن نیز در قراردادم وجود دارد که بر سر موعد اجرایی می شود.

 

* جوانگرایی برنامه اصلی ام بود

جوانگرایی در استقلال اجبار نبود یکی از هدف ها و برنامه هایم در استقلال بود. من در برنامه های که به باشگاه ارائه کرده بودم به جوانگرایی اشاره کردم. به هر حال رگ های استقلال به خون تازه احتیاج دارد. پیش از من هم خیلی ها آمدند و بازیکنان تازه وارد و جوان معرفی کردند. من هم در دوران بازیگری ام جانشین بازیکنان دیگری شدم و این مسائل همیشه در تیم استقلال وجود داشته است.

 

بازیکنان باتجربه می بایست در تیم باشند و جوانان هم به تیم اضافه شوند. به هر روی تغییرات در تیم واجب شد تا انگیزه در تیم دو چندان شود. خوشبختانه افکار عمومی از این تغییرات استقبال کردند و با جوانگرایی در استقلال موافق بودند. من این موافقت را لمس کرده ام.

 

پیش از آن که به استقلال برگردم سید مهدی رحمتی یکی از انتخاب هایم بود. من با رحمتی پیش از عقد قرارداد صحبت کرده بودم و از او خواستم که به تیم دیگری نرود. خوشبختانه رحمتی به استقلال برگشت و به یکی از بهترین بازیکنان استقلال در فصل جاری بدل شد.

 

امیرحسین صادقی، رضا عنایتی و هاشم بیگ زاده جزو بازیکنان باتعصب و زحمت کش استقلال بودند و دین خود را به استقلال ادا کرده اند. تیم بزرگسالان استقلال بیشتر از هجده بازیکن نمی تواند برای هر بازی معرفی کند. هیچ کسی به من چیزی تحمیل نکرد یا لیستی از بازیکنان به عنوان تیم فصل جاری به من نداد. تمام بازیکنانی که اکنون در استقلال حضور دارند همگی نفرات لیست مورد نظرم هستند.

 

بیگ زاده را خیلی دوست دارم. او برای من در تیم ب ایران بازی می کرد و اولین بار خودم او را به تیم ملی ب دعوت کردم. من با همین بیگ زاده در بازی های غرب آسیا قهرمان شدم. متاسفانه جو بدی علیه بیگ زاده در ورزشگاه ها به راه افتاده بود که ترجیح دادم بیگ زاده از استقلال جدا شود. نمی خواستم آن جوی که علیه بیگ زاده ایجاد شده بود دوباره در ورزشگاه ها جاری شود.

 

* رحمتی در رفت و آمد بازیکنان نقشی نداشت

رحمتی در رفتن و آمدن بازیکنان به استقلال هیچ نقشی نداشته است. رحمتی یک بار هم درباره این که فلان بازیکن برود با من صحبت نکرده است. رحمتی در آن برهه تلاش می کرد که برخی بازیکنان در تیم بمانند و هدفش این بود که به برخی بازیکنان کمک کند.

 

رحمتی و تعدادی از بازیکنان جوان مان بهترین خریدهای امسال ما در استقلال بوده اند. بزرگ ترین حسن تیم ما یکدلی بازیکنان است که در روند تیمی مان نقش زیادی داشته است.

 

ما در خط دفاع به دنبال بازیکنان دیگری بودیم که نتوانستیم آنها را جذب کنیم. مثلا سید جلال حسینی را می خواستیم اما او به استقلال نیامد. البته دلایل خودش را داشت و حالا هم همه چیز گذشته است و او به تیم دیگری رفت.

 

* اگر کرار می ماند ...

الان مدافعان ما خیلی خوب کار می کنند. استقلال مثل تیم های دیگر لیگ بازی نمی کند ما دنبال این نیستیم که مثل برخی تیم ها دفاعی بازی کنیم یا دفاع را ببندیم و بعد روی ضد حملات تمرکز کنیم و به گل برسیم. ما حمله می کنیم و تعداد گل های زده مان نشان می دهد که دنبال بازی رو به جلو هستیم. ما دنبال فوتبال تهاجمی هستیم و می بینید که در برخی بازی ها به خاطر فوتبال هجومی گل می خوریم و علتش این است که تیم جلو می کشد و دروازه مان روی ضد حملات حریف باز می شود زیرا زمان ضدحملات حریف، بیشتر از یک مدافع در زمین خودمان نیست. به هر حال می بایست روی خط دفاع تمرکز کنیم و این اشکال را پوشش دهیم.

