|
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ السبت ٩ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 23, 2021
کد خبر: 701675
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۰۷:۰۸
نامردها ترسیدند و با نامردی طلا را از ما گرفتند؛
واکنش تند سرمربی بهدادی سلیمی به حق خوری ناداوران
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: «رقبا و دشمنان ما در ژوری بودند و علنا حق ما را خوردند، اما مجبوریم احترام بگذاریم.»
سجاد انوشیروانی واکنش تند سرمربی بهدادی سلیمی به حق خوری ناداوران
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری نسبت به حذف بهداد سلیمی واکنش تندی نشان داد و در خصوص ناداوری های صورت گرفته اظهار داشت: «دو نفر از داوران هیأت ژوری آسیایی بودند و می خواستند حق ایران را بخورند و همین کار را کردند. آنها با علی مرادی رییس فدراسیون ما مشکل دارند و این کار را کردند. رییس فدراسیون جهانی به ما می گوید می دانم حق با شماست اما کاری نمی توان کرد. متاسفم برای فدراسیون جهانی که نمی تواند جلوی ناحقی را بگیرد.»

 

وی با بیان اینکه علنی حق ما را خوردند، افزود: «شاید این یک دسیسه است. در هیأت ژوری حضور داشتند. به سمت رییس فدراسیون جهانی وزنهبرداری رفتم تا با او صحبت کنم. به من میگوید من میدانم اما باید به سیستم احترام بگذاریم. به آن خوبی در یک ضرب موفق شدیم و در دو ضرب با اینکه دست بهداد مشکل داشت، باز هم خیلی خوب کار کردیم ولی متاسفانه علنی حق ما را خوردند.»

 

سرمربی تیم ملی وزنهبرداری گفت: «در حرکت اول، بخش دو ضرب مسابقات، کاملا نامردی کردند. در حرکت دوم مجدداً این کار را انجام دادند. وزنهبردار ما 3 حرکت سنگین پشت سر هم انجام داد و مشخص است که برای سومین بار تاب و توان ندارد.»

 

وی افزود: «5 نفر کنار هم نشستند و با یکدیگر صحبت کردند تا مدال را از ما بگیرند. 3 داور در وزن به این مهمی کنار هم چراغ سفید دادند اما چه اتفاقی رخ میدهد که به یکباره رای برمیگردد؟ خودم دیدم که حرکت اول بهداد خطا بود، چون دست چپ بهداد به صورت خطا بالا رفت؛ اما در حرکت دوم هیچ خطایی صورت نگرفت. وقتی رئیس جهانی میگوید من نمیتوانم کاری کنم باید این سیستم را در سطل اشغال انداخت. قطعا به صورت رسمی به کمیته بینالمللی المپیک اعتراض میکنیم اما چه فایده مدال صد در صد ما را گرفتند. بهداد این همه مصیبت کشید؛ شب و روزش را پای تمرین گذاشت ولی اینگونه حق او را خوردند.»

 

انوشیروانی یادآور شد: «ما وزنهبرداران زیادی داشتم که سرشان را بریدند. این بار هم نوبت بهداد بود. آیان هم هیچ حرف حسابی برای گفتن نداشت. میگفت سیستم اصلی هیئت داوری را چیده و این هیآت تصمیم نهایی را گرفته است. به نظرم من هم تصمیمشان درست بود. اینها مواردی بود که رئیس فدراسیون جهانی گفت. نمیدانم چرا در اینجا ویدیو چک وجود ندارد.»

 

سرمربی تیم ملی وزنه برداری خاطرنشان کرد: «نامردها طلا را از ما گرفتند. نامردها ترسیدند و نامردی کردند. همه چیز را از ما گرفتند. هم آیان نامردی کرد هم تشکیلات فدراسیون جهانی. حاضرم قسم بخورم حرکت دوم بهداد درست بود و ما میتوانستیم با همان حرکت حداقل نقره بگیرم. اگر با همان شرایط به جنگ گرجستانی میرفتیم، هرگز بهداد نمی‌توانست مقابله کند.»

109

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top