|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 701357
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۱۶:۲۹
طرح تخریبی رژیم صهیونیستی؛
اسرائیل تا چند سال دیگر مسجدالاقصی را تخریب می کند؟
«ماهر خضیر»، عالم فلسطینی هشدار داد که برخی نهادها و سازمان‌های یهودی طرحی را برای تخریب مسجد مبارک الاقصی و ساخت معبد موهوم به جای آن ظرف مدت سه سال آینده ارائه کرده‌‌اند.
مسجدالاقصی اسرائیل تا چند سال دیگر مسجدالاقصی را تخریب می کند؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع مصر، ماهر خضیر، قاضی دادگاه عالی شرعی و عضو هیئت علمای فلسطین در قدس شریف به اتحادیه عرب، مرکز اسلامی الازهر و سازمان همکاری اسلامی هشدار داد که سازمان‌های صهیونیستی طرح مذکور را آماده کرده و منتظر تصمیم رسمی سران تل‌آویو هستند.


خضیر با صدور بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: رسانه‌های اسرائیلی شروع به تبلیغ درباره اجرای این طرح کرده‌اند و به‌صورت مقطعی آن را ترویج می‌کنند؛ آغاز این تحرکات، یورش‌های روزانه شهرک‌نشینان یهودی تندرو، شخصیت‌های دینی، خاخام‌های اسرائیلی و اعضای کنست به مسجدالاقصی است و در ادامه شاهد بسته‌شدن دروازه‌های ورودی قدس و تسهیل تردد شهرک‌نشینان صهیونیستی به داخل دروازه‌های الاقصی و در مقابل منع آمد‌وشد فلسطینیان و نمازگزاران به مسجدالاقصی هستیم.


خضیر تأکید کرد: سازمان‌ها و جمعیت‌های اسرائیلی و رسانه‌های گروهی صهیونیستی عمر اجرای این طرح را سه سال برشمرده‌اند تا مسجدالاقصی به‌طور کامل نابود و معبد موهوم الهیکل به‌جای آن مستقر شود. در این راستا ابزارها و تجهیزات لازم برای تخریب و جابجایی در مناطق اطراف مسجدالاقصی به وضوح قابل رؤیت است و از دیگرسو مجامع یهودی و نهادهای اسرائیلی برنامه‌ها و محافل خصوصی مدوّنی را به‌منظور تشویق و دعوت به حضور پررنگ یهودیان در مراسم دینی و برگزاری جشن‌های یهودی در محوطه مسجدالاقصی ترتیب می‌دهند.


 این عالم فلسطینی تصریح کرد: گروه‌هایی از شهرک‌نشینان یهودی با یورش‌های روزانه به محوطه مسجدالاقصی با حمایت نیروهای اشغالگر صهیونیستی آشکارا احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرده و یاریگر اجرای طرح تخریب مسجدالاقصی هستند. 


در همین راستا، رسانه‌های اسرائیلی از جمله شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز فاش کرد که نهادها و سازمان‌های یهودی طرحی را برای تخریب مسجد مبارک الاقصی و ساخت معبد کذایی هیکل بر روی آن طی مدت سه سال آماده می‌کنند.


یکی از سازمان‌های مذکور سازمان «زنان برای معبد» است که عملیات تهیه و تدارک ابزارهای لازم در تخریب این مسجد و ساخت معبد کذایی بر روی آن را آغاز و این ابزار را به نزدیکی مسجدالاقصی منتقل کرده است.


در این گزارش آمده است، سازمان «زنان برای معبد» که برای یهودی‌سازی مسجدالاقصی دست به فعالیت‌های گوناگونی می‌زند، دارای صدها عضو است. این سازمان توسط چهار برادر شهرک‌نشین یهودی تندرو تأسیس شد که از رهگذر طرح‌های مقطعی سعی در تخریب مسجد‌الاقصی دارند که از جمله این طرح‌ها تشویق یهودیان به تعرض گسترده و دسته‌جمعی به مسجدالاقصی است.

 

ایکنا/222

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

به همین خیال باش

پاسخ

۰

۱

مرگ بر اسرائیل

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top