|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 671808
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۰۳:۳۰
ورزش> لیگ برتر؛
هنر"سرمربی پرسپولیس" از اینجا معلوم می‌شود
يكي از مهمترين سنجه‌هاي قضاوت در مورد يك مربي، توجه به انتخاب‌هاي او در مورد جذب بازيكن است.
برانکو هنر"سرمربی پرسپولیس" از اینجا معلوم می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، يكي از مهمترين سنجه‌هاي قضاوت در مورد يك مربي، توجه به انتخاب‌هاي او در مورد جذب بازيكن است. برانكو در ابتداي ليگ پانزدهم روي اسم 13بازيكن خط قرمز كشيد كه اتفاقا حذف برخي از آنها كلي سروصدا به پا كرد. حالا كه فصل تمام شده مي‌توانيم نگاهي به سرنوشت بازيكنان حذف شده به دست او بيندازيم و سليقه پروفسور را مورد داوري قرار بدهيم.

 

پرايد سوار ناموفق

پيام صادقيان را بايد يكي از بزرگترين استعدادهاي سوخته فوتبال ايران دانست. همه مي‌دانند كه مشكل برانكو با او «فني» نبود و به حاشيه‌هايش برمي‌گشت. پيام به نفت رفت و البته همه چيز در مورد او به شكلي قابل انتظار پيش رفت. منصوريان قول داده بود پيام را احيا كند، اما اين اتفاق هرگز رخ نداد. صادقيان كه اين اواخر با نمايش پرايدسواري قصد داشت تصورات را در مورد خودش اصلاح كند، نيم‌فصل دوم به صبا پيوست تا شايد زير نظر دايي به روزهاي اوج برگردد، اما به تدريج از تركيب اصلي محو شد و بعيد است دايي تمايلي به ادامه همكاري با او در فصول آينده داشته باشد.

 

خوش‌نقش، اما كم‌تلاش

جدايي گابريل از پرسپوليس، يكي از بحث‌برانگيزترين تصميمات برانكو بود. خيلي‌ها عقيده داشتند اين هافبك خوشفكر بايد بماند و به كارش ادامه بدهد، اما ايوانكوويچ او را بيش از حد فانتزي مي‌دانست. اين بازيكن برزيلي در ابتداي فصل جديد به الفيصلي عربستان پيوست، اما آنجا هم موفق نبود و خيلي زود ناچار به جدايي شد. گابريل در مدت چند ماه خانه‌نشيني‌اش بارها به پرسپوليس چراغ سبز نشان داد، اما اين ابراز علاقه او مورد توجه برانكو قرار نگرفت تا وي راهي ليگ كشورش شود. در فصل نقل‌وانتقالات زمستاني گابريل خيلي به پرسپوليس نزديك شد، اما باز هم برانكو او را نخواست.

 

در مسير سقوط

بلافاصله بعد از پايان ليگ چهاردهم، محمد نوري با مسيمر قطر قرارداد بست؛ تصميمي كه او اين روزها از آن به عنوان بدترين انتخاب زندگي‌اش ياد مي‌كند. مسيمر با كسب بدترين نتايج، به شكلي مفتضحانه به دسته پايين‌تر سقوط كرد و بدتر اينكه قطري‌ها اعلام كردند قرارداد نوري را تمديد نخواهند كرد. نوري اين روزها به شدت به برانكو و پرسپوليس چراغ سبز نشان مي‌دهد.

 

سلام شاهكار!

اسم تادوي برزلي تا ابد در كنار حميد درخشان خواهد درخشيد! اين يكي از آن دست بازيكناني بود كه قرار گرفتنش در ليست مازاد اصلا نيازي به حضور يك مربي در قواره‌هاي برانكو هم نداشت. تادو از همان اول اشتباهي بود. او با اضافه وزن عجيب و استيل ناجورش به وضوح نشان مي‌داد يكي از همان خارجي‌هايي است كه حضورش در باشگاه‌هاي ايراني فقط به نفع يك گروه خاص تمام مي‌شود. تادو كه قبل از پيوستن به پرسپوليس ظرف 10 سال 14 باشگاه عوض كرده بود، بعد از جدايي از جمع سرخپوشان به تيمي ناشناخته در برزيل پيوست.