 

مدافعان خوبی داریم. حنیف عمران زاده و هرایر مگویان عملکرد خوبی داشته اند. البته یکی از مشکلات ما در استقلال مصدومیت خسرو حیدری است که غافلگیرکننده بود.

 

جاسم کرار از نظر فنی بازیکن خوبی بود. اگر من یک کرار در دربی داشتم بازی را وسط زمین مال خودمان می کردم و برتری مان را در دربی حفظ می کردم اما کرار را نداشتم و نبودن یک پلی میکر در دقایق پایانی دربی به ضررمان تمام شد.

 

کرار بازیکن بسیار توانمندی است و من فوتبالش را قبول دارم. متاسفانه کرار یک سری مشکلات مالی با باشگاه پیدا کرد و نتوانست در استقلال بماند. به هر حال بازیکنی که از خارج از کشور برای بازی کردن می آید دنبال این است که درآمدزایی کند. بازیکنی که خانواده و زندگی اش را ترک می کند و به ایران می آید فقط دنبال پول است. متاسفانه در برهه ای از نظر مالی به مشکل خوردیم. من با کرار خیلی صحبت کردم و انصافا او خیلی تحمل کرد اما زمانی که مشکلات مالی اش حل نشد از کنترل خارج شد.

 

همان طور که می دانید کرار پیش از دربی رفت، اردو را ترک کرد و من هم به این خاطر روی نام کرار خط قرمز کشیدم. کرار زمانی که عصبی شود نمی شود او را کنترل کرد. به هر حال نمی توانستم نظم تیمم را فدای کرار کنم و او را به اردوی تیم برگردانم. بازیکنی که اردو را ترک کرده بی انضباطی کرده و باید توبیخ شود. ناراحتی کرار این بود که چرا دیگران پول گرفته اند اما او مطالبات مالی اش را پیش از دربی دریافت نکرده است. اگر در روز دربی یک کرار داشتم می توانستم با توانایی فنی او را در میانه میدان به سود خودمان تمام کنم.

 

* روز دربی باید احتیاط می کردم

متاسفانه استقلال سر بزنگاه ها زیاد لطمه خورده است. البته استقلال و پرسپولیس به خاطر حاشیه هایش خیلی  ضربه خورده است. در گذشته هم این اتفاقات افتاده است. رفتن کرار از اردو پیش از دربی به ضررمان تمام شد اما این اتفاقات در تیم های بزرگ فوتبال ما زیاد رخ می دهد.

 

اگر من در دربی امسال بی پروا بازی می کردم شاید نتیجه می باختیم اما با احتیاط بازی کردم و بر اساس داشته هایم تیمم را چیدم. من به تیمم و داشته های حریف نگاه می کنم و بر اساس داشته هایم برای هر بازی برنامه می ریزم.

 

شاید تجربه شکست در دربی سه بر دو مجبورم کرد تا بی پروا بازی نکنم. البته در آن بازی می توانستیم برنده شویم اما نبودن یک بازیکن تکنیکی مثل کرار به ضررمان تمام شد. اگر کرار می ماند در دربی قبلی پیروز می شدم. با وجود آن که روزبه چشمی و امید ابراهیمی خیلی در میانه میدان تلاش کردند ولی ما نتوانستیم توپ را در میانه میدان یا در زمین حریف حفظ کنیم و آخر سر پرسپولیس روی اشتباهات خودمان به گل مساوی رسید.

 

البته داور وقت اضافه زیادی گرفت و اینها به پرسپولیس کمک کرد تا به گل مساوی برسد. اگر بازیکن جوان ما یک دقیقه پیش از پایان بازی سانتر نمی کرد و توپ را در زمین حریف حفظ می کرد بدون شک برنده می شدیم.

