|
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٢ شوّال ١٤٤١ Thursday, June 4, 2020
کد خبر: 702035
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۴:۴۷
وزیر مهاجرت استرالیا: بازداشتگاه جزیره مانوس تعطیل می‌شود
وزیر مهاجرت استرالیا تعطیلی بازداشتگاه جزیره مانوس را که در آن پناهجویان حبس هستند، تائید کرد.
 وزیر مهاجرت استرالیا: بازداشتگاه جزیره مانوس تعطیل می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز به نوشته روزنامه گاردین، پیتر داتون وزیر مهاجرت استرالیا و پیتر اونیل و نخست‌وزیر پاپوآ گینه‌نو روز چهارشنبه با یکدیگر و در خصوص بستن مرکز بازداشت جزیره مانوس توافق کردند. دو طرف اما هیچ جزئیاتی درباره روند این کار و زمان تعطیلی این مرکز ارائه ندادند.

نخست‌وزیر گینه‌نو با صدور بیانیه‌ای گفت:‌ هر دو کشور استرالیا و پاپوآ گینه‌نو بر سر این توافق کردند که این مرکز باید بسته شود. یک سری اقدامات در حال پیش‌روی و اجرا شدن است. منافع مردم گینه‌نو و حفظ سلامت پناهجویان و مهاجران نیز باید در نظر گرفته شود.

وزیر مهاجرت استرالیا نیز ضمن تائید این خبر گفت:‌ موضع دولت استرالیا همواره مبتنی بر همکاری با گینه‌نو برای بستن مرکز بازداشت جزیره مانوس و بازگرداندن پناهجویان در این جزیره به کشورهای خودشان بوده است.

بهروز بوچانی که یک پناهنده محسوب می‌شود، اما بیش از سه سال در بازداشت بوده است، به روزنامه گاردین گفت: همه از شنیدن این خبر خوب متعجب شده‌اند اما برای‌شان سخت است که آن باور کنند. برخی از آن‌ها می‌گویند که این خبر همانند تمام خبرهای خوبی است که تاکنون شنیده‌ایم.

وی ادامه داد: آن‌ها هیچ جزئیاتی درباره زمان و چگونگی تعطیلی مرکز مانوس ارائه کردند. ما می‌خواهیم بدانیم که چه زمانی آزاد خواهیم شد. این حق ما است که درباره آینده‌مان بدانیم.

به نوشته گاردین، دادگاه عالی گینه‌نو پیش از این در ماه آوریل اعلام کرد که مرکز بازداشت جزیره مانوس غیرقانونی و بر خلاف قانون اساسی است، اما از آن زمان تاکنون سرنوشت این مرکز در ابهام قرار داشته است.

از زمان صدور این حکم تغییراتی سطحی در این مرکز ایجاد شده، ساکنان آن هنوز در بازداشت بسر می‌برند و در محوطه‌ای که دور تا دور آن حصار کشیده شده قرار دارند و اجازه ترک این مرکز را بدون حضور یکی از کارکنان بازداشتگاه ندارند.

وزیر مهاجرت استرالیا پیش از صدور این حکم نیز خواستار تعطیلی مرکز بازداشت مانوس شده بود.

جام نیوز، گفته می‌شود حدود ۲۶۰ ایرانی در جزیره مانوس در بازداشت بسر می‌برند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top