|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 702165
نظرات: 54
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۸:۵۶
بازتاب بمباران داعش از نوژه؛
زنان زیبای روسی در پایگاه هوایی ایران!
علی رغم اعلام جزییات بکارگیری پایگاه هوایی نوژه توسط ایران، رسانه های وابسته به کشورهای حاشیه خلیج فارس می خواهند شایع کنند که این پایگاه هوایی متعلق به روسیه شده است.
همدان زنان زیبای روسی در پایگاه هوایی ایران!
به این مطلب امتیاز دهید
80.9% 19.1% بازدید

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، استفاده از پایگاه هوایی همدان برای بمباران داعش توسط بمب افکن های روسیه موجی از واکنش ها را در رسانه های بین المللی در پی داشت؛ چرا که بعد از انقلاب  سابقه نداشته که ایران اجازه استفاده از پایگاه های هوایی خود را به بیگانه بدهد.

 

رسانه های عربی به ویژه رسانه های وابسته به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، این اقدام ایران را با اقدام سران این کشورها مقایسه می کنند که پایگاه های هوایی در اختیار آمریکا قرار داده اند.

 

رسانه های مذکور، طبق روال همیشه سوژه ای برای جنگ رسانه ای علیه ایران پیدا کرده اند و تحلیلگران بی سواد خود را بسیج کرده اند و شایع می کنند که ایران یک پایگاه هوایی به روس ها داده و روسیه صاحب یک پایگاه هوایی در ایران شده است.

 

علی رغم اعلام جزییات بکارگیری پایگاه هوایی نوژه توسط ایران، رسانه های وابسته به کشورهای حاشیه خلیج فارس می خواهند شایع کنند که این پایگاه هوایی متعلق به روسیه شده است. حال آنکه هیچ شباهتی میان اقدام سران عرب و ایران درباره در اختیار قرار دادن پایگاه هوایی به ابرقدرت ها وجود ندارد.

 

سران عرب از روی ترس، پایگاه های هوایی خود را در اختیار آمریکا قرار می دهند و نظامیان و جنگنده های بیگانه در این پایگاه ها مستقر می شوند به گونه ای که این پایگاه ها به ملک مشروط آمریکا تبدیل شده اند.

 

نظامیان آمریکا، پایگاه های هوایی کشورهای عربی را به محل برگزاری پارتی های شبانه و مختط تبدیل کرده اند و سالیانه میلیون ها دلار از خزانه این کشورها صرف حضور نظامی بیگانه در این پایگاه ها می شود.

 

از همین جاست که رسانه های وابسته به عربستان و شور ای همکاری خلیج فارس تلاش خود را متمرکز این مسئله کردند که شایع کنند ایران هم مانند سران بی عرضه عرب پایگاه هوایی در اختیار بیگانه قرار داده و زنان زیبای روس در این پایگاه به‌سر می برند و ایران مانند اعراب، سرسپرده بیگانه شده است.

 

این در حالی است که علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع همکاری نظامی ایران و روسیه برای استفاده از پایگاه هوایی همدان، گفت: "آنچه در پایگاه نوژه همدان رخ می‌دهد پرواز هواپیماهای روسیه است و پایگاه هوایی همدان نه پایگاه روسیه شده و نه جنگنده‌ای در پایگاه نوژه مستقر شده است."

 

وی تأکید کرد: "تنها اقدامی که صورت می‌گیرد این است که هنگام پرواز اجازه داده می‌شود جنگنده‌های روسی برای دریافت سوخت در چارچوب همکاری‌های دوجانبه و چهارجانبه از این پایگاه استفاده کنند."

 

رسانه های بین المللی با پوشش دادن خبر بکارگیری پایگاه هوایی نوژه همدان توسط روسیه، به تحلیل و بررسی این اقدام راهبردی ایران پرداختند و آن را منعکس کردند. این مسئله در مقایسه با بی تفاوت بودن رسانه های بین المللی نسبت به قرار گرفتن پایگاه هوایی در اختیار آمریکا توسط اعراب، اوج اهمیت این اقدام راهبردی ایران را نشان می دهد.

 

روزنامه رای الیوم که از لندن بروز رسانی می شود، به قلم عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته جهان عرب نوشت: «پیام استفاده روسیه از  پایگاه‌ همدان واضح است و در تأکید بر استراتژیک بودن روابط بین مسکو و تهران خلاصه می‌شود. روسیه، که پایگاه‌هایی هوایی در «حمیمیم» در شمال سوریه دارد، نیازی به روی آوردن به پایگاه‌های هوایی ایران ندارد. این پایگاه‌ها به حلب خیلی نزدیک‌تر است و با همه انواع بمب‌افکن‌ها و هواپیماهای جنگی پر شده است.»

 

سی ان ان آمریکا هم طی تحلیلی گزارش داد: «اهمیت بکارگیری پایگاه هوایی همدان تنها به ایران محدود نمی شود؛ بلکه این اولین باری است که روسیه از پایگاه هایی خارج از سوریه علیه داعش وارد عمل می شود. تحلیلگران مسائل سیاسی به خوبی  واقف هستند که این یک تحول راهبردی بزرگ برای مسکو است؛ چرا که جای پای روسیه- همپیمان قوی ایران- را در خاورمیانه محکم تر خواهد کرد.»