 

* با هیچ بازیکنی مذاکره نکردم

ما یک بازیکن بازیساز نداریم که توپ را در وسط زمین حفظ کند. جابر انصاری با وجود آن که مهاجم است اما او را به عنوان بازیکن بازیساز عقب تر آوردیم. اتفاقا جابر خیلی زحمت کشید و خیلی خوب کار کرد اما پستش نبود. ما در این پست بازیکن نداریم. البته در لیستی که اول فصل به باشگاه ارائه کرده بودم روی داشتن چنین بازیکنی تاکید کردم اما باشگاه نتوانست تمامی بازیکنان لیست موردنظرم را جذب کند.

 

فقط 50 درصد از بازیکنان لیست مورد نظرم جذب شدند. من در نیم فصل هم یک سری بازیکن می خواستم که هیچ کدام جذب نشدند. باشگاه می بایست با سایر باشگاه ها وارد مذاکره می شد و بازیکنان مورد نظرم را جذب می کرد اما چنین نشد. من لیستم را داده بودم و وظیفه باشگاه بود که در این زمینه وارد مذاکره شود.

 

شخصا در نیم فصل با هیچ بازیکنی مذاکره نکردم و از این مسائل بی خبرم. مثلا رسول نویدکیا را می خواستم و باشگاه می توانست در این خصوص با سران باشگاه سپاهان تعامل کند و این بازیکن را به خدمت بگیرد.

 

به ما گفتند بختیار رحمانی دوران سربازی اش تمام شده و او پیغام داده بود که برای استقلالی شدن مشکلی ندارد اما باشگاه نتوانست او را جذب کند.

 

گفتند که رحمتی از طرف ما ماموریت پیدا کرده بود که در سفرهای داخلی به خانه بازیکنان لیست مورد نظرمان برود و با آنها مذاکره کند. همین جا تکذیب می کنم که چنین چیزی نبوده است. بازیکنان ما با برخی بازیکنان سایر تیم ها رفیق هستند و بعد از بازی در شهرستان ها  به خانه شان می روند و هیچ چیز دیگری نبوده است.

 

مثلا وقتی به اصفهان می رویم بچه ها به خانه دوستان خود می روند. اگر رحمتی بخواهد با بازیکنی مذاکره کند چرا به خانه اش برود؟ اصلا به او تلفن می زند تا کسی خبردار نشود. تنها موردی که رحمتی وارد شد پیش از فصل جاری بود. او برای آمدن حسینی پاپیش گذاشت زیرا با سید جلال خیلی رفیق است اما حسینی به استقلال نیامد.

 

* فقط یک جا از هیات مدیره ناراحت شدم!

نظر هیئت مدیره درباره مسائل فنی قابل احترام است و من بر سر پیشنهادات اعضای  هیئت مدیره مبنی بر جذب بازیکن از دسته اول ناراحت نشدم اما استقلال تیم بزرگی است و شان بالایی دارد. من دنبال بازیکن می گردم و امسال هم بازیکن 18 ساله را در استقلال بازی دادم اما استقلال جای بازیکن محلی نیست.

 

متاسفانه در برهه ای از دست آقایان دلخور شدم زیرا رضایت نامه شعبانلو را بدون هماهنگی من و علی سامره مربی تیم امید استقلال صادر کردند و در این مورد هیچ چیزی نگفتند. مثلا حسینی بازیکن جوان مان را به راه آهن دادم. دیدم او در راه آهن می تواند بازی کند ولی در خصوص شعبانلو باید بگویم او یک بازیکن جوان است و باید میدان ببیند و استقلال هم جایی نیست که یک بازیکن جوان و بدون تجربه از روز نخست فیکس بازی کند.

 

آقای قلعه نویی برای گرفتن بازیکن هیچ درخواستی از من نداشته است. هیچ درخواستی از سوی باشگاه تراکتورسازی به دستم نرسیده است. خدا را گواه می گیرم که کسی از  تراکتورسازی حتی برای جذب یک بازیکن به من زنگ نزده که بخواهم با درخواست شان مخالفت کنم. من در جریان این مسائل نیستم.

