|
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ الاثنين ٩ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Monday, October 26, 2020
کد خبر: 671961
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۱۸:۰۰
3 ساختمان مشهور اما بیکاره در تهران!
در تهران 3 ساختمان بزرگ و مجهز و حتی می شود گفت مدرن (چون عمرشان خیلی زیاد نیست) که هر کدام ارزش چند صد میلیاردی دارند خالی و متروک شده در منظر رهگذران قرار دارند.
ئ 3 ساختمان مشهور اما بیکاره در تهران!
به این مطلب امتیاز دهید
20% 80% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"،  روزگاری نه چندان دور، در این ساختمان ها صدها نفر به کار و تجارت اشتغال داشتند. هر 3 ساختمان مهم و مشهور و نام شان سر زبانها بود.

 

1- فروشگاه فردوسی
نخستین فروشگاه زنجیره ای به سبک اروپایی در سال 1336 در خیابان فردوسی افتتاح شد. پله های برقی، آسانسور، ویترین و دیگر زرق و برق های آن برای مردم دیدنی و جذابیت های آن برای توریست های شهرستانی خاطره ساز شده بود. دولت در اجرای تز تثبیت قیمت ها در سال 1340، کل سهام این فروشگاه را از بخش خصوصی خرید و در سال 1351 به سازمان تعاون واگذار کرد. عمر فعالیت ها در این ساختمان یکی دو دهه پس از انقلاب به پایان رسید.


2- فروشگاه کوروش
این فروشگاه توسط حمید کاشانی اخوان در سال 1349 در خیابان ولیعصر (پهلوی سابق) افتتاح شد، دو سه سال بعد احمد خیامی شریک شد. ساختمان این فروشگاه شبیه فروشگاه معروف "مارکس اند اسپینسر" بود و جدیدترین تولیدات صنایع مورد نیاز خانواده ها (مثل جاروبرقی، ماشین لباسشویی، تلویزیون، یخچال و ... ) عرضه می شد. به زودی شعبات آن به 14 رسید، پس از انقلاب مصادره و در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و در اواخر دهه 70 برای همیشه تعطیل شد.


3- روزنامه اطلاعات
عباس مسعودی بنیانگذار روزنامه اطلاعات (تاسیس 1304) این ساختمان را اواخر دهه 40 در خیابان خیام رو به روی توپ خانه افتتاح کرد تا 11 نشریه خود را در این ساختمان و در طبقات مختلف آن اداره کند. در روزهای انقلاب این ساختمان محل تردد معروف ترین روزنامه نگاران جهان بوده، سال 59 مصادره و به مدیریت آقای دعایی در آمد روزنامه بعد از یکی دو دهه به ساختمان میرداماد منتقل و این محل متروکه شد.

تیتر 20

110

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top