 

پديده‌اي كه قدر خودش را ندانست

در مورد محمد عباس‌زاده فقط بايد گفت: «نشد كه بشه»! پديده ليگ سيزدهم تمام ليگ چهاردهم را با حاشيه‌هاي عجيب و غريب دست به گريبان بود. سرمربي سرخپوشان در ابتداي فصل جاري او را نخواست و البته امكان فسخ قراردادش هم فراهم نشد تا يك نيم‌فصل را بيرون بماند. عباس‌زاده در نيم‌فصل دوم به راه‌آهن پيوست، اما آنجا هم موفق نبود. او ناكامي‌اش در راه‌آهن را به استقلالي بودن مديران اين باشگاه ربط داده است!

 

ناجي جامه‌هاي سياه

در پرسپوليس ليگ پانزدهم جايي براي حميدرضا علي‌عسگري نبود، چرا كه بايد نوبت به كشف استعدادي همچون محمد انصاري مي‌رسيد كه خيال ميليون‌ها نفر را از بابت جناج چپ خط دفاعي راحت كند. علي‌عسگري بعد از جدايي از پرسپوليس به راه‌آهن پيوست، اما در اين تيم هم چندان دوام نياورد. او در مجموع براي راه‌آهن حدود 80 دقيقه بازي كرد. اين بازيكن در نقل‌وانتقالات نيم‌فصل با باشگاه سياه‌جامگان به توافق رسيد و در دور برگشت بازي‌هاي بدي براي فرهاد كاظمي به نمايش نگذاشت. گل دقيقه90 اين بازيكن به ملوان عامل بقاي تيم مشهدي شد، اما كافي است فقط از يك پرسپوليسي بپرسيد: «انصاري يا علي‌عسگري؟» تا او بهترين جواب را به شما بدهد!

 

محروم و ناموفق

محمد خانزاده كه با يك محروميت طولاني مواجه شده بود به فولاد پيوست. بعدتر مدت محروميت خانزاده كاهش يافت و اين بازيكن به ميادين برگشت، اما توفيق چنداني نداشت.

 

فقط به پرسپوليس ضربه زد

طبق محاسبات گروه آناليز برنامه نود، مهدي دغاغله يكي از بدترين بازيكنان ليگ پانزدهم بود. او كه به سايپا پيوست و فصل ناموفقي را پشت سر گذاشت، با گل عجيبش به پرسپوليس در اواخر فصل گذشته به نوعي قهرماني را از پرسپوليس گرفت.

 

ضعيف‌تر از آنهايي كه ماندند!

شايد پرسپوليس در ليگ پانزدهم گلرهاي خوبي نداشت، اما دل هيچكس براي سنگربان پيشين اين تيم تنگ نشد! مسعود همامي به شكلي عجيب و غريب به پرسپوليس آمد و مثل بيشتر بازيكناني كه در فهرست خريد درخشان بودند نتوانست انتظارات را برآورده كند. همامي فصل را با دلخوري و شكايت از پرسپوليس به پايان برد. اين گلر 33 ساله بعد از جدايي از سرخپوشان در ليگ يك به پاس همدان پيوست.

 

خريد پرحاشيه

مبين ميردورقي عجيب‌ترين خريد تاريخ پرسپوليس بود كه طبيعتا بايد مي‌رفت و مسلما نمي‌شد برايش آينده خاصي متصور بود!

 

دقيقا كجايي؟

مهدي جعفرپور بعد از جدايي از پرسپوليس به راه‌آهن پيوست. اوايل فيكس بود و بيشتر بازي مي‌كرد، اما هر چقدر جلوتر رفتيم جعفرپور هم به حاشيه رانده شد. نهايتا هم در نقل‌وانتقالات نيم‌فصل به سياه‌جامگان مشهد پيوست. نمايش‌هاي او البته مطابق انتظار چنگي به دل نزد.

 

آقاي گل ناكام

رضا نوروزي كه بعد از درخشش با نفت در ليگ سيزدهم به پرسپوليس پيوسته بود، در ليگ چهاردهم درگير يك مصدوميت طولاني از ناحيه رباط شد. نوروزي در آغاز فصل جديد به سايپا پيوست. او در اين تيم به هيچ وجه عملكرد قابل توجهي نداشت. نوروزي در نقل‌وانتقالات نيم‌فصل راهي تيم دسته يكي پيكان شد.

 

از ليگ پرتغال تا گيتي‌پسند

افشين اسماعيل‌زاده هم يكي از بازيكناني بود كه در پايان فصل گذشته در ليست مازاد قرار گرفت و به مس كرمان رفت. او در اين تيم هم دوام نياورد و مثل خيلي از مازادهاي برانكو ناچار به تغيير باشگاه شد. اسماعيل‌زاده كه سابقه بازي در ليگ پرتغال را هم دارد در زمستان به گيتي‌پسند اصفهان پيوست.

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top