 

عادل شیحی بازیکن مراکشی و تازه واردمان در تمرینات عملکرد خوبی داشته است و وضعیت فنی اش با گذشت زمان در بازی ها مشخص می شود. به هر حال عادل باید با تیم هماهنگ شود تا در تیم ما جا بیفتد. پروپجیچ هم بازیکن خوبی است اما سجاد شهباززاده در پست او عملکرد خوبی داشته است و به او کمتر بازی می رسد.

 

* هیچ برنامه ای برای استفاده از پروپجیچ در خط دفاع نداشته ام

من با اعتصاب و این رفتارهای اعتراض آمیز همیشه مخالف بوده ام. اصلا کار درستی نیست و همیشه برخورد کرده ام. به بازیکنانم همیشه گفته ام شما با شناخت کامل به استقلال آمده اید و می دانید که استقلال مشکلات مالی دارد و می بایست مشکلات مالی را تحمل کند. من و خیلی ها از استقلال طلبکاریم اما هیچ صحبتی نکرده ایم و به کارمان در استقلال ادامه داده ایم.

 

روزی هم که متوجه شدم بحث اعتصاب در میان است از صبح همان روز در دفتر آقای افشارزاده وارد عمل شدیم و خوشبختانه بازیکنان عقلانیت به خرج دادند و وارد حاشیه نشدند و مشکلی پیش نیامد.

 

* بحث بین من و صالح غیر فنی بود!

من با مجید صالح هیچ اختلافی ندارم. من سرمربی تیم استقلال هستم و ایده هایم را به دستیارانم می دهم و آنها اجرا می کنند. همین جا لازم است از کادرفنی خودم تشکر کنم که تاکنون نهایت همکاری را داشته اند.

 

صالح تمرین دهنده تیمم است و هر جا احساس کنم که او کارش را به درستی انجام نمی دهد به او تذکر می دهم. بحث من و صالح  فنی نبود وسر موضوعی غیر فنی ناراحت شدم و خیلی زود هم همه چیز تمام شد.الان هم تامل خوبی داریم.

 

بیماری منصورخان پورحیدری برایم ناراحت کننده بود. منصورخان همیشه در کنارم بوده و ان شاءالله هر چه زودتر بهبودی اش حاصل شود. ضمنا مدتی است که آقای نصرالله عبداللهی به تیم استقلال اضافه شده و کارها را خیلی خوب پیش می رود. منصورخان اخیرا در بیشتر تمرینات حاضر می شود و خوشحالیم که ایشان در تمرینات کنار ما هستند و گاها به عنوان یک بزرگتر بیشتر مشکلات ما را حل می کند.

 

تلاش مان این است که امسال با حمایت هواداران مان قهرمان شویم. ما تا آخرین لحظه تمام تلاش مان را می کنیم تا سبب شادی طرفداران مان شدیم.

 

برخی از پرویز مظلومی خوش شان نمی آید و دوست دارند استقلال با مربی موردعلاقه شان در بازی ها به میدان برود. هیچ ایرادی ندارد و من از این مسائل ناراحت نیستم. این طرفداران استقلال را دوست دارند اما مظلومی دوست ندارند. شاید از قیافه من خوش شان نمی آید. البته استقلالی واقعی دنبال قهرمانی تیمش است نه افراد.

 

من برای برد دربی بعدی هیچ قولی نمی دهم. تلاش می کنیم تا دربی بعدی پیروز شویم اما قول نمی دهم تا فردا حرف و حدیثی پیش نیاید. گرچه توقع مردم از من بالا رفته ان شاءالله که شرمنده مردم نمی شویم.

 

در حال حاضر احساس خطر نمی کنم. من قرارداد دو ساله با استقلال دارم و ان شاءالله قراردادم با استقلال سه ساله می شود. من تا آخرین روز باقدرت کارم را انجام می دهم و در پایان قراردادم منتظر تصمیم باشگاه می مانم. اگر مرا خواستند می مانم وگرنه می روم.

 

نوروز سال 95 در تهران تمرین می کنیم و سپس با تیم استقلال روز سوم فرودین سال آینده راهی سوئد می شویم.

 

عیدی می دهم اما کسی به من عیدی نمی دهد. همیشه این طور بوده که به دیگران عیدی داده ام.

