|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 701124
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۱۱:۰۶
زنان پرویی؛ دست از سر ما بردارید +فیلم
نمایشی از خشونت هایی که زنان در زندگی تجربه می کنند و راهپیمایی علیه خشونت علیه زنان روز شنبه در پرو برگزار شد.
راهپیمایی زنان در پرو زنان پرویی؛ دست از سر ما بردارید +فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز، بیش از ۵۰ هزار نفر برای محکومیت خشونت علیه زنان و بی تفاوتی سیستم قضایی نسبت به این موضوع به خیابان های لیما پایتخت پرو آمدند.

 

به گزارش شبکه یورونیوز، این کشور یکی از بالاترین نرخ های خشونت علیه زنان را داراست و هفت نفر از ده زن در این کشور از انوع خشونت ها و بدرفتاری در زندگی خود رنج می برند.

 

کارملا یک زن خانه دار که در این راهپیمایی شرکت کرده، می گوید: «ما در اینجا برای یک ایده راهپیمایی می کنیم: سوء رفتار با زنان چه از نظر جسمی و چه روانی را خاتمه دهید. زیرا بعنوان یک مادر می خواهم که بچه های ما آزادانه در خیابان رفت و آمد کنند.»

 

آدلایدا یکی دیگر از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید: «احکام قضایی اخیر برای زنان کشور ما مطلوب نیست و اکنون زمان آنست که زنان بپاخیزند، مردان و زنان باید شبیه کسانی که به اینجا آمده اند، علیه خشونت بپاخیزند. ما باید وضعیت را تغییر دهیم، ما کشوری بزرگ و متحد هستیم اما چرا باید همچنان سومین کشوری باشیم که نرخ بالای خشونت علیه زنان در جهان را داراست؟»

 

 

پدرو پابلو کوچینسکی رئیس جمهوری این کشور به اتفاق همسرش در این راهپیمایی شرکت کرد و گفت که آنچه ما در پرو نمی خواهیم خشونت علیه دیگران، بویژه خشونت علیه زنان و کودکان است.

 

لینک دانلود

 

 

روز شنبه همچنین راهپیمایی های مشابهی در اعتراض به خشونت علیه زنان در دیگر کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین و برزیل برگزار شد.

 

 

 به گفته مقامات وسعت و حضور مردم در این تظاهرات در تاریخ کشور پرو بی‌سابقه است.

 

این راهپیمایی تا مقابل ساختمان دادگستری در «لیما» پایتخت این کشور ادامه یافت و با قرائت بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

 

تظاهرات پرو در حالی برگزار شد که تظاهرات‌ مشابهی طی روزهای اخیر در کشورهای بزرگ آمریکایی جنوبی از جمله برزیل و آرژانتین تحت  عنوان «نه به خشونت»(NiUnaMenos) برگزار شده است.

 

 

بنابر آمارهای ملی، حدود 40 درصد زنان در پرو قربانی خشونت فیزیکی و جنسی بوده‌اند و با در نظر گرفتن خشونت‌های روحی و زبانی این آمار به 70 درصد هم در مناطق شهری و هم مناطق روستایی خواهد رسید.

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top