|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 669019
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۰۷:۳۰
کارمند زن: گفتند باید کفش پاشنه بلند بپوشی! +فیلم
اجبار به استفاده از کفش پاشنه بلند توسط یک شرکت در بریتانیا جنجال آفرین شد. این شرکت پیش تر از ادامه کار یک کارمند زن که از پوشیدن کفش پاشنه بلند خودکاری کرده بود، جلوگیری کرد.
کارمند زن یک شرکت انگلیسی کارمند زن: گفتند باید کفش پاشنه بلند بپوشی! +فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز، اجبار به استفاده از کفش پاشنه بلند برای کارمندان زن در یک شرکت انگلیسی با خودداری یکی از کارکنان به جنجال کشیده شد.

 

به گزارش شبکه یورونیوز، این کارمند در واکنش به این رفتار، طوماری در اعتراض به اجباری بودن استفاده از کفش پاشنه بلند به امضای بیش از صد و بیست هزار نفر رساند.

 

وی درباره اقدامش می گوید: «کارفرماها اجازه دارند که مقررات متفاوتی درباره پوشش به کارکنان خود تحمیل کنند و این اختیار غیرعادلانه است. حرف من این است که با تحمیل کفش پاشنه بلند به زن ها در واقع بین آنها با مردان تبعیض قایل می شوید چرا که نوع کفشی که آنها باید بپوشند در حرکتشان تاثیری ندارد.»

 

با توجه به تعداد بالای افرادی که طومار را امضا کرده اند، احتمالا موضوع تبعیض جنسیتی از طریق تحمیل نوع پوشش در پارلمان بریتانیا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

یک حقوقدان می گوید: «در چنین شرایطی قانون نمی تواند همه احتمالات را در بر بگیرد. بنابراین نظر قضات و تفسیرهایی آنها از قانون ارایه می کنند، می تواند موجب بهبود و به روز کردن آن شود.»

 

لینک دانلود

 

 گزارشی دیگر از آمریکا حاکی است، سازمان حقوق بشری آکسفام از شرایط کار در صنعت مرغداری آمریکا به شدت انتقاد کرده است.

 

طبق گزارش این سازمان در آمریکا، "اکثریت بزرگی" از ۲۵۰هزار کارگر صنعت مرغداری آمریکا به دلیل شدت کار حتی از رفتن به توالت در ساعات کاری نیز منع شده و برای برخی از آنها پوشک تجویز شده است.

 

به نوشته دویچه وله، حتی بعضی از شرکت‌ها کارگران را تهدید کرده‌اند که اگر در هنگام کار استراحت درخواست کنند، اخراج خواهند شد.

 

آن‌ها به خاطر شدت کار نمی‌توانند در ساعات کاری غذا و بخصوص آب و نوشیدنی بخورند و به همین دلیل سلامتی‌شان در معرض تهدید قرار دارد.

 

در ایالت مینسوتا نیز برای ۸۶ درصد از کارگران در طول یک هفته کار، کمتر از دو بار وقت استراحت برای توالت در نظر گرفته شده بود.

 

آزادی های فردی از اصول دموکراسی غربی است که به نظر می رسد به شدت در حال تهدید شدن است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  فرهنگ  |  یورونیوز  |  فیلم  |  شبکه  |  پوشش  |  بریتانیا  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top