|
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, November 24, 2020
کد خبر: 671506
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۷
روزنامه های انگلیسی خبر دادند:
تخصیص وام بدون بهره برای دانشجویان مسلمان انگلیس
دولت انگلیس در اقدامی قابل توجه، بودجه ای تحت عنوان وام های اسلامی و بدون بهره برای دانشجویان مسلمان تخصیص داده است تا علاوه بر رعایت اصول اسلامی در قبال دانشجویان مسلمان، از تنوع مذهبی و قومیتی در دانشگاهها حمایت کند.
دانشجویان انگلیس تخصیص وام بدون بهره برای دانشجویان مسلمان انگلیس
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، دولت انگلیس در جهت حمایت از تنوع قومیتی و دینی دانشجویان خود و نیز احترام به قوانین اسلامی، وام بدون بهره برای دانشجویان مسلمان اختصاص داده است.

 

یکی از روزنامه های انگلیسی روز سه شنبه با انتشار مطلبی به نقل از مسئولین دانشگاهی انگلیس نوشت: در جهت حمایت از دانشجویان مسلمان که به دلایل دینی نمی توانند از وام های دانشجویی جاری در سیستم آموزشی استفاده کنند، گونه دیگری از وام و پشتیبانی مالی در نظر گرفته شده است.

 

در این مطلب به مشکلات دانشجویان مسلمان در مواجهه با وام های دانشجویی اشاره شده و گفته شده است: برخی گزارش ها حاکی از این است که تعدادی از دانشجویان مسلمان به دلیل عدم مطابقت قانون وام در انگلیس با قوانین اسلامی، از تحصیل در مقاطع بالای تحصیلی بازمی مانند و برخی دیگر از آنان، مجبور به پذیرش این قوانین و استفاده از وام های دانشجویی می شوند ولی در موقعیت های غیرمناسبی قرار می گیرند و برخی نیز تلاش های زیادی برای تقلیل سودهای تعلق گرفته به وام های دانشجویی کرده اند.

 

ایده وام های اسلامی توسط یکی از اعضای "کمیته ناظر شریعت" مطرح شده است.

 

دکتر «سمیر العماد» در مورد هدف از طرح این ایده اظهار داشت: ربا و وام هایی که دارای بهره و سود هستند، با احکام اسلامی در تنافی کامل هستند.


در این طرح، یک نهاد خیریه اقدام به پرداخت وام هایی با سود سه درصد به دانشجویان مسلمان می کند و دانشجویان موظفند پس از آنکه تحصیلاتشان تمام شده و مشغول به کار شدند، این وام های را به این نهاد خیریه بازگردانند و این نهاد، مبالغ بازگشتی را صرف اعطای وام به دانشجویان مسلمان دیگر می کند.

 

بنا به گزارش هایی که نهاد های آماری انگلیس منتشر کرده اند، ۲.۷ میلیون مسلمان در انگلستان سکونت دارند که در این میان، ۴۰۰ هزار دانشجوی مسلمان در مقاطع دانشجویی مشغول به تحصیلند و از این تعداد نیز، ۹۰ هزار دانشجوی مسلمان، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند.

ابنا/

 

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

کاش یک انگلیسی مسلمان بودم

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top