|
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٠ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, November 26, 2020
کد خبر: 701948
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۲:۱۴
مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اصفهان برگزار شد
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: با تعامل کارهای بزرگی در اصفهان انجام می‌شود و آن‌چه باید در این استان محور قرار گیرد، تعامل است.
 مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اصفهان برگزار شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، ابراهیم مهرانفر در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان اظهار کرد: 13 سال قبل که می‌خواستم وارد اصفهان شوم مطرح شد که کار کردن در اصفهان به منزله راه رفتن در میدان مین است. اما من پس از 13 سال کار اعلام می‌کنم که نه تنها کار کردن در اصفهان راه رفتن در میدان مین نیست، بلکه حرکت در یک باغ گل با میوه‌های معطر است و حقیقتاً شهر زیبایی است.

وی افزود: امیدوارم دیگر نگاه به کار کردن در اصفهان مثل راه رفتن در میدان مین نباشد؛ چرا که مردم این استان هوشمند، فرهنگ دوست، هنر دوست و ولایتمدار هستند که برخی مسؤولان آن خود را وقف نظام کرده‌اند. با تعامل کارهای بزرگی در اصفهان انجام می‌شود و آنچه باید در این استان محور قرار گیرد، تعامل است، چرا که صمیمیت، صفا و تلاش صادقانه و مجاهدانه در دستگاه قضایی اصفهان وجود دارد.

پیشگیری از جرم مهمترین مقوله در سازمان قضایی

همچنین رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان گفت: پیشگیری از وقوع جرم مدام توسط رهبری تکرار می‌شود و این مهم آنقدر از اهمیت برخوردار است که در حکم ریاست قوه قضائیه از محورهای انتصاب بوده است و در واقع نگاه، ایده‌ نو و راهی نو به اضافه استفاده از ظرفیت‌های پیشگیری موجب کاهش وقوع جرم می شود.

مهدی تشکری اظهار کرد: حفظ اقتدار نیروهای مسلح، تکریم ارباب رجوع، حفظ اسرار و مبانی ایجاد نظم و انضباط از محورهای ارزش‌ها و هنجارهایی است که سازمان قضایی نیروهای مسلح دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم یکی از اصول و مؤلفه‌های اصلی است، افزود: اگر در دستگاه قضایی این نگاه باشد که  اعمال مجازات سخت باعث تنبیه و ارعاب دیگران بشود، تنها شرط کافی نیست بلکه شرط کافی اقدام‌های مؤثر در تثبیت و یا کاهش نرخ جرم است که در واقع پیشگیری از نکات مهمی است که می‌تواند موجب کاهش نرخ جرم شود.

تشکری اضافه کرد: سنگ اولیه پیشگیری از جرم در نیروهای مسلح برگزاری کلاس‌های آموزشی است. کخ کمک می‌کند جوانی که با شور و شوق وارد نیروهای مسلح می‌شود، بتواند بر مشکلات فائق آمده و کمتر مشکل برای خود ایجاد کند، چرا که متأسفانه جوانی که مرتکب جرمی بشود، نه تنها خود را بلکه نیروی نظامی خود و خانواده خود را نیز درگیر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هنر ما این نیست که بنشینیم جرمی اتفاق بیفتد و همه درگیر بشوند و تازه کار را شروع کنیم، هنر ما این است که بتوانیم از وقوع جرم جلوگیری کنیم.

توسعه پایدار در نیروهای مسلح زیر سایه قانون مداری

همچنین  ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری گفت: تقوا در سایه حب الهی به دست می آید و یکی از مؤلفه های تقوا، اجرای قوانین و قانون مداری است.

امیر سرتیپ دوم رضا جهادی ارسی افزود: اگر امروز امنیت داریم و با وجود تلاش‌های بیگانه امنیت کشور پایدار است، به علت قانون مداری نیروهای مسلح و نظامی رخ داده است. این تلاش‌ها باعث شده تا جرم خیلی کمتر شود و نیروهای مسلح قانون مدارتر شوند.

ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری گفت: توسعه پایدار در نیروهای مسلح در سایه قانون مداری به وجود می‌آید و خوشبختانه اهداف سازمان قضایی که از اتفاق همین قانون مداری است، به صورت جلسات دوره‌ای به نیروهای نظامی بارها اعلام شد و در کنار آن حفظ کرامت انسانی که هم دغدغه رییس کل دادگستری استان و دادستان اصفهان است، بارها به نیروهای مسلح گوشزد شد.

جهادی ارسی افزود: مهرانفر در سایه اجرای درست قانون، حفظ کرامت انسانی را اصل قرار داد و با تلاشهای ایشان بند زندان نظامیان اصفهان به یک دانشگاه تبدیل شده است.

جام نیوز، در این جلسه ابراهیم مهرانفر تودیع و مهدی تشکری به عنوان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان معرفی شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top