|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 702275
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۲۳:۵۰
حوادث؛
آمریکا؛ 34 هزار درگیری مسلحانه و بیش از هشت هزار کشته در 8 ماه
پایگاه خبری 'آرشیو خشونت مسلحانه' در آمریکا که موارد حمله با سلاح گرم را در این کشور ثبت می کند، از 34 هزار و 709 مورد درگیری مسلحانه در ایالت های مختلف آمریکا از آغاز سال جاری میلادی تاکنون خبر داد.
 کشته شدن 3 پلیس آمریکایی بر اثر شلیک گلوله آمریکا؛ 34 هزار درگیری مسلحانه و بیش از هشت هزار کشته در 8 ماه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، تارنمای 'آرشیو خشونت مسلحانه' نوشت طی درگیری های مسلحانه ای که از آغاز سال جاری میلادی تا 17 اوت (27 مرداد) در آمریکا رخ داده است، هشت هزار و 879 تن کشته و 18 هزار و 549 تن زخمی شده اند.

 

شمار زخمی شدگان زیر 11 سال در این درگیری ها 408 نفر اعلام شده است. همچنین هزار و 940 نفر از زخمی شدگان، در سنین نوجوانی (12 تا 17 سال) بوده اند.
بر اساس آمار این تارنما، بیشتر حمله های مسلحانه در ایالات متحده، درگیری های فردی و موردی بوده است؛ با این حال، 242 مورد از آنها نیز تیراندازی های گسترده و جمعی بوده اند.
در همین بازه زمانی، 203 افسر پلیس و هزار و 152 مظنون نیز هنگام درگیری جان خود را از دست داده اند.


از مجموع درگیری های ثبت شده، یکهزار و 426 مورد حمله به خانه مسکونی و یکهزار و 73 مورد دفاع از خود بوده است. 'شلیک های اتفاقی' هم هزار و 375 مورد را به خود اختصاص داده است.
متمم دوم قانون اساسی آمریکا استفاده از سلاح به منظور دفاع از خود را برای شهروندان این کشور مشروع دانسته و این امر، مانع از تصویب قوانین جاری برای جلوگیری از خرید و نگهداری سلاح های گرم در این کشور شده است.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top