|
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 28, 2020
کد خبر: 672608
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۳ - ۱۰:۱۴
حساب بانکی کمک به داعش در مالزی مسدود شد
پلیس مالزی حساب بانکی را که اعتقاد بر این است برای جمع آوری کمک های مالی به گروه تکفیری داعش از آن استفاده می شد، مسدود کرد.
ش حساب بانکی کمک به داعش در مالزی مسدود شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پلیس مالزی حساب بانکی را که اعتقاد بر این است برای جمع آوری کمک های مالی به گروه تکفیری داعش از آن استفاده می شد، مسدود کرد.پلیس مالزی روز دوشنبه اعلام کرد از این حساب برای دریافت کمک های مالی به منظور پشتیبانی از گروه تروریستی داعش در سوریه استفاده شده است.

 

'محمد فوزی هارون' از مقامات بلندپایه پلیس مالزی بدون افشای میزان کمک هایی که در این حساب جمع آوری و یا برای تروریست ها منتقل شده است، گفت: این حساب تحت قانون مبارزه با پولشویی و قانون ضد تأمین مالی تروریسم مصوب سال 2001 مسدود شده است.

 

براساس گزارش خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، وی تنها گفت که از این حساب بانکی محلی برای جمع آوری کمک به گروه تروریستی داعش در سوریه استفاده می شد.

 

ای مقام امنیتی مالزی گفت: این حساب پس از آن مسدود شد که یکی از اعضای خانواده 'محمد وندی محمد جدی' عضو 26 ساله مالزیایی گروه تروریستی داعش در سوریه دستگیر و اقرار کرد با استفاده از حساب بانکی خود کمک هایی را به این گروه در سوریه منتقل می کرده است.

 

خبر مسدود شدن این حساب پس از آن منتشر می شود که پلیس مالزی روز شنبه اعلام کرد 14 ستیزه جوی مظنون را در یک عملیات ویژه به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در 6 منطقه این کشور دستگیر کرده است.

 

یکی از مظنون ها از بستگان این تروریست معروف مالزی در داعش است و از حساب بانکی وی برای ارسال کمک های مالی به داعش استفاده شده است.

 

شهریور ماه سال گذشته نیز یک مشاور مالی بخش خصوصی و یک آشپز که حساب بانکی به منظور جمع آوری کمک برای گروه تروریستی داعش افتتاح کرده بودند، در دادگاه مالزی حاضر شدند تا جوابگوی کمک به تروریست ها باشند.

 

از سوی دیگر تحقیقات پلیس این کشور نشان می دهد بیشتر مالزیایی هایی که برای پیوستن به گروه تروریستی داعش عازم سوریه می شوند، ده ها هزار رینگیت (هر رینگیت حدود 9 هزار ریال) از بانک ها وام گرفته اند. برخی از این افراد وام هایی تا سقف 100 هزار رینگیت دریافت کرده اند و تمام اموال خود را نیز برای حرکت به سوریه از طریق ترکیه به فروش رسانده اند. / ایرنا

 

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top