|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 702101
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۶:۲۵
در دیدار هیاتی از علمای اهل سنت آفریقایی؛
بروجردی: داعش انحرافی آشکار از اسلام ناب محمدی است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار هیاتی از علمای اهل سنت از کشورهای مختلف قاره آفریقا، داعش و جریان های تکفیری را انحرافی آشکار از اسلام ناب محمدی دانست.
 بروجردی: داعش انحرافی آشکار از اسلام ناب محمدی است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز،‌ علاءالدین بروجردی در ابتدای این دیدار زندگی مسالمت آمیز مذاهب مختلف اسلامی و ادیان آسمانی در ایران را از مشخصه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: وحدت مذاهب اسلامی  و احترام به پیروان ادیان آسمانی ویژگی بارز ایران بعد از انقلاب اسلامی است و بر همین مبنا اکنون علاوه بر مذاهب اسلامی همه ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مجلس نماینده دارند.

وی افزود:‌ دشمنان ملت اسلامی به سردمداری آمریکا وضعیتی را در برخی از کشورهای اسلامی به وجود آورده‌اند که با فریاد الله اکبر مسلمانان را ذبح می‌کنند و متاسفانه اتحادی میان مسلمان در مبارزه جدی و موثر با این اقدامات مذبوحانه و جنایتکارانه وجودندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود داعش و جریان های تکفیری را انحرافی آشکار از اسلام ناب محمدی دانست و گفت:‌غرب و رژیم جنایتکار صهیونیستی با ایجاد گروه‌های تروریستی و تکفیری به دنبال ایجاد تفرقه در امت اسلامی هستندو اسف بار است که برخی از کشورهای اسلامی منطقه هم در این آتش می دمند و عملا و علنا دنبال روی سیاست‌های  آن‌ها هستند.

بروجردی هم چنین با اشاره به حمل عربستان و هم پیمانان منطقه‌ای و بین‌المللی او به یمن گفت: حمله به یک کشور بی دفاع و ضعیف، کشتار زنان و کودکان و آواره و بی خانمان کردن تعداد زیادی از مردم یمن را با هیچ منطقی جز حرکت در راستای منافع دشمنان اسلام نمی توان توجیه کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سیاست راهبردی آمریکا و همپیمانان او را مشغول کردن مسلمانان به یکدیگر دانست و گفت: غرب به دنبال ایمن کردن رژیم صهیونیستی  و رسیدن به منافع نامشروع خود و تضعیف مسلمانان جهت جلوگیری از احیای تمدن اسلامی است و تنها راه مبارزه با این سیاست‌های محکوم  و موذیانه تقویت بنیه دفاعی کشورهای اسلامی و وحدت و اتحاد اسلامی است.

علمای شافعی مذهب کشورهای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه امروز ملت اسلامی بیش از هر زمانی دیگری نیاز به وحدت و یکپارچگی دارد گفتند: سیاست‌هایی که  راستای تقویت وحدت میان امت اسلامی و دوری از اختلاف و تفرقه است مورد حمایت و استقبال علمای مذهبی کشورهای آفریقایی است.

لازم به ذکر است که در این دیدار آقایان ذوالنور، فرشادان، ایران نژاد، کوسه غراوی، نادری، طباطبایی نژاد و مسعودی از نمایندگان مجلس  شورای اسلامی نیز حضور داشتند که جداگانه سخنانی حول محور وحدت و اتحاد ملت اسلامی عنوان کردند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top