|
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ٦ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 23, 2020
کد خبر: 672457
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۲ - ۲۱:۵۰
سید فرزاد طلاکش ؛
تخم مرغ ارزان می شود
دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: در صورت ادامه روند کاهش صادرات پیش بینی می شود که قیمت هر کیلوتخم مرغ به مرز 2 هزار و 500 تومان برسد.
تخم مرغ1 تخم مرغ ارزان می شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"، سید فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به وضعیت قیمت تخم مرغ اظهار داشت: با توجه به کاهش 700 تومانی هر کیلو تخم مرغ از سه هفته گذشته تا کنون میانگین هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 2 هزار و 750 الی 2 هزار و 800 تومان است .

 

وی افزود: در حال حاضر تنها ابزار خروج مازاد تخم مرغ، صادرات است که متاسفانه به سبب عدم رقابت با ترکیه میزان صادرات به شدت کاهش یافته است.

 

طلاکش با اشاره به میزان صادرات گفت: روزانه به طور میانگین 150 تن تخم مرغ به عراق صادر می شودو این درحالیست که  این میزان در روزهای پر رونق 600 الی 700 تن بوده است.

 

وی با اشاره به قیمت تخم مرغ در ماه رمضان بیان کرد: در صورت ادامه این روند پیش بینی می شود که قیمت  هر کیلو تخم مرغ به مرز هر کیلو 2 هزار و 500 تومان برسد.

 

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذا رتصریح کرد: تخصیص یارانه صادراتی به صادرکنندگان می تواند تاثیر بسزایی در میزان صادرات داشته باشد که متاسفانه این امر تا کنون صورت نگرفته است.

 

گفتنی است با تخصیص یارانه به صادرکنندگان، عراق ترجیح می دهد که واردات از ایران انجام دهد چرا که ترکیه با مشکلاتی برای انتقال مواجه است.

باشگاه

110

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top