|
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢ Friday, September 25, 2020
کد خبر: 645648
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۷
در برنامه زنده تویزیونی؛
توهین وزیر مصری به پیامبر(ص)
توهین احمد الزند وزیر دادگستری مصر به پیامبر اسلام (ص) اعتراض های گسترده ای را به همراه داشت و معترضان خواهان عزل وی شدند.
اهرام مصر توهین وزیر مصری به پیامبر(ص)
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، احمد الزند روز جمعه در برنامه ای تلویزیونی گفت: من هر کسی را که علیه دولتی اقدامی کند، زندانی می کنم. اگر جای اینها (خبرنگاران) زندان نیست ، پس کجاست؟ من هر کسی را که علیه دولت اقدامی بکند حتی اگر پیامبر اسلام باشد، زندانی می کنم.الزند که ازدیبهشت ماه امسال به سمت وزیر دادگستری مصر منصوب شد برای فرونشاندن اعتراض های ناشی از اظهارات توهین آمیزش اعلام کرد که امروز یکشنبه در برنامه ای تلویزیونی به تشریح و توضیح اظهارات روز جمعه گذشته اش خواهد پرداخت." نبیه الوحش " یکی از وکلای مصر که از الزند به دستگاه قضائی شکایت کرده است، در کنفرانسی خبری گفت : الزند در اظهارات خود هم تهدید به قتل 10 هزار نفر از نیروهای اخوان المسلمین کرده و هم به پیامبر اسلام (ص) توهین روا داشت و باید فوراً عزل شود زیرا سوگند قانون اساسی را نقض کرده است.حاتم عزام یکی از فعالان سیاسی مصر نیز اعلام کرد : ما در زمانی به سر می بریم که گفته های غیرمنطقی می شنویم.عزام در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری آناتولی گفت: اظهارات الزند وقیحانه و بی شرمانه است و توهین به همه پیامبران الهی محسوب می شود. الزند از زندانی کردن پیامبر حرف می زند ولی جرأت ندارد دهان خود را به گفتن کلمه ای درباره زندانی کردن عبدالفتاح السیاسی (رئیس جمهوری مصر ) بازکند.

 

قطب العربی معاون سابق دبیر کل شورای عالی رسانه های مصر نیز اعلام کرد: تمایل الزند به زندانی کردن برخی خبرنگاران که تخلفات و فساد وی را فاش کرده اند، بیانگر دشمنی وی با رسانه ها است و البته الزند به دشمنی با رسانه ها معروف و مشهور است.العربی گفت: دشمنی و کینه ورزی الزند با رسانه ها مغایر با قانون اساسی است زیرا طبق قانون اساسی؛ هیچ خبرنگاری به علت افشای واقعیت ها نباید زندانی شود.حازم حسنی استاد علوم سیاسی دانشگاه قاهره نیز خواستار محاکمه الزند شد و گفت: الزند هنگام تهدید خبرنگاران چرا باید از پیامبر اسلام (ص) نام ببرد.

 
منبع: العالم
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top