|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 672330
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۲ - ۱۱:۳۷
فرزند پروری؛
5 راه برای داشتن کودک باهوش
کودکتان را تا حد امکان با کتاب دوست کنید در کنار هر خرید و تفریحی به کتابخانه بروید.
کودک باهوش 5 راه برای داشتن کودک باهوش
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

امام علی علیه السلام: هر که بر خدا توکل کند دشواریها برایش آسان شده و اسباب برایش فراهم گردد.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیـوز، اینکه داشتن یک کودک باهوش با رشد عقلی مناسب خواسته هر پدر و مادری است کافی نیست بلکه دانستن راه و روش درست برای رشد عقلی کودک مهم است.

 

چگونه می توانیم نیروی عقلی کودک را رشد دهیم؟

این سوالی است که در ذهن هر پدر و مادر مسئول ودقیق در مورد آینده کودک به وجود می آید که با داشتن برنامه و راههایی هدفمند به نتیجه می رسد.

 

ما در این بخش به راهکارهایی موثر در تقویت و رشد قدرت عقلی کودک در زمان آستانه ورود به دبستان و بعد از آن می پردازیم.

 

زود خوابیدن: کودک شما در حال شکوفایی است و برای همین باید روزی 8 ساعت بخوابد تا ذهن او همیشه سرحال باشد. دقت کنید که بهترین زمان آغاز خواب شبانه  برای کودک ساعت 9 تا 10 شب است.

 

داشتن تغذیه مناسب: مهمترین وعده غذایی صبحانه است که باید با آرامش و بدون هیچ عجله ای خورده شود تا کودک بتواند نیروی لازمه برای فکر و تمرکز را به دست آورد. در کنار وعده صبحانه باید به وعده های دیگر و میان وعده ها تا حد امکان رنگ طبیعی دهیم و از غذاهای آماده و فراوری شده دور باشیم.

 

میز غذا میزگردی برای بحث:

زمان صرف غذا یک فرصت خوب برای بحث های لذت بخش خانوادگی است که در این زمان کودک از تجربیات و دانسته های خود در کنار سوالاتی که در ذهن دارد صحبت می کند و گوش دادن به حرف ها و نظرات او در این مرحله تاثی بسزایی در افزایش اعتماد به نفس کودک شما دارد.

 

داشتن مسئولیت:

کودک باید بداند که تنها بازی نیست که باید وقت او را پر کند بلکه کارهای هدف دار و برنامه ریزی شده مانند تکالیف مدرسه و یا مهد ذهن او را به سمت افزایش توانایی مدیریت زمان می برد.

 

کتاب:

کودکتان را تا حد امکان با کتاب دوست کنید در کنار هر خرید و تفریحی به کتابخانه بروید و از نمایشگاهها به خصوص غرفه های مربوط به کتاب های خوشرنگ و جالب کودکان دیدن کنید تا از همان کودکی فرهنگ و باور کتابخانی در کودک شما ایجاد و رشد کند.

 

نمناک /2021

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top