|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 671623
نظرات: 27
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۸
اقتصاد> دستمزد؛
خبری خوش برای کارکنان دولت در راه است
طبق قانون بودجه 95 حقوق کارمندان دولت، متناسب با نرخ تورم افزایش خواهد یافت.
 دستمزد  خبری خوش برای کارکنان دولت در راه است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز"، حقوق کارکنان دولت یکی از مهم ترین بخش های قانون بودجه سال 95 است که مورد توجه قرار گرفته و تا کنون در 2 ماه نخست سال جاری طبق مصوبه سال گذشته پرداخت شده است.

 

غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص میزان افزایش حقوق کارمندان دولت اظهار داشت: روز گذشته قانون بودجه به ریس جمهور ابلاغ شد که حقوق کارمندان دولت نیز متناسب  با نرخ تورم،12درصد افزایش خواهد یافت.

 

وی افزود: مابه‌التفاوت حقوق پرداخت شده در دو ماه نخست سال جاری نیز با نرخ های جدید محاسبه و به کارکنان پرداخت می شود.

 

اما تحقیقات میدانی ما در خصوص دریافتی برخی کارمندان  رقم  حداقل 14درصدی و حداکثر 20 درصدی افزایش را نشان می دهد که بر طبق آن حداقل حقوق کارمندان در سال گذشته  750  هزار تومان بوده و در سال جدید به 900 هزار تومان خواهد رسید. 

 

با ابلاغ  قانون بودجه از سوی رئیس جمهور به سازمان مدیریت و برنامه ریزی از هفته آینده و عملیاتی شدن آن از سوی دستگاه های اجرایی کشور، بالاخره معلوم خواهد شد افزایش  رقم 12 درصدی یا 14 تا 20 درصد ،بر روی فیش حقوقی کارمندان اعمال خواهد شد یا خیر.

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

خدا کنه راست باشه

پاسخ

۰

۰

احتراماً همانطوریکه مستحضرید جمعی از کارکنان سازمان بهزیستی کشور بصورت رسمی کارگری مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سالهای اخیر توانسته اند ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی از قبیل کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ودکترا کسب نموده اندو بعضا"جانبازان .خانواده شهدا و ایثار دربین این عزیزان وجود دارد و در حال حاضر در ستاد و شهرستانها به عنوان یک نیروی با تجربه البته با ابلاغ، انجام وظیفه می‌نمایند. این در حالی است که: اولاً کارکنان رسمی و پیمانی توانسته اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند در حالیکه نیروهای رسمی کارگری بدلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون نیز هیچ تغییری در احکام آنها لحاظ نگردیده است، ثانیاً طبق قانون کار می‌بایست احکام آنان تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی کارکنان رسمی کارگری با مدرک کارشناسی نیز حداکثر تا گروه ۱۰ در احکامشان لحاظ شده است، ثالثاً از مزایای سختی کار در ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار پیش بینی شده نیز برخوردار نیستند، رابعاً پاداش عیدی کارکنان موصوف که طبق قانون کار می‌بایست حداقل دوبرابر تا حداکثر ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود ولی به میزان کارکنان رسمی کشوری به آنان پرداخت می‌شود، خامساً کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هردو قانون محروم هستند به مصداق ضرب المثل معروف شتر مرغ .
مزید استحضار است اینکه تمامی کارکنان رسمی کارگری بالای ۱۸ سال داشته اند و با توجه به اخذ مدارک دانشگاهی تعدادی از آنها در صورت تبدیل وضعیت می‌توانند به عنوان یک نیروی با تجربه و تحصیل کرده در پستهای حساس سازمانی خدمت کرده و در کنار آن از حقوق و مزایای آن نیز برخوردار شوند. ضمناً با عنایت به اینکه در حال حاضر جذب و استخدام نیروی انسانی جدید محدود گردیده است در صورت تبدیل وضعیت این افراد وضعیت نیروی انسانی بهزیستی نیز بهبود خواهد یافت.
شایان ذکر است تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت بار مالی نداشته و حتی در بعضی از موارد پرداخت اضافه کار که هم اکنون سازمان بابت اضافه کاری کارکنان رسمی کارگری ۲۳ درصد سهم کارفرما می‌پردازد وهمچنین بابت مرخصی پایان سال که می‌بایست 15 روز از این قشر زحمت کش ذخیره سازی شود فقط 9 روز ذخیره و بقیه مرخصی آنها ابطال می‌گردد و لذادر صورت تحقق این امر طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳درصد کارفرما حذف خواهد شد.
علی ایحال با توجه به مطالب مطروحه و با عنایت به اینکه طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت کارکنان به رسمی کشور در تاریخ ۹۲/۹/۲۰به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و طرح فوریت دار شده و هم اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس می‌باشد لذا استدعا داریم با نگاه پرمهر نسبت به بررسی این طرح درکمیسیون اجتماعی و ارائه به صحن علنی مجلس جهت رای گیری و رای مثبت به این فوریت اقدام فرماییدکه موجب رضای حق تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان رسمی کارگری گردیده. ضمناً کارکنان رسمی کارگری بهزیستی حوزه انتخابیه جنابعالی هم واجد این مشکل هستند. پیشایش مراتب تشکر و قدردانی خود را از همکاری و عنایت جنابعالی ابراز نموده از خداوند سبحان عزت و سرافرازی و سلامتی جنابعالی و تمامی نمایندگان دلسوز مجلس شورای اسلامی را مسئلت می‌نماییم
جمعی از کارکنان بهزیستی استان لرستان
رونوشت : -1سایر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری
2 –ریاست محترم کمیسیون کار و امور اجتماعی مجل

