|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 671504
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۳
با کنار گذاردن هر گونه تفرقه؛
ایجاد وحدت میان مسلمانان “ایرلند"
مسلمانان شمال ایرلند با راه اندازی یک انجمن اسلامی، با حفظ وحدت و کنار گذاردن هر گونه تفرقه و تبعیضی در کنار یکدیگر به انجام اعمال عبادی و برپایی نماز جمعه می پردازند.
مسلمانان ایرلند ایجاد وحدت میان مسلمانان “ایرلند"
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، مسلمانان شمال "ایرلند" در یک مرکز اسلامی دور هم جمع می شوند و به انجام اعمال عبادی در کنار یکدیگر می پردازند و همین امر سبب نزدیکی به هم و از بین رفتن تبعیض ها و تفرقه های در بین آنان شده است.

 

یکی از موسسان "انجمن خانواده اسلامی" شمال ایرلند روز سه شنبه در گفتگو با برخی رسانه های محلی اظهار داشت: این انجمن در سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز به کار نمود و در ابتدا، تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ مسلمان در مراسمات مذهبی حاضر می شدند ولی اینک، این تعداد به ۴۰۰ نفر رسیده اند که در تمام مراسمات حضور پررنگ و موثر دارند.

 

ساختمان این انجمن که در جنوب شهر "بلفاست" قرار دارد، به عنوان مرکزی برای تجمع مسلمانان شمال ایرلند به حساب می آید و هر جمعه، تعداد زیادی از مسلمانان ساکن این کشور که از کشور های مختلف از جمله، پاکستان، نیجریه، عراق، ترکیه و …به ایرلند آمده اند دور هم جمع شده و بدون توجه به قومیت، رنگ پوست، نژاد و مذهب یکدیگر، به برپایی نماز جمعه می پردازند.

 

از نکات قابل توجه دیگر در مرود انی انجمن، حضور فعال زنان در مراسمات اسلامی است.

 

«برندا» بانویی که در سن ۲۰ سالگی از دین مسیحیت به اسلام گرویده است، در مورد فعالیت زنان در این مرکز می گوید: زنان در برنامه هایی که این انجمن سازماندهی می کند در کنار مردان به فعالیت می پردازند و زنان مسلمان در سالنی مجزا از محل نمازخانه مردان هب عبادت می پردازند.

 

وی جدا بودن محل عبادت زنان و مردان بسیار خشنود کننده خواند و ابراز داشت: اینکه زن و مرد در فضایی نزدیک به هم به انجام اعمال عبادی بپردازند، بسیار سخت و غیرقابل تحمل است.

 

آمارهای رسمی نشان می دهد حدود ۱.۵ میلیون مسلمان در ایرلند زندگی می کنند که اغلب آنان از اهل سنت بوده و شیعیان در اقلیت قرار دارند.

 

شیعیان ساکن این کشور که بیشتر از کشورهای "عراق"، "ایران" و "لبنان" هستند نیز در مراسمات مذهبی ای که توسط انجمن خانواده اسلامی شمال ایرلند تشکیل می شود، حاضر می شوند .

ابنا/

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top