|
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ الخميس ١٣ صفر ١٤٤٢ Thursday, October 1, 2020
کد خبر: 672074
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۱۵:۴۸
وقتی ناصر حجازی در تیم‌ملی به نفع یک پرسپولیسی کنار کشید! +عکس
این مطلب برای سال 55 است ونشان میدهد که ناصر حجازی به سود علی پروین برای بستن بازوبند کاپیتانی کنار کشیده است .
ناصر حجازی وقتی ناصر حجازی در تیم‌ملی به نفع یک پرسپولیسی کنار کشید! +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
28.6% 71.4% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بی تردید سابقه ناصر حجازی در تیم ملی از علی پروین بیشتر است، حجازی در سال 1348 وقتی هنوز 19 ساله نشده بود برای تیم ملی در جام سنتو 48 بازی کرد اما علی پروین در شهریور 49 یعنی قبل از 24 سالگی برای تیم ملی بازی کرد.

 

در سال 55، پرویز قلیچ خانی برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کرد. او در مسابقه با تیم ملی مجارستان در اسفند 55 چنین تصمیمی گرفت و بعد از او برخی  این سؤال را مطرح کردند و گفتند ناصر حجازی بازوبند کاپیتانی را به پروین داده است، البته از حیث رسمی هم ناصر حجازی باید جایگزین قلیچ خانی می‌شده اما.

 

 

در حالی که از سال 53 بعد از خداحافظی جعفر کاشانی، ابراهیم آشتیانی و علی جباری از تیم ملی و در حالی که تنها از نسل میانه دهه 40، قلیچ خانی در میدان مانده بود، در بازی‌هایی که او  در میدان حضور نداشت علی پروین کاپیتان تیم ملی شده و در این مدت حدود 10 بار بازوبند کاپیتانی تیم ملی را  در حضور ناصر حجازی به بازو بسته بود که البته این کاپیتانی وجهه رسمی نداشته است. اولین کاپیتانی پروین برای تیم ملی در 29 آذر سال 1353 و برابر تیم ملی فوتبال چکسلواکی سابق بوده است. یعنی این که هرچند او از اسفند سال 1355 کاپیتان رسمی تیم ملی شد اما پیش از آن هم کاپیتان تیم ملی هم شده بود.

 

البته سن و  سال علی پروین 3 سال بزرگ‌تر از مرحوم حجازی بود  و البته  شخصیت خاص پروین هم بیشتر به کاپیتانی تیم ملی می‌آمد اگرچه ناصر حجازی برای کاپیتانی سابقه رسمی بیشتری داشت. ناصر حجازی از شهریور سال 1359 در بازی برابر امارات بعد از جدایی علی پروین از تیم ملی کاپیتان این تیم شده بود.

 

ورزش سه

450

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top