 

روزنامه النشره لبنان در خبری گزارش داد: «روسیه در حالی از ایران به بمباران داعش اقدام کرد ه است که تاکنون و بعد از پیروزی انقلاب، اجازه استقرار بیگانه در پایگاه های هوایی خود را نداده است. ایران با همکاری روسیه از خلأیی که آمریکا در منطقه به‌جاگذاشته استفاده کرد و جایگاه خود را در منطقه از طریق هدف قرار دادن تروریست ها در سوریه تقویت کرد.»

 

پایگاه صهیونیستی المصدر هم در این رابطه گزارش داد: بکارگیری پایگاه هوایی همدان توسط روس ها، نشان دهنده افزایش چشمگیر روابط سیاسی روسیه و ایران است که هر دو از همپیمانان دمشق محسوب می‌شوند.

 

روزنامه المنار فلسطین در خبری نوشت: «ایران با در اختیار دادن پایگاه هوایی به روسیه قدرت های منطقه ای و بین المللی را در موضع انفعالی قرار داد. آمریکا با اين اقدام ایران گیج شد و آن را تأسف بار توصیف و اعلام کرد که ما را "غافلگیر" نکرد. ترکیه هم به فکر واگذاری پایگاه هوایی آنجرلیک به روس ها شد و اعراب از آسوده خاطر شدن دمشق در پی اقدام مذکور ایران سخن می گویند.»

 

512

 

مشاهده نظرات

عرب در بیابان ملخ می‌خورد/ سگ اصفهان آب یخ می‌خورد

پاسخ

۱

۲

اگر یه کار مثبت سیاسیون ما کرده باشند همین کار است . باید به امریکا فهماند اگر برجام اجرا نشود ایران به سمت رقیبش می‌رود و اتحاد ایران با روسیه و چین و قزاقستان به نفع ایران است . هر چند تاریخ نشان داده نمی‌نمیشه به روسها اعتماد کرد ولی ما قدرت نظامی خوبی داریم و نسبت به گذشته دست خالی نیستیم لذا همانطور که دو قدرت چین و روسیه سالهاست با هم کار می‌کنند ایران نیز با افزایش توان نظامی خود و تعامل با روسها می‌تواند رقیب دیرینیه اونها یعنی امریکا را از منطقه کنار زد و عربها را سر جایشان نشاند لازم است روسیه در خلیج فارس هم حضور داشته باشد تا رفته رفته امریکا جمع کند و برود مطمئنا نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا روزی مردم منطقه علیه نوکران آمریکایی (شیخ نشینها) قیام کنند دیدید و دیدیم که نتیجه انقلاب مصر چه شد و لیبی را به کجا کشاندند . لذا وقت آنست که ایران بر روی سیاستی را دنبال کند تا اقوام ایرانی قدیم را گرد هم جمع کند مطمئنا موفق میشود کشورهایی چون افغانستان عراق و تاجیکستان و ... همه و همه مردمانش چه سنی و چه شیعه هنوز خود را ایرانی میدانند و ایران می‌تواند روی آنها حساب باز کند ما سالهاست که خود را مسلمان معرفی کرده ایم ولی هنوز نتوانسته ایم رهبری جهان اسلام را داشته باشیم و عربستان موفق‌تر عمل کرده . لذاست که مانور روی سیاستهای ملی گرایانه با پیشینه تاریخ ایران بزرگ و سیاستهایی از این دست می‌توان قلمرو دیرین را بازیافت .

پاسخ

۲۲

۵

ماشلا مردای ایرانی همه حشر

پاسخ

۳

۹

۰

۰

باخالی بندی میخواین مخاطب جذب کنین ! زنان روس؟

پاسخ

۹

۹

در هر صورت فکر نوامیس وخاک کشور عزیزمان باشید

پاسخ

۱۱

۳

تبریک به همه

پاسخ

۲

۳

تا کور شود هر آنکه نتوان دید.

پاسخ

۱۰

۵

می گویم رعایت حجاب برای این زنان اجباری است?

پاسخ

۱۳

۱

تو گفتی و ما باور کردیم! فقط سوختگیری

پاسخ

۱۵

۸

پس چرا افسران ایرانی اینقدر چاق هستند ؟! واقعا چرا؟!

پاسخ

۶

۴

پس بودن روسی‌ها در تین پایگاه چه معنی دارد

پاسخ

۳۸

۴۱

شایعه ! حقیقت تلخ است ! مثلا نه شرقی !

پاسخ

۳۷

۲۸

سلام قرار شد زن روس ببینم نه اینکه کشورهای عربی بکوبی عربها بهترین زندگی را دارن فقیر بیچاره وبیکار نیستن شما به فکر ملت خودتو ن باشی فقر بیکاری بدبختی داد میزنه

پاسخ

۱۰۱

۲۹

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top