|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 701924
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۱:۴۶
نماینده قم :
ساده‌اندیشی است تصور کنیم آمریکا به دنبال حل مشکلات ایران است
نماینده مردم قم در مجلس گفت:‌ حمایت از کودتای آمریکای انگلیسی 28 مرداد حمایت از جریان‌های ضد انقلاب ، حمایت اطلاعاتی و تجهیزاتی از صدام در طول جنگ، حمله به هواپیمای مسافربری و حمایت از جریان‌های تروریستی و ضد مقاومت و بسیاری دیگر از اقدامات آمریکا این پیام را دارد که بسیار ساده اندیشی است که تصور کنیم که آنها به دنبال حل مشکل مردم ایران هستند.
 ساده‌اندیشی است تصور کنیم آمریکا به دنبال حل مشکلات ایران است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، احمد امیرآبادی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:‌ تا این ملت بر استمرار آرمانهای انقلاب و مبارزه با استکبار پافشاری می‌کنند دشمنی آمریکا ادامه خواهد داشت و تا دشمنی هست مبارزه علیه آنها نیز ادامه خواهد داشت و نمی‌توانیم مسیری غیر از آن را طی کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد:‌ مرحوم سید احمد خمینی که در طول عمر بابرکتشان در دوره‌ی حیات امام که به عنوان فرزندی امین وصالح  و چه در ایام رحلت امام در کنار رهبری به عنوان برادری وفادار و سرباز انقلابی به مردم و کشور خدمت نمودند و هیچگاه با هیچ دستاویزی نمی‌شود از نقش ایشان و همچنین آینده نگری و ژرف اندیشی امام در حذف پست قائم مقام رهبری عبور کرد.

وی در خصوص کودتای نافرجام ترکیه نیز گفت: از نظر نظام اسلامی ایران رای ملت‌ها تعیین کننده سرنوشت آنان است و همانگونه که از دولت قانونی سوریه و رای ملت سوریه دفاع می‌کنیم از دولت قانونی ترکیه حمایت کرده و کودتا را محکوم می‌نماییم و امیدواریم با همکاری دولت‌های منطقه ریشه ترور و تروریست در منطقه و در ترکیه خشکانده شود و در این موضوع موضع جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن است.

نماینده مردم قم در ادامه صحبت‌های خود از وزیر رفاه خواست تا در مسیر حل مشکلات خبرنگاران، قالیبافان، قاریان قرآن، در بخش بیمه اقدام کنند و گفت : در راستای حل مشکلات رزمندگان معسر نیز اقدامات موثری باید انجام شود.همچنین پاداش پایان خدمات فرهنگیان و حل مشکلات واحدهای تولیدی و تعاونی‌ها نیز از دغدغه‌های اصلی است که لازم است به آن توجه شود و برای حل آن نیازمند تلاش مضاعفی هستیم.

وی همچنین یه برخی مسائل در حوزه‌ی انتخابیه قم نیز پرداخت و گفت: ضروری است مسئولین دستگاههای اجرایی با توجه به موقعیت جغرافیایی قم به عنوان مرکز مواصلاتی کشور و میعادگاه صدها هزار نفر زائرین تلاش ویژه‌ای به کار گیرند تا پروژه‌های نیمه تمام استان از قبیل مترو ، منوریل و فرودگاه به اتمام برسد. همچنین توجه ویژه‌ای داشته باشند که دریاچه نمک قم در حال خشک شدن است. که در این صورت مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد خواهد کرد.

امیرآبادی افزود: رشد بیش از حد مالیات‌ها و در عین حال وجود رکود، نارضایتی فراوانی را ایجاد کرد و مالیات دهندگان مشکلات زیادی را در این بخش متحمل شدند که انتظار می‌رود برای حل این مشکل به جای رشد نرخ مالیات، دولت تلاش کند پایه‌ی مالیاتی را افزایش داده و افراد خوش حساب را با اخذ درآمد مضاعف مالیاتی جریمه نکند.

وی در ادامه با انتقاد از صحبت‌های خود با انتقاد از نبود متولی فرهنگی جامع و مشخص در کشور گفت: متاسفانه اعتبارات اندکی به بخش فرهنگی تعلق می‌گیرد و دستگاه مشخصی پاسخگوی مسائل فرهنگی کشور نیست. البته علی رغم همه این مشکلات جوانان متعهد و انقلابی  و طلاب عزیز به مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان پرداختند و به فرزندان این کشور خدمت می‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به موضوع برگزاری همایش ایران کانکت، افزود: در برگزاری همایش ایران کانکت 2016 حاکمیت انگلیسی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود و سؤال من این است که چرا باید انگلیسی‌ها جرأت داشته باشند که همچنین توهینی را به ملت ایران کنند. اینها از مسئولین ما چه برخوردی دیدند که چنین شرایطی را در نظر می‌گیرند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به دستاوردهای برجام، اظهار داشت: یکی از دستاورهای بزرگ برجام این بود که ملت مقاوم و صلح‌طلب ایران به جهانیان ثابت کرد که اهل گفت‌وگو و تعاملند و این دولتمردان آمریکا هستند که غیرقابل اعتماد و عهدشکن هستند و توجهی به معاهدات و قراردادهای بین‌المللی ندارند و مهم برای آنها رژیم صهیونیستی است.

وی در پایان  با تاکید بر لزوم دقت نظر در  بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس، خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه با همه فرازها و نشیب‌هایش مقرر شد تا در مجلس مورد بررسی قرار گیرد اما باید دقت شود در رویکرد این برنامه ایراد اساسی بسیاری وجود دارد که مهمترین  آن است که می‌خواهند اقتصاد ملی را در اقتصاد جهانی ادغام کنند و این همان رویکردی که برنامه چهارم توسعه آن را دنبال می‌کرد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top