|
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ السبت ١٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 31, 2020
کد خبر: 702408
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۰۹:۱۲
وزیر کشور:
گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه تقویت شود
وزیر کشور گفت: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایمان و اعتقاد قلبی داشته باشیم و باید گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه تقویت شود.
 گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه تقویت شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل با بیان این‌که «باید در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایمان و اعتقاد قلبی داشته باشیم»، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید بصورت اساسی و اصولی مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه این امر زمینه‌ساز و راهکار اساسی رفع مشکلات کشور به ویژه در حوزه اقتصادی است.

وی به ضرورت مشخص شدن اهمیت اقتصاد مقاومتی برای مدیران تاکید کرد و افزود: در اقتصاد ضرورت دارد که از یک علم مشخص پیروی و تبعیت کنیم و در این رابطه موضوع اقتصاد مقاومتی در میان تمامی متفکران و علم اقتصاد تائید شده است.

وی با بیان این‌که «اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است»، تصریح کرد: این اقتصاد مبتنی بر نظریه‌های علمی و اقتصادی است.

وزیر کشور تاکید کرد: با توجه به تجربه‌های بعد از انقلاب، جمهوری اسلامی ایران همواره با تهدید دشمنان مواجه است که در این راستا باید با ایمن‌سازی اقتصاد بتوانیم کشور را در برابر تهدیدات خارجی محافظت کنیم.

وی با بیان این‌که «دولت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان‌های کشور طرح انتخاب وزیر معین برای هر یک از استان‌های کشور را در دستور کار قرار دارد»، گفت: در این طرح هر یک از وزرا به عنوان نماینده دولت در استان مورد نظر حضور داشته و مشکلات و موانع تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در آن منطقه را بررسی و در راستای رفع آن‌ها تلاش می‌کند.

وی با بیان این‌که «باید گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه تقویت شود»، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باید در متن زندگی مردم قابل لمس باشد که در این راستا باید به مردم راهکارهای خلق ثروت آموزش داده شده و مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی با ابتکارات و خلاقیت‌های جدید در راستای تحقق این سیاست‌ها در جامعه تلاش کنند.

رحمانی فضلی با بیان این‌که «بخش دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و ضروری است»، تصریح کرد: اگر واحدهای صنعتی کشور دانش بنیان نباشند بطور یقین قدرت رقابت با محصولات و صنایع خارجی را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در این راستا دولت با توجه به اهمیت صنعت دانش بنیان تمام توان و حمایت خود را در این راستا بکار گیرد.

وی با بیان این‌که «عدالت‌محوری یکی از مهمترین مباحث در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است»، خاطرنشان کرد: باید مدیران دستگاه‌ها آموزش‌های لازم را در راستای تحقق این سیاست‌ها ببینند و در این راستا دولت و مدیران در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top