|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 672231
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۱ - ۲۱:۲۱
معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر؛
ایران، خار چشم آل‌سعود است/ عادل‌الجبیر بر اعصابش مسلط باشد
«موضع جمهوری اسلامی ایران در مسأله سوریه کاملاً مشخص است. در واقع موضع کشورمان در رابطه با سوریه پایان خشونت و کشتار، عدم هرگونه مداخله سیاسی و نظامی در سوریه، حفظ نظام حاکم موجود و ضرورت اصلاحات داخلی است.»
سامان نیازی ایران، خار چشم آل‌سعود است/ عادل‌الجبیر بر اعصابش مسلط باشد
به این مطلب امتیاز دهید
95.2% 4.8% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران دارای تجربه موفق دموکراتیک با زیربنای اسلامی است و به همین دلیل بیگانگان از تأثیر ایران در منطقه و دنیا هراس دارند.

 

"سامان نیازی" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران در مسأله سوریه کاملاً مشخص است. در واقع موضع کشورمان در رابطه با سوریه پایان خشونت و کشتار، عدم هرگونه مداخله سیاسی و نظامی در سوریه، حفظ نظام حاکم موجود و ضرورت اصلاحات داخلی است.

 

وی ادامه داد: دخالت بیگانگان بدون درخواست دولت قانونی سوریه نامشروع و محکوم است و آن چیزی که باعث ترس و هراس دولت‌های حامی تروریست می‌شود وجود نظام دموکراتیک ایران اسلامی است. جمهوری اسلامی ایران دارای تجربه موفق دموکراتیک با زیربنای اسلامی است و بیگانگان از تأثیر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا هراس دارند.

 

معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات سوریه همانند خاری در چشمان رژیم آل سعود و تروریسم است. لذا طبیعی است که از جمهوری اسلامی ایران هراس داشته باشند. رژیم آل سعود کودک‌کش با جنایت‌های وحشیانه و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی سعی در ایجاد آشوب هرچه بیشتر در منطقه را دارد اما مشاهده می‌کنیم که این رژیم روز به روز در حال منزوی و منفعل شدن است.

 

نیازی خاطرنشان کرد: وسعت کشور مالدیو اندازه یکی از شهرهای جمهوری اسلامی ایران هم نمی‌شود. حال این کشور حرف از قطع رابطه با ایران می‌زند و همین امر بدون شک موجب خنده و جوک رسانه‌ای در دنیا شده است.

 

وی در رابطه با وزیر خارجه رژیم آل سعود، گفت: توصیه ما به عادل الجبیر این است که بر اعصاب خود مسلط باشد و رفتار عاقلانه و واقع‌بینانه‌ای از خود نشان دهد. وزیر امور خارجه رژیم آل سعود گفته است که اگر در مذاکرات سوریه پیشرفت نداشته باشیم، پلان B را اجرا خواهیم کرد که منظور از پلان B، گزینه نظامی است. لذا در این راستا توصیه دیگری به وی داریم و آن اینکه به وضعیت دموکراسی و حقوق بشر در کشور خود بپردازد. همچنین پیش از هرگونه مداخله نظامی در سوریه مسأله جنایت حمله به یمن را باید پاسخگو باشد.

 

 

444

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top