|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 674671
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۳/۷ - ۱۸:۱۷
آمار روز؛
چشمی و باقری: دو خرید مشابه برای استقلالی تدافعی؟
مهمترین سوالی که سرمربی فصل آینده استقلال باید به آن پاسخ دهد لزوم خرید فرشید باقری است. با توجه به اینکه این دو بازیکن کاملا خصوصیات شبیه به هم دارند در حالت طبیعی نمی‌توان هر دو را همزمان در مرکز زمین استقلال تصور کرد.
فرشید باقری چشمی و باقری: دو خرید مشابه برای استقلالی تدافعی؟
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی "جام نیـوز"، روزبه چشمی و فرشید باقری دو خرید استقلال در دو فصل اخیر از صبا قم هستند. دو هافبک دفاعی که به نظر از فصل آینده در کنار هم زوج مرکز زمین آبی‌ها را تشکیل می‌دهند. با نگاهی به عملکرد این دو هافبک آینده‌دار در زمان حضورشان در صبا مشخص می‌شود، فرشید باقری در فاز هجومی عملکرد بهتری از چشمی دارد.

 

در حالی که چشمی در فصل 94-93 در صبا پایش به گل باز نشد اما  باقری توانست دو گل در فصل گذشته به ثمر برساند. این دو البته عملکردی مشابه در گرفتن کارت زرد و قرمز داشتند و هر دو با شش کارت زرد آمار مشابهی دارند و البته از نظر دقایق حضور در زمین هم تفاوت چندانی با هم ندارند.

 

اما در این بین مهمترین سوالی که سرمربی فصل آینده استقلال باید به آن پاسخ دهد لزوم خرید فرشید باقری است. با توجه به اینکه این دو بازیکن کاملا خصوصیات شبیه به هم دارند در حالت طبیعی نمی‌توان هر دو را همزمان در مرکز زمین استقلال تصور کرد. موضوعی که در فصل 94-93 در صبا رخ داد. در واقع زمانی باقری شانس حضور در زمین را پیدا می‌کرد که چشمی یا به دلایلی غیبت داشت با یک خط عقب‌تر در مرکز قلب دفاعی قرار می‌گرفت.

 

باید دید سرمربی فصل آینده استقلال که بدون شک چنین خریدی با نظر او انجام شد چه برنامه‌ای برای استفاده درست از دو هافبک دفاعی خود دارد. آیا خرید باقری نشانه‌ای از یک استقلال تدافعی خواهد بود؟ یا اینکه از حالا باید چشمی را یکی از مدافعان میانی استقلال به حساب بیاوریم.

کلیدواژه ها:
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top