|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 701991
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۴:۳۹
بلومبرگ:
عربستان همچنان ضربه‌پذیر است/ بن سلمان با خشم عربستانی‌ها روبرو می‌شود
انجام سیاست ریاضت اقتصادی برای اصلاح اقتصادی معیشتی مردم، وابستگی عربستان را به درآمد های نفتی کاهش نخواهد داد و باید گفت همچنان عربستان در قبال کاهش بالای قمت نفت، ضربه پذیر خواهد بود.
بن سلمان عربستان همچنان ضربه‌پذیر است/ بن سلمان با خشم عربستانی‌ها روبرو می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg) به مشکلات اقتصادی مردم عربستان اشاره کرد و در گزارشی با عنوان "سیاست های ریاضت اقتصادی در عربستان می تواند نتیجه عکس و اعتراضات را در پی داشته باشد" نوشت: اکنون دخل و خرج مردم عربستان باهم جور نیست و بسیاری از مردم برای تامین هزینه های اولیه دچار مشکل هستند.

 

 

بلومبرگ افزود: «اکنون مردم عربستان به خاطر سیاست های دولت کشورشان در زمینه کاهش سوبسید های انرژی، فشار بیشتری را متحمل می شوند. سوبسید های بنزین، برق، آب کاهش یافته است و مردم باید هزینه های بیشتری را برای این نوع انرژی های روزانه و پرمصرف، هزینه کنند. محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان برنامه ریز این سیاست در عربستان می باشد و او حتی بدنبال کاهش حقوق های دولتی و افزایش قیمت ویزای عربستان می باشد. اکنون حاکمان رادیکال عربستان برای شهروندان خود حقی را برای دخالت در مسائل روز قائل نیستند و تنها زندگی خوب آنها را در قبال وفاداری به حاکمیت پیشنهاد می کنند.

انجام این ریسک برای اصلاح بسته اقتصادی مردم، وابستگی عربستان را به درآمد های نفتی کاهش نخواهد داد و باید گفت همچنان عربستان در قبال کاهش بالای نفت، ضربه پذیر خواهد بود. در زمینه اشتغال و کار نیز، در سال های اخیر اشتغال به شدت برای قشر جوان این کشور سخت شده است و بسیاری از جوانان در پیدا کردن شغل دچار مشکل می باشند.»

 

 

این خبرگزاری در ادامه به جنگ یمن اشاره کرد و نوشت: «اکنون با سیاست های جنگی که عربستان در پیش گرفته است، بعید است که عربستان پولدار تر و با ثبات تر نیز بشود و گذشته از این، اتحاد عربستان با متحد اصلی خود یعنی آمریکا دچار اختلال نیز شده است. بسیاری در عربستان محمد بن سلمان را مسئول ادامه یافتن جنگ یمن می دانند و برخی از سیاستمداران بانفوذ عربستانی حتی با سیاست وی مخالف هستند.»

 

 

بلومبرگ در پایان نوشت: اکنون این جوانان عربستانی هستند که مصمم هستند تا ببینند سیاست محمد بن سلمان موفق خواهد شد و یا شکست می خورد. تقریبا 60 درصد از جمعیت عربستان زیر 30 سال هستند و اکثریت آنها از جنبه ایجاد شغل از سیاست های کشورشان راضی نمی باشند. در زمینه هزینه کرد مردم عربستان نیز باید گفت، پرداخت های آنها در این دهه نسبت به دهه گذشته، کاهش چشمگیری داشته است و کاملا مشخص است که مردم فشار اقتصادی زیادی را متحمل هستند. به حال این سیاست و روند آن می تواند دردسرهای بزرگی را نیز برای شاهزاده محمد بن سلمان در پی داشته باشد. شکست خوردن این طرح و به نتیجه نرسیدن آن می تواند موجب اعتراضات و واکنش هایی در عربستان بشود و مطمئنا این اتفاق تصویری بدی را از بن سلمان در ذهن عموم مردم عربستان باقی خواهد گذاشت.»

 

 

 

501

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top