|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 702401
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۱۰:۴۶
جروزالم پست گزارش داد:
برخلاف «برجام»، جنگنده های روسیه بازی را تغییر دادند
نمایش و منظره پرواز جنگنده های روسی از پایگاه های هوایی ایران نشان داد که این توافق است که در حقیقت تغییر دهنده بازی است و نه آنی که اوباما در مورد برجام ادعا می کند.
جنگنده های روسی  برخلاف «برجام»، جنگنده های روسیه بازی را تغییر دادند
به این مطلب امتیاز دهید
72.7% 27.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost) در گزارشی با عنوان "تحلیل گران: حضور جنگنده های روسی در ایران، بازی را در خاورمیانه تغییر داد" نوشت: باید گفت توافق ایران و روسیه برای حضور جنگنده های روس در ایران و حمله به مواضع داعش در سوریه، در حقیقت تغییر دهنده بازی در خاورمیانه می باشد. دو هفته قبل رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که اکنون مقامات اسرائیلی نیز حامی توافق هسته ای هستند، و این امر موجب عصبانیت وزیر دفاع اسرائیل شد. اوباما حتی مدعی شد که مقامات اسرائیل، توافق هسته ای را یک تغییر دهنده بازی تلقی کرده اند.

 

 

این روزنامه نوشت: «نمایش و منظره پرواز جنگنده های روسی از پایگاه های هوایی ایران نشان داد که این توافق است که در حقیقت تغییر دهنده بازی است و نه آنی که اوباما در مورد برجام ادعا می کند. مشاور امنیت ملی اسبق اسرائیل در روز چهارشنبه اعلام کرد که فراتر از آسان و موثر بودن پرواز جنگنده های روس از ایران برای هف قرار دادن مواضع مورد نظر در سوریه، باید گفت این توافق یک توافق دیپلماتیک و سمبلیک نیز بوده است. هرچند که روسیه با اسرائیل نیز یکسری از همکاری های نظامی را توافق کرده است اما اینکه جت های روسی در پایگاه های ایران به پرواز در بیایند، نشان میدهد که همکاری بین ایران و روسیه در حد بالایی شکل گرفته است.»

 جروزالم پست افزود: «البته باید گفت چنین همکاری های نظامی ایران تاحدی زیادی بخاطر توافق هسته ای ایران بوده است. نتانیاهو نیز که در همان ابتدا از مخالفان توافق هسته ای با ایران بود مدعی شد که این روند موجب قدرتمند تر شدن ایران می شود و ایران از انزوای سیاسی درخواهد آمد و ایران راحت تر به سیاست های دیپلماتیک خود در منطقه ادامه خواهد داد.»

 

 


 

جروزالم پست در پایان نوشت: «همکاری روسیه و ایران می تواند تا حد بسیاری در خاورمیانه تاثیرگذار باشد و این همکاری و حضور جنگنده های روس درایران پیام آشکاری را به کل منطقه رساند. هرچند که اوباما توافق هسته ای برجام را یک تغییردهنده بازی می نماند اما باید گفت این توافق نه به نفع آمریکا و نه متحدان سنی آمریکا در منطقه و نه اسرائیل می باشد.»

 

 

501

 
 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top