|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 671894
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۱۰:۴۷
واشنگتن تایمز:
سال‌هاست که آمریکا بازیچه دست ایران شده است/ ایران را متوقف کنید
ایران با موفقیت کامل توانسته است که آمریکا را از سال 2002 تاکنون بازی بدهد و نگرانی های آمریکا کار به جایی نبرد. عوامل ایرانی در عراق به راحتی توانسته اند اقدامات بزرگی را انجام دهند.
آمریکا ایران  سال‌هاست که آمریکا بازیچه دست ایران شده است/ ایران را متوقف کنید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز "Washingtontimes" وابسته به حزب جمهوری خواه در مقاله ای به قلم "وسلی مارتین" با عنوان "ایران را از دخالت در امور خاورمیانه متوقف کنید" نوشت: در جدیدترین مقاله روزنامه واشنگتن تایمز، با عنوان "چرا آمریکا به ایران در عراق نیازمند است" سفیر اسبق آمریکا خاطر نشان کرده بود که افزایش قدرت شیعیان و حامیان مقتدی صدر در عراق اکنون به یک نگرانی تبدیل شده است. وی حتی به مشکلی جدی برای آینده عراق تلقی می شود.

 

این مقاله نویس آمریکایی نوشت: «تاکنون دولت آمریکا سیاست های دوگانه ای را در قبال تندروی هایی که توسط روحانیون عراق انجام میشود اتخاذ کرده است. حزب مقتدی صدر تاکنون مسئول جان صدها نظامی آمریکایی بوده است ولی نه او و نه حزبش در لیست تروریست های سازمان امور خارجه آمریکا قرار نگرفته است. از مقتدی صدر که بگذریم، ما بر این باوریم که آمریکا در قبال ایران نیز سیاست های دوگانه ای را اتخاذ کرده است.»

 

 

این روزنامه نوشت: «ایران با موفقیت کامل توانسته است که آمریکا را از سال 2002 تاکنون بازی بدهد و نگرانی های آمریکا کار به جایی نبرد. عوامل ایرانی در عراق به راحتی توانسته اند اقدامات بزرگی را انجام دهند. احمد چلبی نیز در عراق وظیفه داشت تا در زمان دولت بوش هماهنگی های را بین ایران و آمریکا انجام دهد. دولت آمریکا نیز از عوامل ایرانی در حملات به عراق، رضایت مقامات ایران را می گرفتند.»

 

 

این مقاله نویس آمریکایی در ادامه انتقادات خود از سیاست های آمریکا در قبال ایران نوشت: «در زمانی که نیروهای آمریکایی عملیات های نظامی را در عراق انجام می دادند، این دولت ایران بود که پیشرفت های سیاسی خود را بیشتر و بیشتر می کرد. ایران هر کاری را که می توانست انجام می داد تا ائتلاف آمریکایی در عراق را زیر سوال ببرد و از کشتن نیروهای آمریکایی حمایت می کرد. تندروی های ایران و دولت المالکی که نیز تحت حمایت آمریکا بود، موجب افزایش و اقدامات تند داعش در عراق شد. اکنون نیز خود ایران از همین موضوع داعش استفاده می کند تا سنی ها را در عراق تضعیف کند.»

 

 

این روزنامه آمریکایی در ادامه افزود: «اکنون مردم عراق دیگر عقیده و باوری به آمریکا ندارند. برای دهه ها، موضع پنتاگون بر این بود که هرگز توازن قدرت خوبی را که بین ایران و عراق حاکم است را از بین نبرد و خاورمیانه نیز روی همین توازن قدرت متکی بود. اما بوش، ما را به جنگ ناعاقلانه ای وارد سلاخت. پترائوس در نهایت توانست با کشته شدن 4488 نفر از سربازان آمریکایی در عراق پیروز شود اما اوباما در نهایت این صلح بدست آمده را باخت.»

 

 

این روزنامه آمریکایی در پایان نوشت: «افزایش همکاری با تهران، راه حل اصلی نیست و نباید برای دومین بار نیز بازیچه دست ایرانی که خود صادر کننده تروریست است، بشویم. آمریکا باید از اشتباهات خود درس بگیرد و آنها را دوباره تکرار نکند. اکنون راه حل این است که آمریکا باید با اعتدالگرایان در منطقه همکاری کند تا دولت های محکمی در منطقه بوجود آیند که همگی آنها ملتزم به شهروندان خود و همچنین ثبات در منطقه باشند.»

 

 

 

501

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top