|
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ السبت ١٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 31, 2020
کد خبر: 702359
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۰۷:۱۷
ست به ست با بازی ایتالیا؛
خداحافظی والیبال ایران با ریو؛ بد نبودیم اما بد باختیم
تمام شد، رویای روی سکو رفتن والیبال در المپیک با شکست 3 بر صفر مقابل ایتالیا تمام شد و سروقامتان ایران با وجود بازی عالی شان در ست اول، مجبور به خداحذفظی با المپیک شدند.
سید محمد موسوی میلاد عبادی پور خداحافظی والیبال ایران با ریو؛ بد نبودیم اما بد باختیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بعد از صعود روسیه و امریکا با غلبه بر کانادا و لهستان، نوبت به بازی ایران و ایتالیا رسید که در سومین بازی مرحله یک چهارم نهایی والیبال المپیک ریو 2016 به مصاف هم بروند.

 

ایران و ایتالیا بازی را در ست اول بسیار جدی گرفتند و هر دو تیم نشان دادند خیال عقب نشینی ندارند. دو تیم در طول این ست امتیاز به امتیاز با هم جلو رفتند و فقط در یک مقطع، در امتیاز 12 - 10 ما دو پوئن از صدرنشین گروه اول 2 امتیاز جلو افتادیم و غیر از آن، از امتیاز 12 - 12 به بعد، فاصله امتیازها هیچ وقت بیشتر از یک نشد و یا ما یک پوئن جلو می افتادیم یا آنها تا این که امتیاز 23 به 23 شد.

 

در این امتیاز، سرویس ایتالیا به تور خورد و سرویس مهدوی برای ما امتیاز نیاورد تا دوباره هر دو تیم روی امتیاز بیست و چهار مساوی شوند. ایتالیا زودتر از ما به امتیاز بیست و پنج رسید اما با یک تقاضای وقت استراحت به بازی برگشتیم و حتی امتیاز 26 را هم گرفتیم اما سرویس قائمی به تور خورد تا دو تیم در امتیاز 26 برابر شوند. در ادامه غفور ما را به عدد 27 رساند ولی این بار سرویس موسوی خطا بود و دوباره روی عدد 27 مساوی شدیم.

 

این بار ایتالیا سرویس را بد زد و ما به عدد 28 رسیدیم و می توانستیم کار را تمام کنیم که باز هم نشد و دو تیم در امتیاز 28 برابر شدند. ایتالیا روی عدد 29 از ما جلو زد و وقتی نتیجه 29 به 28 بود، لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد.

 

عادل غلامی با یک امتیاز آوری عالی باز هم کار را به مساوی کشاند. عبادی پور سرویس زد و ایتالیا به امتیاز سی رسید. ایتالیا سرویس زد و بعد از سه رفت و برگشت، توپ شهرام محمودی دفاع شد تا ست اول را 31 به 29 ببازیم.

 

در ست دوم هم دو تیم پا به پای هم پیش رفتند و باز هم بازی ماراتن گونه بود و هیچ تیمی بیش از یک امتیاز از حریف سبقت نمی گرفت اما از امتیاز 15 به بعد شاگردان لوزانو کم آوردند و اداره بازی را به دست حریف دادند.

 

ایتالیا قبل از آن که به عدد 20 برسد، 3 امتیاز از ما جلو افتاد و دیگر روحیه سروقامتان برای جبران ناکامی جواب نداد. آنها کار را به 21 - 18 کشاندند اما در شرایطی که اگر بازی 21 به 19 می شد، برگشته بودیم، ایتالیا امتیاز 22 را گرفت و در ادامه هم 25 به 19 برد تا بازی 2 بر صفر شود.

 

در دو بازی قبلی روسیه به عنوان تیم سوم گروه ما، کانادا تیم دوم گروه مقابل را 3 بر صفر برده و امریکا به عنوان تیم سوم گروه مقابل تیم دوم گروه ما یعنی لهستان را 3 بر صفر شکست داده و در سومین بازی مرحله یک چهارم نهایی، ایتالیا (تیم اول گروه اول) با ایران (تیم چهارم گروه دوم) بازی می کند که فعلا 2 بر صفر ایتالیا مقابل ایران پیروز است.

 

والیبال ایران با وجود ارائه بازی برتر در ست اول مقابل تیم مدعی ایتالیا، وقتی نتیجه را 31 به 29 واگذار کرد آن روحیه جنگندگی توام با پیروزی خواهی را از دست داد و شاگردان لوزانو ست دوم در امتیاز 15 وا دادند و بازی را با نتیجه 25 - 19 واگذار کردند و در ست سوم هم فقط تا امتیاز 10 پا به پای حریف پیش آمدند و وقتی برای اولین بار بیش از 2 امتیاز از ایتالیا عقب افتادند، جا ماندند و باخت را پذیرفتند.

 

 نتیجه این شد که هنوز ما به عدد 15 نرسیده، ایتالیا به امتیاز 24 رسید و منتظر پوئن آخر ماند. سروقامتان ما تا 17 بالا آمدند اما در حالی که معلوم بود دیگر هیچ شانسی برای پیروزی ندارند، سعید معروف سرویس خود را به تور کوبید و خیال ما و ایتالیا را با هم راحت کرد.

 

البته ملی پوشان والیبال ایران بازی خوبی به نمایش گذاشتند و به خصوص در ست اول معرکه بودند و تیم صدرنشین گروه اول را چند بار تا آستانه شکست بردند اما وقتی این ماراتن را 31 به 29 باختیم دیگر آن تیم جنگنده نبودیم و ایتالیا از حرفه ای گری خود استفاده کرد و موفق به مهار بازی احساسی و غیرتی ما شد. کنار زمین هم به جای لوزانو، یک ولاسکو می خواستیم که در لحظات کلیدی، گره بازی را باز کند اما نداشتیم که نداشتیم.

 

به ملی پوشان والیبال ایران خسته نباشید می گوییم. المپیک برای والیبال ما هم تمام شد.

109

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top