|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 671517
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۱
جواد نكونام :
کار سخت پرسپولیس / سايپا نتوانست از ترابي استفاده كند
جواد نکونام که پس از پایان رقابتهای لیگ قطر به ایران بازگشته این روزها ترجیح می دهد تا در تعطیلات پایان فصل استراحت کند و به برنامه ریزی برای آکادمی فوتبالش بپردازد.
جواد نکونام کار سخت پرسپولیس / سايپا نتوانست از ترابي استفاده كند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، جواد نکونام که پس از پایان رقابتهای لیگ قطر به ایران بازگشته این روزها ترجیح می دهد تا در تعطیلات پایان فصل استراحت کند و به برنامه ریزی برای آکادمی فوتبالش بپردازد.

 

حق استقلال خوزستان بود که قهرمان شود

 

روز آخر لیگ من در ایران بودم و شرایطی بود که بتوانم بازیهای هم زمان لیگ را دنبال کنم. همانطور که قبلا گفتم سطح لیگ نسبت به سالهای گذشته پایین بود ولی فکر می کنم برای تایین قهرمان لیگ پانزدهم، هیجان خوبی بر لیگ حاکم بود. در نهایت هم حق استقلال خوزستان بود که قهرمان شود.

 

تداوم استقلال خوزستان باعث قهرمانی این تیم شد

 

*ولی با توجه به اینکه این تیم فصل گذشته خطرسقوط به لیگ یک را احساس می کرد، شاید خوشبین ترین هواداران این تیم هم نمی توانستند چنین پیش بینی داشته باشند؟


- نکونام: استقلال خوزستان از ابتدای لیگ پانزدهم در نتیجه گیری و حفظ جایگاهش در جدول تداوم خوبی داشت و این مساله قطعا از چشم فوتبال دوستان وهواداران هم دور نمانده است. در ادامه هم تیمهایی مثل نفت، ذوب و در نیم فصل دوم پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند. متاسفانه استقلال هم نتوانست روند خوب نیم فصل اول خودش را ادامه دهد و درنهایت از قهرمانی جاماند.

 

کار سخت پرسپولیس

*در مقابل روز تراژیکی برای 100 هزار تماشاگر پرسپولیس بود که می خواستند در آزادی جشن قهرمانی بگیرند؟


-نکونام: به نظر من تایین قهرمان لیگ دست پرسپولیسی ها نبود و تیم استقلال خوزستان تایین کننده اصلی بود. پرسپولیس هم کار سختی در مقابل راه آهنی داشت که خطر سقوط به لیگ پایین تر راحس می کرد و بازی سنگینی بود. هواداران پرسپولیس هم این مساله را می دانستند و برای همین در پایان بازی از کادر فنی و بازیکنان تشکر کردند.

 

بهترینهای لیگ

*بهترین  بازیکنان لیگ ازدیدگاه شما چه کسانی هستند؟


ـ نکونام: به عقیده من مهدی ترابی، وحید امیری و زهیوی سه بازیکن خوب لیگ امسال بودند ولی کمترازآنها نام برده شد و بیشتر من می دیدیم که صحبت از بازیکنان باکیفیت پایین تر لیگ می شود. من معتقدم که ترابی حتی می تواند به راحتی در تیمهای اروپایی بازی کند. او در سایپا یک فصل معمولی را پشت سر گذاشت و مربیان نتوانستند از او آنطور که باید و شاید استفاده کنند.

 

قول دادم که برای فصل آینده با قطری ها پای میز مذاکره بروم

 

*بعد از انتخابات فدراسیون و اتمام لیگ قطر منتظر هستیم در مورد حضور نکونام در کادر فنی تیم ملی بدانیم؟


- درحال حاضر من در تعطیلات پایان فصل هستم. هنوز هیچ صحبتی با آقای کی روش و هیچ مقام مسوولی نداشتم ولی پیش از بازگشت به ایران مسوولان العربیه، ازمن خواستند که تا یک ماه آینده به قطر بروم تا برای فصل آینده مذاکره کنیم. من هم به آنها قول دادم که برمی گردم.

 

پاس تهران روزی که به همدان رفت منحل شد


*تیم پاس همدان به دسته دوم سقوط کرد و این اتفاق برای تیمی که قهرمانی آسیا را در تاریخ باشگاهش دارد، خیلی تلخ است. خود شما هم در صفحه شخصی اینستاگرام تان به این مساله پرداختید.


- نکونام: تیم پاس یک تیم با سابقه و با ریشه تهرانی بود که مربیان و بازیکنان بزرگی را به فوتبال معرفی کرد و همیشه 6،5 بازیکن در تیم ملی داشت، ما حتی در تیم ملی زیر 23 و جوانان هم ملی پوش داشتیم. در زمان خود آقای برانکو ما چندین بازیکن ملی پوش داشتیم، ولی متاسفانه یک تصمیم اشتباه پاس را نابود کرد. الان هم پاس تهرانی وجود ندارد و در حقیقت این تیم منحل شد و امتیاز آن به همدان فروخته شد. کسانی هم که بالای سر این تیم بودند، نتوانستند آن را به درستی مدیریت کنند و با این شرایط به نظر من پاس اصلا آینده ای ندارد و تمام شده است. حالا می بینیم کهتران به این بزرگی تنها چند سهمیه در لیگ برتر دارد.

 

اگر پاس به لیگ برتر بیاید، به این تیم کمک می کنم

 

*شما حاضر هستید به عنوان یک پاسی قدیمی برای سرپا شدن دوباره پاس هزینه کنید و یا برای آن اسپانسرپیدا کنید؟


- نکونام: آنهایی که تیم را نابود کردند حالا باید پاسخگو باشند. بالا آوردن یک تیم دسته سومی هزینه زیادی دارد، ولی اگر دوباره شرایطی مهیا شود که این تیم بتواند به رقابتهای لیگ برتر برگردد نه تنها من بلکه خیلی از پاسی ها حاضرهستند برای سرپا کردن مجدد این تیم هزینه کنند. ولی با این شرایط آینده ای نمی توان برای پاس متصور شد.

 

*آکادمی فوتبال شما به کجا رسید؟


- نکونام: همانطور کهمی دانید ما دومین سال فعالیت آکادمی را پشت سر می گذاریم.در حال حاضر ثبت نام تابستانی داریم و در روز 21 خرداد با حضور فوتبالیستها و خبرنگاران افتتاحیه سالدوم را خواهیم داشت. در حال حاضر زمین ورزشگاهغروی محل تمرینبازیکن زیر کشتاست تاچمن طبیعی مطلوبی برای کلاسهاداشته باشیم.

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top