|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 672231
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۲۱:۲۱
معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر؛
ایران، خار چشم آل‌سعود است/ عادل‌الجبیر بر اعصابش مسلط باشد
«موضع جمهوری اسلامی ایران در مسأله سوریه کاملاً مشخص است. در واقع موضع کشورمان در رابطه با سوریه پایان خشونت و کشتار، عدم هرگونه مداخله سیاسی و نظامی در سوریه، حفظ نظام حاکم موجود و ضرورت اصلاحات داخلی است.»
سامان نیازی ایران، خار چشم آل‌سعود است/ عادل‌الجبیر بر اعصابش مسلط باشد
به این مطلب امتیاز دهید
95.2% 4.8% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران دارای تجربه موفق دموکراتیک با زیربنای اسلامی است و به همین دلیل بیگانگان از تأثیر ایران در منطقه و دنیا هراس دارند.

 

"سامان نیازی" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران در مسأله سوریه کاملاً مشخص است. در واقع موضع کشورمان در رابطه با سوریه پایان خشونت و کشتار، عدم هرگونه مداخله سیاسی و نظامی در سوریه، حفظ نظام حاکم موجود و ضرورت اصلاحات داخلی است.

 

وی ادامه داد: دخالت بیگانگان بدون درخواست دولت قانونی سوریه نامشروع و محکوم است و آن چیزی که باعث ترس و هراس دولت‌های حامی تروریست می‌شود وجود نظام دموکراتیک ایران اسلامی است. جمهوری اسلامی ایران دارای تجربه موفق دموکراتیک با زیربنای اسلامی است و بیگانگان از تأثیر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا هراس دارند.

 

معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات سوریه همانند خاری در چشمان رژیم آل سعود و تروریسم است. لذا طبیعی است که از جمهوری اسلامی ایران هراس داشته باشند. رژیم آل سعود کودک‌کش با جنایت‌های وحشیانه و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی سعی در ایجاد آشوب هرچه بیشتر در منطقه را دارد اما مشاهده می‌کنیم که این رژیم روز به روز در حال منزوی و منفعل شدن است.

 

نیازی خاطرنشان کرد: وسعت کشور مالدیو اندازه یکی از شهرهای جمهوری اسلامی ایران هم نمی‌شود. حال این کشور حرف از قطع رابطه با ایران می‌زند و همین امر بدون شک موجب خنده و جوک رسانه‌ای در دنیا شده است.

 

وی در رابطه با وزیر خارجه رژیم آل سعود، گفت: توصیه ما به عادل الجبیر این است که بر اعصاب خود مسلط باشد و رفتار عاقلانه و واقع‌بینانه‌ای از خود نشان دهد. وزیر امور خارجه رژیم آل سعود گفته است که اگر در مذاکرات سوریه پیشرفت نداشته باشیم، پلان B را اجرا خواهیم کرد که منظور از پلان B، گزینه نظامی است. لذا در این راستا توصیه دیگری به وی داریم و آن اینکه به وضعیت دموکراسی و حقوق بشر در کشور خود بپردازد. همچنین پیش از هرگونه مداخله نظامی در سوریه مسأله جنایت حمله به یمن را باید پاسخگو باشد.

 

 

444

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top