|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 671458
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۶
آیت‌الله خاتمی:
لازم نیست بانوان برای خنداندن مردان به صحنه بیایند
خاتمی با تاکید براینکه اسلام با شادی مردم مخالف نیست و علما نیز با شاد بودن مردم مخالفتی ندارند،‌ گفت: لازم نیست خانم‌ها برای خنداندن مردان به صحنه بیایند و لازم است که حریم خانواده حفظ شود.
خاتمی لازم نیست بانوان برای خنداندن مردان به صحنه بیایند
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در همایش دانش‌آموختگان سراسر کشور جامعة‌الزهرا که در تالار بیداری برگزار شد،‌اظهار کرد: زن و شوهر وظایف اخلاقی و قانونی در مقابل یکدیگر دارند که باید آموزش ببینند.

 

وی با انتقاد از نبود دستگاهی که آیین زندگی‌داری را به جوانان بیاموزد، گفت: اگر قرار باشد پاکبان در شهرداری استخدام شود، در مرحله نخست از وی مصاحبه می‌شود تا توانمندی وی مورد ارزیابی قرار بگیرد سپس برای این فرد یک دوره آموزشی کوتاه مدت می‌گذارند و چگونگی کار را به وی آموزش می‌دهند ولی هیچ نهاد و دستگاهی متولی آموزش به زن و شوهران جوان نیست.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به عناصری که موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود، بیان کرد: زن و شوهر باید همواره با یاد خدا زندگی کنند و در عرصه زندگی که برپایه‌های اسلام استوار است، نام و یاد خدا وجود دارد و زندگی که برمبنای اصول غیردینی شکل بگیرد، یاد خدا وجود ندارد.

 

خاتمی با اشاره به آمار بالای طلاق در کشور، تصریح کرد: مسئله طلاق در کشور ما در حال تبدیل شدن به یک بحران است و آمار هر سه ازدواج یک طلاق فاجعه‌ای است که باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد.

 

وی با اشاره به عمده‌ترین علل طلاق گفت: آمارهای فاجعه آمیز طلاق تکان دهنده است و عمده‌ترین مسئله‌ای که موجب گسترش طلاق می‌شود، کمرنگ شدن آیین‌نامه خدایی در زندگی است.

 

مدرس حوزه علمیه قم با تاکید براینکه طلاق در همه اقشار جامعه نفوذ کرده است، بیان کرد: گسترش طلاق تنها مربوط به کسانی که از دین فاصله گرفتند نیست و این فاجعه در خانواده‌های دین مدار نیز وارد شده است و در این راستا ثبت احوال آمارهای تکان دهنده‌ای دارد.

 

خاتمی معاد را از دیگر مسائل مهمی دانست که باید جامعه به آن توجه داشته باشد و گفت: نباید نقش ولایت‌مداری در زندگی‌ها کمرنگ شود،‌ زیرا علاج درد جامعه ما در عمل به مسیر ولایت نهفته است.

 

وی با بیان اینکه باید مقابل کسانی که در تلاش هستند به ساحت ولایت آسیب برسانند،‌ ایستادگی و مقاومت کرد،‌افزود: فضای کشور،‌ فضای ولایت است و آنچه برای ما باید بیش از پیش اهمیت دارد، عمل به ولایت است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به حرکات دشمنان به ویژه آمریکا، عنوان کرد: « آمریکا خیز برداشته برای سلطه مجدد»،‌ «آمریکا طاغوت اکبر است» و تکرار کلماتی مانند «نفوذ»‌ از جمله هشدارهایی است که رهبر معظم انقلاب برای بیداری ما همواره به مناسبت‌های گوناگون از آن سخن به میان می‌آورد.

 

وی با تبیین هشدارهای رهبر معظم انقلاب در ارتباط با رفتار دشمن، اضافه کرد: دشمن، پس از برجام خیز برداشته تا به انقلاب و مردم آسیب برساند ولی ما به دشمن اجازه هیچ‌گونه نفوذی را نخواهیم داد.

 

خاتمی با اشاره به بهانه گیری‌های دشمن در زمینه‌های گوناگون ‌عنوان کرد: حتی اگر کسی نسبت به مسائل سیاسی آگاهی کمی داشته باشد می‌داند که دلیل این بهانه‌گیری‌ها مشکل با اسلام و تشیع است و داستان‌های هسته ای و موشک بالستیک بهانه ای بیشتر نیست و آنها هدفشان نابودی اسلام است ولی این آرزو را به گور خواهند برد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید براینکه حیا در زندگی حرف نخست را می‌زند، گفت: حیا و اخلاق از عناصر مهم زندگی دینی است و از مسائل کلیدی به شمار می‌رود.

 

وی با بیان اینکه باید حریم محرم و نامحرم حفظ شود، عنوان کرد:‌ حریم شکنی از عناصر زندگی غیر دینی است.

 

خاتمی با تاکید براینکه اسلام با شادی مردم مخالف نیست و علما نیز با شاد بودن مردم مخالفتی ندارند،‌ گفت: لازم نیست خانم‌ها برای خنداندن مردان به صحنه بیایند و لازم است که حریم خانواده حفظ شود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین عناصر زندگی ولایت‌الله است،‌ تصریح کرد: عنصر زندگی دینی بدون ولایت امکان پذیر نیست.

خاتمی بر ضرورت وجود یک رهبر دینی در جامعه تاکید کرد و افزود: جامعه‌ای که رهبر دینی در آن نباشد، با ظلم و ستم همراه است و حاکمیت اسلام در کشورمان به دلیل حضور ولی فقیه است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید بحث ولایت را به صورت عملی در زندگی محقق کرد، گفت: با ولایت شعاری زندگی اسلامی در جامعه محقق نمی‌شود./ فارس

1059

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top