|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 701904
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۴
فلاحت پیشه در مخالفت با طرح الزام به توسعه دیپلماسی کشور
نظارت بر اجرای قوانین مرتبط با سیاست خارجی در اولویت دارد
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ما با شعارهای انقلایی موافقیم گفت که اجرای قوانین قبلی و نظارت بر حسن اجرای آن‌ بر تصویب قوانین جدید اولیت دارد از این رو انتظار اما از دولت این است به ویژه در حوزه مرتبط با سیاست خارجی را به درستی اجرای کرده و گزارش مربوط به مجلس ارائه کند.
 نظارت بر اجرای قوانین مرتبط با سیاست خارجی در اولویت دارد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز فلاحت پیشه به عنوان مخالف طرح یک فوریتی طرح الزام وزارت امور خارجه به توسعه دیپلماسی انقلابی کشور گفت: ما با اصل این طرح و فوریت آن‌ مخالف نیستیم اما مهم آن‌ است که مجلس حضور عملی در روند قانون گذاری های مرتبط با سیاست های خارجی داشته باشد. چرا که به نظر می رسد قوانین مصوب نمود عملی نداشته است.

وی ادامه داد در دوران مختلف قوانینی به تصویب رسید و در آن‌ مقرر شد وزارت خارجه هر 3 یا 6 ماه گزارش از روند اجرای قانون به مجلس را ارائه دهد که در بسیاری موارد این اتفاق رخ نداد و تنها این قوانین مصوب به بایگانی سپرده شد از جمله آن‌، قانون الزام دولت در دفاع از قربانیان ترور است. ما 17 هزار قربانی ترور داریم که هنوز وضعیت آن‌ها مشخص نیست.

به گفته وی یکی دیگر از این قوانین حفظ اموال ایران از غارت و حفظ حقوق قربانیان شیمیایی در جنگ است که 350 شرکت غربی به ویژه آمریکایی در تجهیز صدام دخیل بوده و بیش از 135 هزار شهید و مجروح شیمیایی داشته ایم اما سوال این است که در این رابطه چند بار وزارت خارجه گذارش 6 ماهه داده است.

فلاحت پیشه با اشاره به قانون دولت به احقاق حقوق قربانیان نقض حقوق بشر در کشور های دیگر گفت: به نظر می رسد که در این مورد نیز دستگاه‌های مربوطه به وظایف‌شان عمل نکرده اند و این قانون نیز در مرحله اجرا به فراموشی سپرده شده است.

وی ادامه داد: آخرین قانون در مورد برجام است که قرار بود داده ها  و ستاده ها یکسان باشد و هر سه ماه یکبار گزارشی ارائه شود اما بازهم این سوال مطرح است چه کارعملی صورت گرفته و کجای گزارش نشان دهنده نمود عملی آن‌ است. بنده خود 20 مورد نقض را در این گزارش مطرح کرده‌ام ما با شعار های انقلابی موافقیم  اما راهکار این است که ابتدا دولت قوانین کنونی را اجرا کند سپس قانون دیگری را تصویب کرده و به بایگانی بفرستد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top