|
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 10, 2020
کد خبر: 702598
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۱۷:۰۸
وزیر کشور:
بهبود وضعیت معیشت روستائیان از جمله برنامه‌های مهم دولت است
وزیر کشور گفت: توسعه روستایی و بهبود وضعیت معیشت روستائیان از جمله برنامه‌های مهم دولت در حمایت از کشاورزان و روستائیان بوده است.
 بهبود وضعیت معیشت روستائیان از جمله برنامه‌های مهم دولت است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش توسعه روستایی با محوریت اقتصاد مقاومتی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این‌که «اگر به معیشت و زندگی روستاییان توجه نشود، بطور یقین با پدیده مهاجرت روبه‌رو خواهیم بود»، گفت: این امر نیز سبب ایجاد مشکلاتی در کلان‌شهرها و گسترش حاشیه‌نشینی می‌شود.

وی افزود: توجه به تولیدات روستایی و احداث واحدهای صنایع تبدیلی برای این تولیدات بمنظور ایجاد اشتعال و تولید ثروت برای روستاییان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان این‌که «توسعه روستایی و بهبود وضعیت معیشت روستائیان از جمله برنامه‌های مهم دولت در حمایت از کشاورزان و روستائیان بوده است»، تصریح کرد: بخش عظیمی از تولیدات داخلی و سنتی توسط روستائیان است که این موضوع نیز یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی بوده و باید به آن توجه شود.

وزیر کشور با بیان این‌که «باید تلاش کنیم روستائیان روی پای خود بایستند»، تاکید کرد: در این راستا تغییر کشت محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به گونه‌ای عمل کنیم که محصولاتی با ارزش افزوده مناسب و بالا توسط روستائیان تولید شود.

وی با بیان این‌که «بانک اطلاعاتی نوآوری روستایی تشکیل شده است»، گفت: این بانک، اطلاعاتی را که شامل نوآوری و خلاقیت در روستاهای کشور است به تمامی استانداران کشور ارسال می‌کند تا از تجربیات و امتیازات آنان بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌که «حدود 94 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود»، افزود: مبادله مالی این موضوع در جهان حدود 40 میلیادر دلار است ولی فقط 500 میلیون دلار نصیب ایران می‌شود که یک درصد این منابع را شامل شده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: این موضوع به دلیل نبود صنایع فرآوری و تبدیلی است؛ چراکه در سایر کشورهای توسعه یافته با این زعفران و تبدیل آن تولید ثروت بسیار انجام می‌شود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top