 

سال 94 برایم خوش یمن بود. من همیشه مثبت فکر کرده ام و به تلخی ها نمی اندیشم زیرا اعتقاد دارم که آدم ها باید مثبت نگر باشند.

کیهان ورزشی

109

مشاهده نظرات

دوستان استقلالی سلام . انصاف چیز خوبیست و قدرشناسی موهبتی الهی . دوستانی که همه فقط انتقاد می‌کنند شرایط تیم استقلال در ابتدای فصل و زمانیکه تیم در بلاتکلیفی محض بود ودیرتر از سایر تیمهای لیگ تمرینات بدنسازی رو شروع کرد رو به خاطر بیاورند . در بحث به روز بودن اقای مظلومی باید بگم ایشان با به خدمت گرفتن مجید صالح سعی کرده تا حدودی این نقیصه رو برطرف کنه ولی اینطور نیست که ایشون از فوتبال روز بی اطلاع باشن .در مورد نتیجه و نوع بازیهای استقلال هم باید بگم سیستم بازی استقلال طوریه که هم می‌تونه خیلی هجومی و هم می‌تونه خیلی تدافعی به نظر بیاد مثل بازیهای اول فصل استقلال  که همه از بازی استقلال لذت بردن ولی اینکه چرا بعد از چند بازی این شرایط عوض شد می‌تونه به خاطر انالیز دقیق حریفان بر نوع بازی استقلال  باشه و هم اینکه استقلال در وسط میدان به یک بازیکن با تکنیک بالا وخلاقیت بالا در این نوع سیستم بازی که برای خودش انتخاب کرده داشته یعنی شخصی که از نظر فنی مثل کرار باشه (دوستان شاید حالا متوجه اصرار مظلومی بر حفظ کرار پی برده باشند.هر چند کرار دیگر بازیکنی نبود که از نظر روحی باید می‌بود) ولی چرا مظلومی  به قول دوستان به فکر پلان بی نبود برای پیدا کردن دلیل این نقص برگردید به شرایط پیش از فصل و دیر شروع شدن تمرینات تیم به خاطر کلوخ اندازیهای وزارت ورزش . پس دوستان کار بزرگ  اقای مظلومی رو بیهوده زیر سئوال نبرید . بازیکنان جوان اسنقلال همه در قامت ستاره در لیگ استقلال معرفی شدند و این به خاطر شجاعت و درایت مردیست که امروز به راحتی و بی انصافی از به روز نبودن علم او می‌گوییم در حالیکه علم مایی که به این عقیده داریم به روز نیست ونه او . دوستان وبرادران استقلالیم اعم از هواداران وپیش کسوتان بیایید با  حمایت بی حدو حصرو کامل از تیم  ان قسمت از نیرو و انرژی که باید از طرف ما به تیم وارد شود را به درستی به تیم تزریق کنیم بی شک امسال تیمی مستخق تراز  استقلال  برای قهرمانی لیگ نیست و این ادعا نه از روی تعصب که موید این گفتار امار‌های فوتبالی  از جمله مطلب امروز سایت ورزش 3 در مورد شانسهای قهرمانی این فصل و هم اینکه تیمی که بیشتر هفته‌های لیگ امسال بر صدر نشسته شایستگی بیشتری نسبت به سایر مدعیان دارد و هم اینکه اگر داور کار خود را در بازی پدیده به درستی انجام می‌داد استقلال بازی  را برده بود و دیگر این انتقادهای بیجا به تیم مظلومی وارد نمی‌شد. دوستان قرار همگی ما از پیش کسوت و طرفدارباشد برای بازیهای استقلال  تا اخر فصل تا  در هر منطقه به نوبه خودمان  از تیم حمایت و تا اخرین ذره شانس برای قهرمانی  جنگیدن . دوستان امسال به  ناحق وبا دخالت و اعمال فشارهای دولتی  ورزشگاه شهید کاظمی رو از چنگ ما در اوردند  و ما کاری نتوانستیم انجام بدهیم ولی قهرمانی دو گانه این فصل به دلایلی که ذکر کردم نسبت به سایر تیمها حق استقلال است پس برای قهرمانی لیگ  و جام  حذفی بیایید با حمایت و تشویق‌های خود احقاق حق کنیم.

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top