پاسخ

۱

۰

همه کارمندان دولت که صادقانه کار می‌کنند خار چشم وزیران و نمایندگان و مسؤلین هستند . صبح تا شب مثل ... کار می‌کنند ولی ... شان مثل ... نیست .
بماند کارمند بد بخت راه و شهرسازی آنقدر کم می‌گیرند که قرار است نامه ای برای سازمانهای خیریه ، بشردوستان ، کمیته امداد و بهزیستی بفرستند شاید فرجی حاصل شود . آرزو دارند زن بودند اما معلم تا حدود 4 ماه تعطیلات خرداد و تابستان ، یک ماه تعطیلات عید ، یک ماه تعطیلات آخر ترمی و تنها دو روز کار در هفته داشته اما حقوق اساتید دانشگاه رو دریافت کنند ، نه کارمند یا کارگر شرکت نفت بودند و دست در جیب با پز و حقوقهای چند برابری یا نه کارمند شرکت‌های آب و برق و گاز و مخابرات بودند تا حقوقهای بالا داشته باشند شاید آرزو می‌کردند در صدا و سیما و یا قوه قضاییه و وزرات دادگستری کار می‌کردند و حقوقشان چندین برابر می‌شد . نمی‌دانم چند وزراتخانه یاشرکت دولتی و غیر دولتی را نام ببرم تا از این وزارتخانه سراسر رنج وزحمت و بی خیال به حال کارمند و کارگرش خلاص شویم . خدایا ریشه وزارت راه و شهرسازی را ...

پاسخ

۰

۰

۰

۰

سلام
وای به حال کم فروشان، مدیرانی که با تلاش کارمندان به نون ونوا می‌رسند. ایا تا کنون با خود فکر کرده اید عدالت در پرداخت مزد در دنیا به طور نسبی ناعادلانه است. به طور مثال بنده معتقد هستم یک مدیر مسئولیت سنگین دارد اما اگر هر کاری به او پیشنهاد بدهی انجام نمی‌دهد مثلا بگویی سرویس دستشویی را تمیز کن قطعا انجام نمی‌دهد، اما یک خدمتگزار مسئولیت چندانی ندارد ولی تکلیف سنگینی بر عهده دارد از صبح تا شب مرتب کار می‌کند و از آبروی کمتر و بعضا در اجتماع به دیده ...نگاه می‌کنند. سوال:ایا اگر این کارگر دستشویی را تمیز نکند مدیر حاضر است در حضور دیگران انجام دهد؟ جواب منفی است یعنی میزان اعتبار کارگر در جامعه پایین و مدیر بالا در حالی که جای این دورا نمی‌توان عوض کرد مدیر از مزایایی برخوردار است از امنیت،ابرو،خودرو دولتی،تلفن دولتی،منزل دولتی،خدمتگزار دولتی،منشی برای انجام کارهای شخصی،اعتبار اجتماعی،اما کارگر ابروی کم اجتماعی،فاقد امتیازات،عدم امنیت،بیماری به خاطر کاردر محیط غیر بهداشتی و حقوق پایین پس اگر قرار است مزد تعیین شود باید مزد کارگر ومدیر برابر باشد چون مدیر به هیچ قیمتی حاضر به انجام کار کارگر نیست و این خود سختی کار کارگران نسبت به مدیران را اثبات می‌کند.

پاسخ

۷

۱

از خوشحالی شب خوابم نمی‌بره چه خبر خوشی.

پاسخ

۹

۰

بی چاره فقیر فقرا کسی به فکرشان نیست.

پاسخ

۱۰

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top