|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 671896
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۱۰:۴۶
با انتشار یادداشتی در روزنامه دنور پست؛
سناتور آمریکایی: هدف تهران تهدید اتمی واشنگتن است/ از آمریکا در مقابل ایران محافظت کنید
«ایران که به وضوح در مسئله هسته ای پیروز شده است، اکنون برای همسایگان خود قلدری کرده و امنیت ملی آمریکا را تهدید می کند...»
سناتور گاردنر سناتور آمریکایی: هدف تهران تهدید اتمی واشنگتن است/ از آمریکا در مقابل ایران محافظت کنید
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، "کوری گاردنر" سناتور جمهوری خواه آمریکایی با انتشار یادداشتی در روزنامه "دنور پست" (Denver Post) با دروغ پردازی و اتهام زنی به ایران از ضرورت اقدام آمریکا برای مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی سخن به میان آورده است.

 


در ابتدای این یادداشت آمده است: «در سفری که اخیرا به قطر، عربستان و اسرائیل داشتم با رهبران ارشد و مقامات امنیتی این کشورها ملاقات کرده و دریافتم که همه آن ها یک نگرانی امنیتی بزرگ مشترک دارند: تهدید رو به رشد جمهوری اسلامی ایران. آن ها معتقد بودند که توافق بسیار ناقص هسته ای به جای ایجاد ثبات در منطقه -که دولت اوباما تصور می کرد- تنها موجب جسور شدن تهران شده است.»

 

 

این سناتور آمریکایی با طرح اتهامات واهی علیه ایران، می نویسد: «به جای بازداشتن بدنام ترین حامی تروریسم در جهان از دستیابی به تسلیحات هسته ای، ایران اکنون اجازه یافته که اجزای اصلی برنامه هسته ای خود را حفظ نماید و توافق هسته ای، مسیری امن در اختیار ملاها قرار داده تا بمب هسته ای خود را طی 15 سال آینده به آرامی بسازند. در ضمن توافق هسته ای شامل لغو تحریم تسلیحاتی ایران طی 5 سال و همچنین تحریم برنامه موشک های بالستیک این کشور طی 8 سال آینده خواهد بود.

 

 

علاوه بر این، توافق هسته ای حامی درجه یک ترور در جهان را با تزریق 100 میلیارد دلار به اقتصاد ضعیف شده آن، یاری خواهد کرد. جان کری وزیر امور خارجه [آمریکا] آشکارا اعلام کرده است که او فکر می کند پول هایی که با لغو تحریم ها به سوی ایران سرازیر خواهد شد، در نهایت به دست تروریست ها خواهد رسید و موجب تشویق سرمایه گذاران و تاجران برای ورود به بازار ایران خواهد شد.»

 

 

در ادامه این یادداشت آمده است: «ایران که به وضوح در مسئله هسته ای پیروز شده است، اکنون برای همسایگان خود قلدری کرده و امنیت ملی آمریکا را تهدید می کند. از زمان تصویب توافق هسته ای، ایران ضمن نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، آزمایشات موشکی متعددی انجام داده است؛ بدون آنکه با هیچ پاسخ واقعی از سازمان ملل و یا ایالات متحده رو به رو شود.

 

 

اکنون بیش از هر زمان دیگر روشن است که تهدید ایران را نمی توان با "گفتگو" سرکوب کرد. ایران به توسعه قدرت موشکی خود تنها به یک دلیل ادامه می دهد: سوار کردن کلاهک هسته ای بر یک موشک بالستیک برای تهدید شهروندان آمریکایی و کشورهای همسایه.»

 

 

این سناتور آمریکایی در انتها می نویسد: «تهدید ایران در حال افزایش است اما دولت آمریکا برای بازداشتن آن هیچ اقدامی نمی کند. بنابراین، کنگره باید کاری بکند. اقدامات اخیر ایران باید با تحریم های شدید روبه رو شود. من و همکارانم به تازگی قانونی را برای وضع تحریم های جدید علیه برنامه موشکی ایران، حمایت این کشور از تروریسم و نقض حقوق بشر ارائه کردیم.

 

 

طرف های گفتگوی من در اسرائیل و کشورهای خلیج [فارس] در این موضوع اتفاق نظر داشتند که با وجود توافق هسته ای، ایران تهدیدی فزاینده برای صلح و ثبات منطقه است. خطر و تهدید موجود، بسیار بالاست و ما باید اکنون در کنار یکدیگر کار کنیم تا تهران و جاه طلبی های خطرناکش را پیش از آن که دیر شود، متوقف سازیم.»

 

 

 

 

506

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top