|
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 10, 2020
کد خبر: 702433
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۰۹:۵۳
نماینده بندرعباس در مجلس:
حذف دلالان با فرآوری ماهی به سادگی امکان پذیر است
نماینده مردم بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس با بیان اینکه عدم بیمه صاحب شناور یکی از دلایل رکود صیادی در کشور است، گفت: حذف دلالان با فرآوری ماهی به سادگی امکان پذیر است.
 حذف دلالان با فرآوری ماهی به سادگی امکان پذیر است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

نماینده مردم بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس با بیان اینکه عدم بیمه صاحب شناور یکی از دلایل رکود صیادی در کشور است، گفت: حذف دلالان با فرآوری ماهی به سادگی امکان پذیر است.

جام نیوز، منطقه خلیج فارس، احمد مرادی در جمع صیادان بندرعباسی درباره صادرات ماهی به طریق فرآوری و تن ماهی، افزود: ما یک سردخانه 2000 تنی ماهی در جزیر ابوموسی داریم که متأسفانه از این سردخانه بهره برداری بهینه صورت نمی گیرد و این در حالی است که  با فرآوری ماهی به طریق کنسرو بدیهی است که حضور دلالان در این عرصه به پایان خواهد رسید؛ بنابراین باید تلاش شود که از تمام ظرفیت صید و  صیادی  در کشور  بهره ببریم تا بتوانیم صنعت صیادی و صادرات ماهی را رونق ببخشیم.

نماینده مردم بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در  مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که ماهی به طریق فرآوری نیز در بازار توزیع می شود، صیاد ماهی را با بهای ناچیز به دلال  نمی فروشد زیرا زمان کافی دارند که  ماهی را به طریق فرآوری و در شرایط بهینه و با ارزش افزوده به فروش برساند.

 مرادی خاطرنشان کرد: صیادان در استان هرمزگان  با مشکلات عدیده ای روبرو  هستند بنابراین جا دارد دولت در راستای حمایت از این قشر زحمتکش که با تلاش طاقت فرسا به صید ماهی می پردازند اقدامات بهینه ای  را  جهت ارتقای  صنعت صیادی تدارک ببینند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه  قایق صیادی حداقل  دو نفر سرنشین دارد و از سوی دیگر  موتور  لنج  10 الی13  نفر سرنشین دارد، ادامه داد: ملوانان با پیگیری های انجام شده بیمه می شوند اما صاحب شناور بیمه نمی شود و این امر انگیزه برای خرید شناور را کاهش می دهد.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان با بیان اینکه استان هرمزگان در راستای فرآوری ماهی در کشور  پیش قدم است، تصریح کرد: استان هرمزگان در زمینه فرآوری ماهی فعالیت های بهینه  داشته و امید است که با یک برنامه‌ریزی تولیدی در این راستا  بسیار مثمر ثمرتر از  گذشته حرکت کنیم، زیرا این امر می‌تواند برای ما در راستای فروش  ماهی به طریق ارزش افزوده نقشی مهم ایفا کند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top