|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 645544
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۷
شوخی دادگاه آمریکایی با ایران؛
وقتی ایران باید بجای القاعده 10.5 میلیارد دلار غرامت پرداخت کند!
هیچگونه توضیحی در خصوص اینکه به چه شکلی پای ایران به این پرونده کشانده شد و آیا فرایند دادرسی در رابطه با تهران در باره پرونده عملیات تروریستی 11 سپتامبر برگزار شده است؛ ارائه نشده است!
مقایسه تصاویر 11 سپتامبر با وضعیت 14 سال بعد وقتی ایران باید بجای القاعده 10.5 میلیارد دلار غرامت پرداخت کند!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، طی دادگاهی که در نیویورک علیه ایران تشکیل شده بود و نماینده‌ای از جمهوری اسلامی نیز در آن حضور نداشت؛ ایران باید بجای القاعده محکوم به پرداخت 10.5 میلیارد دلار غرامت به قربانیان حادثه تروریستی 15 سال پیش شد!

 

به نوشته پایگاه خبری بلومبرگ (bloomberg) جرج دنیلز قاضی دادگاه نیویورک حکمی صادر کرد که طبق آن ایران باید مبلغ جبرانی به میزان 10 و نیم میلیارد  دلار به خانواده های کشته شدگان عملیات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001  و شرکت های بزرگ بیمه پرداخت کند.

 

این قاضی بصورت مضحکی مدعی شد که ایران حمایت‌های زیادی از تروریست هایی کرده بود که عملیات تروریستی در نیویورک، واشنگتن  و پنسیلوانیا را انجام دادند که به مرگ 2977 نفر منجر شد!

 

دنیلز ادعا کرد ایران نتوانسته اتهام حمایت از تروریست ها را رد کند پس باید به خاطر ضرر وارده مسئولیت خود را قبول کند و این در حالی است که هیچ نماینده‌ای از ایران برای دفاع وجود نداشته است! وی هیچگونه  توضیحی در خصوص اینکه به چه شکلی پای  ایران  به این پرونده کشانده شد و آیا  فرایند دادرسی  در رابطه با تهران در باره پرونده عملیات تروریستی 11 سپتامبر  برگزار شده است؛ ارائه نکرد.

 

 عماد آبشناس کارشناس خبرگزاری روسی اسپوتنیک (sputnik news) معتقد است که شانس تأیید  تصمیم  دادگاه نیویورک از  سوی  دادگاه عالی آمریکا مساوی با صفر است.

 

 

 

507

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top