|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 672086
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۱۶:۰۳
پیام اسلام برای بشریت؛
یخ روابط الازهر و واتیکان پس از پنج سال آب شد
احمد الطیب شیخ الازهر قرار است دوشنبه آینده در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار کند و درباره پیام اسلام برای بشریت به سخنرانی بپردازد.
پاپ و احمد طیب یخ روابط الازهر و واتیکان پس از پنج سال آب شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، خبرهای رسیده از مصر حاکی از آن است که احمد الطیب شیخ الازهر قرار است دوشنبه آینده در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار کند و درباره پیام اسلام برای بشریت به سخنرانی بپردازد.

 

الطیب قرار است در این سفر از پاپ فرانسیس برای سفر به مصر و بازدید از الازهر دعوت کند و بدین ترتیب به زودی روابط الازهر و واتیکان پس از پنج سال بار دیگر عادی خواهد شد و کمیته های مشترکی در این زمینه زمینه در الازهر تشکیل خواهد شد که یکی از آنها مرکز گفتگوب ادیان به ریاست دکتر محمود حمدی زقزوق می باشد.

 

گفتنی است روابط الازهر و واتیکان پنج سال است (به خاطر اظهار نظر پاپ بندیکت شانزدهم در مورد کلیسای اسکندریه) توسط شیخ الازهر قطع شده و البته روابط این دو نها دینی پیش از آن و در دوره طنطاوی شیخ پیشین الازهر نیز متشنج بوده است.

 

عباس شومان نماینده الازهر درباره از سر گیری روابط الازهر و واتیکان گفته بود: الازهر هیچ مشکلی برای از سر گیری روابط با واتیکان ندارد.

 

وی همچنین گفته بود: مواضع پاپ فرانسیس از پاپ سابق واتیکان بهتر است و این ما را به از سر گیری روابط خود با واتیکان تشویق می کند، اما این روابط باید به گونه ای باشد که ما به نتیجه ای برسیم و طرفین در این دیدارها و روابط درباره مسائل مهم جهان مانند فلسطین و خشونت و تروریسم اظهار نظر صریح کند.

حوزه نیوز/

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top