|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 671091
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۸:۲۶
اسپوتنیک؛
عربستان درباره قطع روابط با ایران، مالدیو را تهدید کرده بود
"رییس جزایر مالدیو تا همین آوریل گذشته به سفیر ایران در منطقه جنوبی اقیانوس آرام گفته بود آماده گسترش روابط با تهران هستیم."
ایران و مالدیو عربستان درباره قطع روابط با ایران، مالدیو را تهدید کرده بود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه؛ "محمود الريان" کارشناس مسائل ایران در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اینکه وزیر خارجه مالدیو گفته ایران عامل بی ثباتی منطقه است، در واقع مراد وی از استقرار، ادامه کمک های مالی اعراب به مالدیو است.

 

 

محمود الريان در ادامه به اسپوتنیک گفت: وزیر خارجه مالدیو گفته ثبات در کشورهای عربی  حوزه خلیج [فارس] بر ثبات در جزائر مالدیو کمک می کند. در واقع منظور وی از "ثبات"، گسیل کمک های مالی عربستان و کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] به مالدیو است.

 

 

وی در ادامه به اسپوتنیک گفت: دلیلی وجود ندارد که یک دفعه وزارت خارجه مالدیو اعلام قطع روابط با ایران بکند؛ چرا که رییس جزایر مالدیو تا همین آوریل گذشته به سفیر ایران در منطقه جنوبی اقیانوس آرام گفته بود آماده گسترش روابط با تهران هستیم.

 


محمود الريان ادامه داد: عربستان مالدیو را تهدید کرد اگر با ایران قطع روابط نکند، کمک های مالی عربستان و کشورهای عرب همپیمان قطع خواهد شد. به همین دلیل مالدیو قطع کامل روابط با ایران را اعلام کرد.

 

 

 محمود الريان افزود: از سال 1975 تاکنون کنسولگری مالدیو و ایران معرفی نشده اند و اعلام قطع روابط با تهران موضوعیتی ندارد و بی تاثیر است. از همین جا روشن می شود که وزیر خارجه مالدیو دروغ پردازی کرده و کمک های مالی اعراب پشت این مسئله است.

 

 

512

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top